Poprzedni
Następny

Yamaha MusicCast z obsługą Amazon Music

Yamaha MusicCast

Amazon Music niedawno ogłosił wprowadzenie usługi streamingu plików audio hi-definition – Amazon Music HD. Nie trzeba było długo czekać na wprowadzenie obsługi nowej platformy przez producentów sprzętu audio – Yamaha wprowadziła właśnie Amazon Music jako nowe źródło dźwięku w usłudze MusicCast.

Drzwi do nowych możliwości

Mimo że usługa Amazon Music HD nie jest jeszcze dostępna w Polsce, możliwość odtwarzania muzyki z kolejnej platformy streamingowej poszerza możliwości Yamaha MusicCast. Dotychczas, Musiccast był kompatybilny ze Spotify, Tidal, Quobuz i Deezer. Gdy Amazon zdecyduje się na uruchomienie usługi Music HD w Polsce, da to użytkownikom sprzętu firmy Yamaha wyposażonego w funkcję MusicCast dostęp do milionów utworów w jakości nawet 24 bit/192 kHz oraz przepływowości do 3730 kbps. Dla porównania, serwis Tidal w opcji Hi-Fi oferuje większość utworów w jakości 16 bit/44,1 kHz z bitrate równym 1411 kbps.

Czym jest Yamaha MusicCast?

Yamaha MusicCast to system pozwalający na bezprzewodowe przesyłanie muzyki pomiędzy kompatybilnymi urządzeniami w całym domu. Dzięki korzystaniu z MusicCast, możliwe jest sterowanie wszystkimi urządzeniami audio za pomocą jednej aplikacji (MusicCast Controller, dostępnej na systemy Android i iOS).

MusicCast

Obsługa serwisów streamingowych w usłudze MusicCast zintegrowana jest z urządzeniami, dzięki czemu muzyka odtwarzana jest prosto z Internetu. Pozwala to wydłużyć czas pracy smartfona na jednym ładowaniu i korzystać z niego bez przerywania odtwarzania np. w przypadku przyjścia połączenia telefonicznego.

Amazon Music goni czołówkę

Obecnie, Amazon Music jest najdynamiczniej rozwijającym się serwisem streamingowym na świecie. Amazon twierdzi obecnie, że osiągnął około 55 milionów płatnych subskrybentów na całym świecie. Oznacza to prawie 50% wzrost rok do roku na wielu rynkach, między innymi we Francji, Niemczech, Włoszech, Japonii, Meksyku, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych Ameryki. Największym dostawcą usług strumieniowania muzyki jest obecnie Spotify, który w III kwartale 2019 roku jako pierwszy przekroczył symboliczną granicę 100 milionów płatnych subskrybentów, usługodawca podaje, że z jego oferty korzysta 113 milionów użytkowników premium.

Yamaha MusicCast 20

Tidal nie podaje aktualnych danych dotyczących ilości subskrybentów. Niemniej jednak warto wspomnieć, że serwis Tidal jest jednym z najpopularniejszych serwisów w Polsce między innymi ze względu na kooperację z sieciami komórkowymi oferując 60 milionów utworów i 240 tysięcy teledysków.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: