Poprzedni
Następny

Yamaha MusicCast R-N803D – najwyższa jakość dźwięku w klasie amplitunerów stereo

Yamaha prezentuje najnowszy i jednocześnie najbardziej zaawansowany sieciowy amplituner stereo. MusicCast R-N803D wykorzystując najlepsze rozwiązania techniczne i komponenty gwarantuje najwyższą możliwą jakość dźwięku, zapewniając niemal nieograniczony dostęp do muzyki analogowej i cyfrowej high-res. Urządzenie obsługuje system MusicCast i wyposażone zostało w tuner DAB+. To także pierwsza stereofoniczna konstrukcją wzbogacona o technologię YPAO.

Yamaha MusicCast R-N803D

Yamaha za pomocą modelu MusicCast R-N803D wprowadza do świata sieciowych amplitunerów stereo jakość dźwięku, która dotychczas spotykana była wyłącznie w najbardziej zaawansowanych modelach hi-fi. Aby osiągnąć ten cel projektanci wykorzystali wysokiej klasy układy i komponenty elektroniczne, będące dziedzictwem legendarnej koncepcji hi-fi – ToP-ART. (Total Purity Audio Reproduction Technology). Nowością w tej klasie urządzeń jest także autorska technologia YPAO, która dotychczas stosowana była m.in. w amplitunerach AV. Umożliwia ona automatyczne skalibrowanie parametrów pracy pod kątem akustyki pomieszczenia. Swoją funkcjonalność amplituner zawdzięcza również obecności systemu sieciowego Yamaha MusicCast.

Najwyższa jakość dźwięku w klasie sieciowych amplitunerów stereo

Dla użytkowników urządzeń hi-fi najważniejsza jest jakość brzmienia. W tej dziedzinie MusicCast R-N803D ma bardzo dużo do zaoferowania. Konstrukcja modelu dziedziczy wiele rozwiązań z legendarnej koncepcji hi-fi Yamahy - ToP-ART. Jej celem jest wierne zachowanie oryginalnej integralności sygnału audio, która przekłada się na naturalne brzmienie. Dzięki połączeniu symetrycznego układu lewa/prawa z niezwykle krótkim torem sygnałowym i bardzo sztywnym chassis ze specjalną ramą "Art Base" amplituner gwarantuje niesamowitą czystość i precyzję stereofonicznego obrazu muzyki, jednocześnie zapewniając niewiarygodną jakość dźwięku.

MusicCast R-N803D jest pierwszym na świecie amplitunerem hi-fi wyposażonym w układ YPAO (Yamaha Parametric room Acoustic Optimizer). Ta słynna technologia dotychczas stosowana była wyłącznie w amplitunerach AV i soundbarach Yamahy. Specjalny układ elektroniczny rozpoznaje kształt pokoju, materiał pokrywający ściany i pozycję głośników, a następnie automatycznie reguluje parametry dźwięku, tak aby zapewnić idealną odpowiedź i jakość brzmienia. Zastosowanie bardziej zaawansowanej wersji, tj. YPAO-R.S.C. (Reflected Sound Control), pozwala aktywnie korygować wczesne odbicia dźwięku, które mają istotny wpływ na wierność dźwięku. Dalsze korzyści przynosi również funkcja YPAO Volume z niezwykle precyzyjną korekcją (192 kHz/64 bity). Efekt? Dzięki niej użytkownik może stworzyć idealne środowisko odsłuchowe w swoim domu.

Wszystkie udoskonalenia techniczne zostały wprowadzone w jednym celu – aby perfekcyjnie odwzorować jakość i detaliczność dźwięku zapisanego w plikach wysokiej rozdzielczości. MusicCast R-N803D kompatybilny jest ze źródłami dźwięku high-res - natywnym formatem DSD 5,6 MHz, AIFF/WAV/FLAC 192 kHz/24 bity, a także Apple Lossless 96 kHz/24 bity. Urządzenie wykorzystuje zaawansowany przetwornik c/a ESS SABRE 9006AS 192 kHz/24 bity. Układ ten w połączeniu z oryginalnym modułem sieciowym Yamahy pozwala perfekcyjnie wydobyć dźwiękowe niuanse ze źródeł high-res, idealnie odwzorowując nawet subtelną atmosferę sal koncertowych.

Yamaha MusicCast R-N803D

Wszechstronny dostęp do muzyki

Wysoka jakość dźwięku to tylko jeden z elementów pożądanych przez wymagających melomanów. Drugim jest szeroki dostęp do muzyki. Użytkownicy sieciowego amplitunera MusicCast R-N803D mogą słuchać nagrań płynących z odtwarzacza CD i gramofonu (wejście Phono), a także muzyki z komputera lub serwera NAS. Ponadto, amplituner kompatybilny jest z systemem MusicCast i pozwala korzystać z zalet funkcji sieciowych. Dzięki temu użytkownik może przesyłać dźwięk pomiędzy domowymi urządzeniami audio, tworząc nagłośnienie multiroom. Tak jak wszystkie urządzenia z rodziny MusicCast, model ten umożliwia bezprzewodowe odtwarzanie dźwięku ze smartonów lub tabletów poprzez Bluetooth lub AirPlay, a dzięki Wi-Fi także muzyki udostępnionej w domowej sieci bezprzewodowej.

A to nie wszystko. Urządzenie obsługuje serwisy muzyczne, np. Spotify, Tidal i Deezer oraz radio internetowe. Ponadto amplituner wyposażony jest w dwa tunery radiowe: analogowy FM i cyfrowy DAB+. Funkcjonalność MusicCast R-N803D zwiększają także cyfrowe wejścia audio. Złącze optyczne umożliwia przesyłanie dźwięku z telewizora, współosiowe przeznaczone jest do współpracy z odtwarzaczem Blu-ray. Dzięki nim sygnał dźwiękowy cały czas pozostaje w cyfrowej postaci, zapewniając czyste i dynamiczne brzmienie w przypadku każdego źródła rozrywki, od sportu i innych programów, aż do filmów i koncertów.

Yamaha MusicCast R-N803D

Prosta obsługa

Dzisiejsi użytkownicy chcą mieć dostęp do szeregu użytecznych funkcji i jednocześnie cieszyć się łatwością obsługi. MusicCast R-N803D jest najlepszą odpowiedzią na te oczekiwania. Bezpłatna aplikacja MusicCast Controller na smartfony i tablety z iOS lub Androidem pozwala na pełną kontrolę urządzenia. Co więcej, wystarczy stuknąć palcem i przesunąć po intuicyjnie zaprojektowanym ekranie, aby z łatwością obsługiwać wszystkie urządzenia z rodziny MusicCast. Dodatkowo użytkownik może kontrolować funkcje YPAO i wyświetlać rezultaty analizy wykorzystując aplikację MusicCast*.

*Funkcja dostępna w przyszłych aktualizacjach oprogramowania.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: