Poprzedni
Następny

Yamaha zaprezentowała nowe modele słuchawek bezprzewodowych

Yamaha przedstawiła najnowszą gamę bezprzewodowych słuchawek z adaptacyjnymi technologiami do optymalizacji dźwięku. Nowe konstrukcje stanowią urzeczywistnienie idei Stay True, dzięki czemu zapewniają wysokiej jakości dźwięk. Wszystkie modele mogą pochwalić się również szeregiem zaawansowanych rozwiązań technicznych, m.in. układem Listening Care i Ambient Sound, a topowe słuchawki YH-L700A wyróżniają się dodatkowo unikalnym układem 3D Sound Field.

Oferta słuchawek Yamahy dostępnych na polskim rynku już w 2. kwartale 2021 r. wzbogaci się o cztery nowe modele: prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne TW-E7 i TW-E5 oraz bezprzewodowe słuchawki wokółuszne z ANC YH-L700A i YH-E700A. W każdym modelu użytkownik może liczyć na najnowszą technologię Yamahy, która ma na celu zoptymalizować wrażenia odsłuchowe pod kątem preferencji słuchacza. Ponadto wszystkie słuchawki odzwierciedlają ideę zagwarantowania prawdziwego dźwięku (Stay True), która przyświeca inżynierom wszystkich urządzeń Yamahy.

Stay True – dźwięk zgodny z założeniami artysty

Yamaha zyskała miano prawdziwego eksperta w dziedzinie akustyki architektonicznej i promocji muzyki, a swoją wiedzę techniczną wraz z doświadczeniem wykorzystywała do tworzenia coraz doskonalszych, a zarazem wszechstronniejszych urządzeń audio, w tym instrumentów muzycznych, materiałów i półprzewodników. Wprowadzona idea True Sound tyczy się nie tylko urządzeń audio i audio-wideo, ale także wszystkich produktów, które służą do odtwarzania dźwięku i jego tworzenia. Bogate doświadczenie japońskiej firmy przekłada się na produkty, które pod względem naturalności i wierności brzmienia w maksymalnym stopniu zbliżają się do oryginalnego nagrania.

3D Sound Field – wciągający dźwięk przestrzenny

Spośród nowości słuchawkowych Yamahy na pierwszy plan wysuwają się YH-L700A, co jest zasługą układu 3D Sound Field. Zastosowane w słuchawkach przetworniki znajdują się bezpośrednio przy uszach. Oznacza to, że dźwięki docierają do błony bębenkowej bez pokonywania przestrzeni, a źródło dźwięku jest wyraźnie słyszalne.

3D Sound Field opiera się na 30-letnim doświadczeniu Yamahy w wykorzystywaniu przetwarzania CINEMA DSP w urządzeniach kina domowego, które pozwala przekształcić odsłuch 2-kanałowy we wrażenia wielokanałowe. Wykorzystany w YH-700A układ najpierw lokalizuje źródło dźwięku za pomocą zastrzeżonej technologii audio HRTF (head-related transfer function), a następnie syntetyzuje sygnał audio do obu uszu i renderuje 2-kanałowe źródło dźwięku do trójwymiarowej przestrzeni dźwiękowej.

Advanced ANC – Autorski układ aktywnej redukcji hałasu

W bezprzewodowych słuchawkach z redukcją hałasu YH-L700A i YH-E700A znajduje się technologia Advanced ANC, przewyższająca klasyczne układy aktywnej redukcji hałasu, m.in. obecny w dousznym modelu TW-E7. System Advanced ANC analizuje i usuwa szum tła, dzięki czemu sygnał muzyczny pozostaje czysty i nienaruszony, w przeciwieństwie do tradycyjnych układów, które mogą „podkolorowywać” lub degradować dźwięk.

Brzmienie takie, jakiego oczekujesz

W tych modelach użytkownik zetnie się również z unikatowym układem Listening Optimizer. Specjalne mikrofony douszne co 20 sekund mierzą szczelność i wyciek powietrza z układu słuchowego. Uzyskane dane pozwalają optymalizować odtwarzany dźwięk w czasie rzeczywistym i skorygować różnicę pomiędzy źródłem a rzeczywistymi warunkami odsłuchu. W efekcie można cieszyć się dźwiękiem bezpośrednio dopasowanym pod własne preferencje.

Natomiast jeżeli słuchacz chce pozostać w kontakcie ze swoim otoczeniem lub komunikować się z inną osobą, najnowsze modele słuchawek Yamahy udostępniają tryb Ambient Sound.

W tym przypadku mamy do czynienia z odpowiedzią na niedogodność słuchawek, jaką jest blokowanie istotnych sygnałów dźwiękowych z otoczenia, np. syren pojazdów służb ratunkowych czy komunikatów na lotniskach, dworcach lub w komunikacji miejskiej. Wbudowany mikrofon odpowiada za przechwytywanie tych sygnałów i odtwarzanie ich w tle, dzięki czemu można zachować pełną świadomość otoczenia, w którym obecnie się przebywa.

Cztery nowe modele słuchawek Yamahy mogą pochwalić się również Listening Care (YH-L700A wersją Advanced) – rozwiązaniem technicznym, dzięki któremu można słyszeć pełnozakresowy dźwięk, nawet przy niskim poziomie głośności. Technologia ta stanowi odpowiedź na problem dotyczący typowych słuchawek, w których słuchanie przy niskim poziomie głośności idzie w parze z wyraźnymi ograniczeniami w pewnych zakresach częstotliwości.

Listening Care

W rezultacie słuchacze zwiększają głośność do poziomów, które mogą negatywnie wpływać na zdrowie słuchu, a długotrwałe konsekwencje są potęgowane przez codzienne głośne słuchanie. Tryb Listening Care eliminuje to ryzyko, oferując wysokiej jakości odsłuch przy niższym poziomie głośności. Inteligentna regulacja częstotliwości dźwięku sprawia, że zachowywane jest pełnozakresowe brzmienie. W przypadku niektórych modeli dodatkowym atutem jest analiza muzyki i szumu tła w czasie rzeczywistym – wszystko po to, aby automatycznie uzyskać optymalną równowagę przy wybranych przez użytkownika poziomie głośności.

YH-L700A, YH-E700A, TW-E7 i TW-E5 umożliwiają sterowanie poprzez aplikację. Modele te zapewniają również łatwą obsługę połączeń telefonicznych, aktywowanie swojego ulubionego asystenta głosowego oraz sterowanie muzyką za pomocą intuicyjnych w użytkowaniu przycisków. Nowe słuchawki Yamahy dostarczane są wraz z etui do przenoszenia, kablem do ładowania i efektywnym akumulatorem, który gwarantuje długi czas pracy:

  • YH-L700A: ok. 34 godziny (włączony Advanced ANC, wyłączony 3D Sound Field), ok. 11 godzin (włączona Advanced ANC i 3D Sound Field);
  • YH-E700A: ok. 35 godzin (włączony Advanced ANC);
  • TW-E7: maks. 20 godzin (włączony ANC) – 5 godzin + 3 ładowania;
  • TW-E5: maks. 26 godzin – 6,5 godziny + 3 ładowania.


Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: