Poprzedni
Następny

Yamaha RX-S600 – AV w stylu „slim”

Prezentując kompaktowy amplituner AV Yamaha tworzy nowy styl urządzeń kina domowego – „slim” – i ułatwia dopasowanie ich do dużych, płaskich telewizorów.

 

1(27)

RX-S600 jest w pełni funkcjonalną i zaawansowaną konstrukcją, wyróżniającą się wysokiej jakości brzmieniem oraz wszechstronnością przejawiającą się m.in. dostępem do funkcji sieciowych, obsługą technologii MHL i możliwością korzystanie z serwisów muzycznych, np. Spotify. Urządzenie jest już dostępne w sprzedaży.

RX-S600 to nowatorska konstrukcja, która mimo swoich niezwykle kompaktowych rozmiarów, może pochwalić się wieloma atutami. Amplituner wyróżnia się wysoką jakością brzmienia, na co wpływ mają m.in. dyskretna konfiguracja wzmacniacza i układ low jitter PLL, wszechstronnym dostępem do funkcji sieciowych za sprawą technologii AirPlay, aplikacji AV Controller i certyfikatu DLNA 1.5, a także wygodą użytkowania, m.in. dzięki obsłudze technologii MHL.

Kompaktowe rozmiary, pełnowymiarowy dźwięk

Dzięki wysokości wynoszącej zaledwie 11 cm i głębokości nieprzekraczającej 32 cm, ten nowy model z łatwością zmieści się nawet w bardzo niskich szafkach telewizyjnych. Dzięki temu użytkownik może niemal dowolnie konfigurować przestrzeń w pokoju odsłuchowym i stworzyć zaawansowany zestaw kina domowego dopasowany do telewizora o dużej przekątnej. RX-S600 dostarcza moc 95 W na kanał i potrafi wypełnić bogatym dźwiękiem nawet przestronne pomieszczenia. Wierne brzmienie nowego amplitunera, jest zasługą konsekwentnego stosowania przez Yamahę koncepcji Total Purity Concept. W pełni dyskretny wzmacniacz mocy pomaga minimalizować zniekształcenia, niezależne czyste zasilanie chroni obwód analogowy przed wpływem szumu cyfrowego, a układ low jitter PLL wspomaga optymalizowanie sceny dźwiękowej. Dzięki temu amplituner potrafi wydobyć maksimum możliwości drzemiących w każdym materiale muzycznym, także w plikach wysokiej rozdzielczości FLAC i WAV 192 kHz/24 bity.

2(28)

Muzyka bez przewodów

Ponadto RX-S600 zachwyca funkcjami sieciowymi i wszechstronnością bezprzewodowych połączeń. Dzięki technologii AirPlay użytkownicy iUrządzeń oraz komputerów Mac i PC z zainstalowanymi bibliotekami iTunes mogą bezprzewodowo przesyłać muzykę wprost z telefonu czy komputera do amplitunera AV. Jeszcze większą wszechstronność gwarantuje aplikacja Yamaha AV Controller, która oprócz strumieniowania muzyki pełni także rolę kontrolera całego systemu, w pełni zastępując pilota zdalnego sterowania. Ta bezpłatna aplikacja dostępna jest zarówno dla użytkowników urządzeń z Androidem, jak i iUrządzeń, a można ją pobrać z App Store oraz Google+. Dopełnieniem sieciowych korzyści jest możliwość korzystania z internetowego serwisu muzycznego Spotify (po zaktualizowaniu oprogramowania), a także kompatybilność z DLNA 1.5 i dostęp do tysięcy internetowych stacji radiowych. Na tym nie koniec! Bezprzewodową wszechstronność połączeń zwiększają opcjonalne adaptery Wi-Fi (YWA-10) i Bluetooth (YBA-11), dzięki którym do strumieniowania muzyki można wykorzystać domową sieć Wi-Fi lub wybrać wysokiej jakości połączenie w technologii Bluetooth aptX.

3(23)

Wszechstronne połączenia, wideo z telefonu

Dopełnieniem sieciowej funkcjonalności jest wygoda użytkowania. Dzięki obsłudze technologii MHL użytkownicy telefonów kompatybilnych z tą technologią mogą przesyłać do amplitunera materiał wideo (aż do 1080p) z wielokanałowym dźwiękiem. W zapewnieniu fantastycznych wrażeń brzmieniowych z pomocą przychodzi układ optymalizacji dźwięku YPAO. Wykorzystując dołączony do amplitunera specjalny mikrofon układ elektroniczny automatycznie analizuje akustykę pomieszczenia i precyzyjnie dostosowuje parametry dźwięku, aby uzyskać optymalne brzmienie w pozycji odsłuchowej. RX-S600 zapewnia także łatwość podłączeń urządzeń źródłowych. Amplituner wyposażono w 5 wejść HDMI i 1 wyjście z obsługą sygnału 3D, kanałem zwrotnym audio i funkcjonalnością CEC, dzięki której za pomocą jednego pilota można sterować podłączonymi urządzeniami kompatybilnymi z HDMI CEC. W tak wszechstronnym urządzeniu nie mogło zabraknąć kompletu złączy analogowych, przeznaczonych dla starszych urządzeń.

Poprzedni
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: