Poprzedni
Następny

„Źródło energetycznego dźwięku” – test gramofonu Thorens TD 102 A w „Audio”

Model TD 102 A firmy Thorens to konstrukcja z napędem paskowym i cichym silnikiem, a do tego w pełni automatyczna. Możliwości tego urządzenia sprawdził jeden z redaktorów miesięcznika „Audio”. Jak gramofon wypadł w przeprowadzonych testach? Zapraszamy do lektury.

gramofon Thorens TD 102 A

Thorens TD 102 A nawiązuje pod względem jakości wykonania i designu do klasycznych rozwiązań, a także do innych gramofonów tego europejskiego producenta, niezwykle cenionego wśród fachowców z branży jaki i samych użytkowników:

Zamiast wszechobecnego, nowoczesnego gładkiego „blatu”, mamy w TD 102 A stylową, zewnętrzną ramę, dopiero wypełnioną czarną, matową płytą.

Zadbano też o charakterystyczne dla sprzętu Thorensa przełączniki, dobrze komponują się także duże okrągłe przyciski.

Oprócz ramienia z włókien węglowych uwagę testującego zwróciła wkładka gramofonowa dołączona do urządzenia:

Charakterystyczny zielony kolor korpusu wkładki przywołuje wspomnienia (wyłącznie te dobre) niedrogiej, ale przyzwoitej AT95E firmy Audio-Technica.

Thorens zamówił odmianę AT-VM95E, która jest chyba najbardziej bezpośrednią kontynuacją AT95E. Możemy łatwo wymienić igłę (szlif eliptyczny), a w przyszłości sięgnąć po coś bardziej wyrafinowanego – z droższego modelu tej rodziny.

gramofon Thorens TD 102 A

Model TD 102 A to urządzenie w pełni automatyczne, które w testach zapewniło dużą stabilność prędkości obrotowej:

Ramię (oraz winda) są napędzane z podstawowego silnika (a dokładniej – z osi talerza) i faktycznie w trakcie ruchu ramienia prędkość obrotowa mocniej faluje, ale nie ma to przecież większego znaczenia, bo gdy tylko igła opadnie na powierzchnię płyty, wówczas te mechanizmy są rozłączane.

Czy pełna automatyka wpływa na jakość odtwarzanego dźwięku? Jak gramofon Thorensa wypadł w redakcyjnych testach odsłuchowych?

TD 102 A to źródło dźwięku energetycznego. (…) Gra z temperamentem, który może się podobać lub nie, ale jest oczywisty, nie zmusza do wsłuchiwania się, nie skłania do audiofilskiego dzielenia włosa na czworo.

Po szczegóły zapraszamy do listopadowego numeru magazynu „Audio”.

gramofon Thorens TD 102 A

Jeśli chcesz samodzielnie sprawdzić możliwości modelu TD 102 A firmy Thorens i rozwiązania zastosowane w tym gramofonie, zachęcamy do wizyty w jednym z salonów Top Hi-Fi & Video Design. Obecni na miejscu fachowi doradcy skonfigurują dla Ciebie odpowiedni system audio i pomogą w przeprowadzeniu testów odsłuchowych.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: