Poprzedni
Następny

Yamaha wzbogaciła serię AVENTAGE o trzy nowe amplitunery – RX-A4A, RX-A6A i RX-A8A

Yamaha poszerzyła swoją referencyjną serię AVENTAGE o trzy nowe amplitunery. Najnowsze RX-A4A, RX-A6A i RX-A8A mogą pochwalić się najwyższej klasy komponentami i zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi, co przełożyło się na oszałamiającą jakość dźwięku i obrazu – w filmach, muzyce i grach.

Yamaha wzbogaciła serię AVENTAGE o trzy nowe amplitunery – RX-A4A, RX-A6A i RX-A8A

Inżynierowie Yamahy wyszli z założenia, że najlepszym sposobem na osiągnięcie perfekcji jest sukcesywne ulepszanie tego, co już jest bliskie ideału. Potwierdzeniem tej tezy są trzy nowe amplitunery kina domowego z serii AVENTAGE: RX-A4A, RX-A6A i RX-A8A. Najnowsze konstrukcje idą o kilka kroków dalej w odniesieniu do zaawansowanego, otwierającego tę serię modelu RX-A2A. Flagowy RX-A8A swoją klasą zbliża się do tej, którą urzeczywistnia referencyjna konstrukcja dzielona CX/MX-5200.

Już pierwsza z nowości, Yamaha RX-A4A, bez trudu przenosi słuchacza do emocjonującego świata dźwięku i obrazu. W tym 7.2-kanałowym modelu zastosowano szereg rozwiązań spotykanych w droższych konstrukcjach. Urządzenie może poszczycić się znamionową mocą wyjściową 110 W na kanał (8 Ω, 0,06% THD, 20 Hz-20 kHz, 2 kanały sterowane), ponadto pozwalając na obsługę dwóch stref. Kolejny model, 9.2-kanałowy RX-A6A, cechuje się jeszcze wyższą mocą – 150 W/kanał (8 Ω, 0,06% THD, 20 Hz-20 kHz, 2 kanały sterowane), a topowy RX-A8A przy takiej samej mocy jak w A6A umożliwia zbudowanie aż 11.2-kanałowego systemu AV.

Yamaha wzbogaciła serię AVENTAGE o trzy nowe amplitunery – RX-A4A, RX-A6A i RX-A8A

Za uzyskanie oczekiwanego dźwięku odpowiada m.in. technologia SURROUND:AI. Jej zadaniem jest analizowanie parametrów DSP i optymalizowanie efektów przestrzennych materiałów audio, takich jak muzyka w tle, dialogi oraz wszystkie efekty audio. Funkcjonowanie układu można porównać do pracy profesjonalnego inżyniera dźwięku, który dostraja brzmienie do wyświetlanej sceny. We wszystkich trzech amplitunerach znalazł się również układ Cinema DSP HD3, który precyzyjnie odtwarza nowy wymiar realizmu pola dźwiękowego, co jest zasługą nowego algorytmu przetwarzania sygnału.

Yamaha wzbogaciła serię AVENTAGE o trzy nowe amplitunery – RX-A4A, RX-A6A i RX-A8A

Każda z trzech nowości wykorzystuje również DTS:X i Dolby Atmos z wirtualizacją wysokości. RX-A6A i RX-A8A idą o krok dalej, bowiem w tych dwóch modelach zastosowano technologię AURO-3D. Wyjątkowe pionowe pole stereo AURO sprawia, że dźwięk porusza się wokół widzów, wiernie odtwarzając to, czego ludzie doświadczają w codziennym życiu.

Yamaha wzbogaciła serię AVENTAGE o trzy nowe amplitunery – RX-A4A, RX-A6A i RX-A8A

Inżynierowie położyli szczególny nacisk na doskonałe dopracowanie konstrukcji oraz sięgnęli po wysokiej jakości cyfrowe komponenty. Wszystko po to, aby osiągnąć maksymalną wierność i naturalność dźwięku. Yamaha, tradycyjnie już w amplitunerach serii AV z serii AVENTAGE, zastosowała krzyżową ramę w kształcie litery H, technologię antyrezonansową A.R.T. i ekstremalnie sztywną konstrukcję. Rozwiązania te pozwoliły wyeliminować ryzyko wpływu wibracji na jakość dźwięku. W efekcie nowe urządzenia Yamahy są w stanie także w pełni wykorzystać możliwości wbudowanych układów DAC: Qualcomm QCS407 i SABRE ES9007S, które znaleźć można we wszystkich modelach, jak również SABRE ES9026 PRO – jeden moduł w A6A i dwa moduły w A8A.

Wszystkie trzy nowe amplitunery AV Yamahy łączy wysoka jakość obrazu i zastosowanie licznych rozwiązań, dzięki który nowości te są przygotowane także na przyszłość. Warto zwrócić uwagę na m.in. obsługę rozdzielczości 8K/60 Hz i 4K/120 Hz, wsparcie formatów Dolby Vision i HDR10+, wbudowany HDMI eARC oraz funkcje przygotowane z myślą o graczach komputerowych, które zwiększają płynność ruchu oraz przejść w grach, filmach i obrazach wideo.

Yamaha wzbogaciła serię AVENTAGE o trzy nowe amplitunery – RX-A4A, RX-A6A i RX-A8A

Poszczególne nowości wiele oferują również w dziedzinie obsługi nowych mediów. Urządzenia dostarczają łatwy dostęp do niemal nieograniczonego świata muzyki oferowanego przez internetowe serwisy online, takie jak Spotify, Tidal, Deezer, Qobuz, Amazon Music i wiele innych. Wbudowane łączności bezprzewodowe Wi-Fi, AirPlay 2 oraz Bluetooth otwierają możliwość łatwego przesyłania muzyki wprost ze smartfona, tabletu, komputera, a nawet dysku NAS. Użytkownik może także liczyć na możliwość tworzenia nagłośnienia multiroom w oparciu o unikatowy systemem Yamaha MusicCast.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: