Poprzedni
Następny

XI edycja Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDOC całkowicie online

23 listopada br. wystartowała XI edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDOC. Tym samym do końca trwającego tygodnia pojawia się doskonała okazja, aby obejrzeć różnorodne dokumenty z całego świata – a to wszystko online.

Yamaha SR-B20A

Ze względu na trwającą pandemię COVID-19, w tym roku Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych wyjątkowo odbędzie się online, a wszystkie filmy można zobaczyć na stronie: https://vod.humandoc.pl/. To jednak nie jedyna zmiana, bowiem w odróżnieniu od poprzednich edycji, tym razem organizatorzy postanowili wydłużyć czas trwania festiwalu z trzech dni do siedmiu.

HumanDOC to, jak zaznacza organizator festiwalu, „niepowtarzalna okazja do poznania poruszających historii z całego świata, dzielenia doświadczeń niezwykłych ludzi, odczuwania emocji odległych, a jednak bliskich nam społeczności”. Celem jest „poszerzenie świadomości społecznej na tematy globalne oraz wspieranie rozwoju gospodarczego, informacyjnego i demokratycznego społeczeństwa”.

Dla widzów przygotowano aż 25 poruszających dokumentów, w tym prawdziwa gratka czeka na fanów muzyki, czyli film „Agonia”. Dokument opowiada o ostatnich reprezentantach rzemiosła polskiej muzyki tradycyjnej. Historię obserwujemy z perspektywy Adama Struga – wybitnego pieśniarza ludowego. Jest to opowieść o miłości, rozgoryczeniu, życiu i przemijaniu – obserwujemy to, jak nieuchronnie odchodzi dawny model przekazywania muzyki w tradycji ustnej.

Agonia (official teaser) from tomasz knittel on Vimeo.

Warto spojrzeć także w kierunku dokumentu „Sidik i Lampart”, który zachwyca wspaniałymi krajobrazami i znakomitą oprawą muzyczną. Bohaterem filmu jest Sidik, który wyruszył w – trwającą już 25 lat – podróż, aby odnaleźć perskiego lamparta na terenie dotkniętego działaniami wojennymi Kurdystanu w północnym Iraku. Gdyby tylko osiągnął swój cel, cały obszar zostały sklasyfikowany jako rezerwat przyrody, co mogłoby położyć kres bombardowaniom, które niszczą ten region.

Pełen program festiwalu można zobaczyć na oficjalnej stronie organizatora. Jako że jest co oglądać, warto zadbać nie tylko o oprawę wizualną, ale także tę dźwiękową. W wyborze optymalnego systemu stereo lub zestawu kina domowego pomogą nasze poradniki:

Jeżeli chciałbyś przekonać się o tym, jak dana konstrukcja sprawuje się w praktyce, zachęcamy do odwiedzenia jednego z naszych salonów. Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania i pomogą w wyborze najlepszego sprzętu.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: