Poprzedni
Następny

Yamaha YAS-107 – soundbar, który udoskonali dźwięk z telewizora

Yamaha, pionier, który zapoczątkował erę soundbarów i cyfrowych projektorów dźwięku, wprowadza najnowszy soundbar YAS-107. Ten kompaktowy i nowoczesny model wykorzystuje technologię DTS Virtual:X i zapewnia wysokiej jakości dźwięk. Kompletnie wyposażony, m.in. w łączność Bluetooth, złącza HDMI i wiele innych, YAS-107 zwiększa do maksimum telewizyjną i muzyczną rozrywkę.

Yamaha YAS-107

Projektanci Yamahy do perfekcji opanowali sztukę tworzenia funkcjonalnych i doskonałych dźwiękowo soundbarów. Wykorzystując swoje bogate doświadczenie teraz wprowadzają do sprzedaży najnowszy model – YAS-107 – który łączy wysoki poziom zaawansowania technicznego z atrakcyjną stylistyką i wyrafinowanym nagłośnieniem. Efektem jest soundbar, który łatwo i szybko udoskonali dźwięk płynący z telewizora.

Do odtworzenia dźwięku przestrzennego 3D urządzenie wykorzystuje technologię DTS Virtual:X. Tworząc wirtualny kanał górny model ten zapewnia niezwykle przestrzenne brzmienie. Uzyskiwany efekt jest tak naturalny, że niemal otacza domowników, wciągając ich do centrum akcji rozgrywającej się na ekranie telewizora. Ponadto specjalna funkcja „Up-mix” tworzy wirtualny kanał wysokości, co dodatkowo zwiększa wielowymiarowość efektów przestrzennych.

Yamaha YAS-107

Współpracę z urządzeniami zewnętrznymi ułatwiają złącza HDMI (wejście i wyjście) obsługujące wideo 4K/60p (4:4:4). Złącza zgodne są z cyfrową ochroną przed kopiowaniem (HDCP 2.2) i CEC oraz wyposażone są w funkcję zwrotnego kanału audio (ARC). Ta ostatnia umożliwia przesyłanie i odbieranie sygnałów audio za pomocą jednego kabla HDMI. Soundbar obsługuje również standard HDR Video (High Dynamic Range). Rozwiązanie to zapewnia wyższą jakość obrazu dzięki zwiększeniu detaliczności w ciemnych i jasnych fragmentach odtwarzanego wideo.

Funkcjonalność YAS-107 zwiększa wbudowana łączność Bluetooth. Dzięki niej użytkownik może bezprzewodowo odtwarzać nagrania wprost ze smartfona, tabletu i komputera. Ponadto urządzenie kompatybilne jest z bezpłatną aplikacją (HT Controller) dla urządzeń z iOS i Androidem. Umożliwia ona łatwe sterowanie soundbarem i jednocześnie zapewnia dostęp do różnych ustawień dźwięku. Alternatywę dla aplikacji stanowi dołączony pilot zdalnego sterowania. Urządzenie można obsługiwać także za pomocą dotykowych przycisków umieszczonych na obudowie soundbara.

Yamaha YAS-107

W dostarczeniu potężnego dźwięku filmowych efektów specjalnych i głębokiego brzmienia muzyki pomagają dwa wbudowane subwoofery. Aby zapewnić doskonałą równowagę dźwięku i szeroki zakres odtwarzanych częstotliwości urządzenie wyposażone jest w dwa wzmacniacze – jeden zasila wbudowane subwoofery, drugi obsługuje głośniki niskotonowe/wysokotonowe. Wymagający użytkownicy, którzy oczekują spektakularnego brzmienia basu, mogą za pomocą wyjścia dla subwoofera podłączyć zewnętrzny głośnik subniskotonowy.

Unikatowym rozwiązaniem YAS-107 jest regulacja basu. Funkcja ta umożliwia niezależną zmianę poziomu głośności najniższych częstotliwości, tak, aby podczas głośnego słuchania nie zakłócać spokoju domownikom znajdującym się w innym pomieszczeniu. Z kolei zadaniem Clear Voice jest uwypuklenie ludzkiego głosu przy zachowaniu optymalnej jakości brzmienia, a tym samym zwiększenie wyrazistości dialogów i narracji. Dalsze korzyści przynosi funkcja Music Enhancer, która przywraca częstotliwości utracone podczas cyfrowej kompresji, a tym samym zwiększa jakość odtwarzanego dźwięku.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: