Poprzedni
Następny

Zmiany w aplikacji Spotify – co nowego?

Spotify

Szwedzki serwis streamingowy Spotify wprowadził kolejne zmiany do swojej aplikacji mobilnej, zmiany dotyczyły głównie ekranu głównego aplikacji mobilnej. Od niedawna, ekran główny aplikacji wita użytkowników personalizowanymi kafelkami, które pozwalają na szybki dostęp do znanych treści.

Nowy ekran główny dostosowuje się indywidualnie pod preferencje każdego użytkownika, wspomniane kafelki będą więc zawierały często słuchane playlisty, ulubione podcasty i inne treści z których każda jest indywidualnie dobrana na podstawie aktywności w aplikacji Spotify. Co więcej, kafelki które zobaczymy na głównym ekranie aplikacji Spotify automatycznie dostosowują się do pory dnia, zobaczymy tam więc inne treści rano, inne po południu i wieczorem.

Oprócz nowości w interfejsie aplikacji, internauci znaleźli w nowej wersji aplikacji ciekawe wskazówki, które mogą sugerować wyposażenia Spotify w interesującą funkcję.

Spotify z własnym asystentem głosowym?

Internauta zajmujący się analizowaniem kodów źródłowych aplikacji mobilnych odkrył nową funkcję w Spotify, popularna aplikacja streamingowa ma zyskać dostęp do sterowania głosowego aktywowanego komendą „Hey Spotify”. Aplikacją można już co prawda sterować za pomocą asystenta głosowego Google (na urządzeniach z systemem Android) oraz Siri (iOS). Funkcja ma działać tylko w przypadku, kiedy na telefonie włączona jest aplikacja Spotify. Jakie nowości może przynieść sterowanie głosowe Spotify?

Sterowanie głosowe Spotify

Aktualnie, używając asystenta głosowego Google lub Siri możemy włączyć aplikację Spotify, odtwarzać albumy lub playlisty oraz dostosować głośność odtwarzania. Odkrycie internauty wskazuje tylko możliwość nasłuchiwania przez aplikację komendy „Hey Spotify”, nie wiadomo jednak, jakie nowości przygotowują developerzy Spotify.

Zagraniczne portale sugerują, że sterowanie głosowe w aplikacji Spotify może mieć związek z pierwszym urządzeniem przygotowywanym przez Szwedów, które znane jest pod nazwą „Spotify Car Thing”. W maju 2019 roku, Spotify zapowiedział premierę bezprzewodowego urządzenia do sterowania muzyką w samochodzie – Car Thing miało zyskać obsługę głosową.

Znalezisko w kodzie źródłowym Spotify może więc sugerować wprowadzenie na rynek urządzenia Car Thing lub innego – na przykład głośnika Bluetooth.

 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: