Poprzedni
Następny

Wzmacniacz sieciowy „z wyjątkowym basem” – test NAD M10 V2 w „Audio”

Druga generacja wzmacniacza sieciowego firmy NAD, która pojawiła się na rynku 3 lata po premierze poprzednika, pozwala na dostęp do rozmaitych źródeł muzyki, w tym serwisów streamingowych i tysięcy internetowych programów radiowych. To jednak tylko niektóre z wielu możliwości modelu M10 V2, który miał okazję sprawdzić redaktor magazynu „Audio”.

NAD M10 V2

W recenzji nie mogło zabraknąć odniesień do pierwszej generacji tego niezwykłego wzmacniacza sieciowego:

Wprawdzie względem pierwszej wersji wygląd właściwie się nie zmienił (z zewnątrz), ale pozostaje bardzo atrakcyjny i unikalny. Ramę obudowy wykonano z metalu, krawędzie są zaokrąglone, front w większości wypełnia kolorowy wyświetlacz. Górną płytę zrobiono z wytrzymałego szkła typu Gorilla Glass, pancerne szkło ochrania również front.

Warto też przypomnieć kwestię, nad którą pastwiliśmy się już w teście pierwszej wersji M10. Tamten wzmacniacz nie miał pilota, a NAD bronił takiej decyzji, wskazując na oczywistość obsługi za pomocą aplikacji mobilnej lub możliwość nauczenia wzmacniacza komend z innego pilota. (...) Nowy M10 V2 ma już w komplecie własny, fizyczny pilocik.

Nowa wersja, tak jak pierwszy M10, wykorzystuje moduły impulsowe, dostarczone przez Hypexa.

NAD M10 V2

Jednym z głównych i jednocześnie charakterystycznych elementów modelu M10 V2 jest ekran:

Matryca 7-calowego wyświetlacza została wykonana w technice TFT, w wersji V2 zwiększono kąty widzenia oraz poprawiono odwzorowanie kolorów. Matryca jest dotykowa, więc pełni rolę interfejsu do obsługi wszystkich funkcji. Można wywołać też efektowne animacje, dostępne podczas odtwarzania. Wirtualne wskaźniki VU przygotowano nawet w kilku wersjach nawiązujących do dawnych wzmacniaczy czy magnetofonów.

NAD M10 V2

M10 V2 bazuje na multimedialnej platformie BluOS, która…

…odpowiada za niemal wszystkie sieciowe harce i sprawną komunikację. Poruszamy się po serwisach internetowych, odtworzymy pliki zgromadzone na domowym serwerze, materiały mogą mieć rozdzielczość 24/192 kHz.

Podczas odsłuchów uwagę testującego zwrócił m.in. sposób przetwarzania basów przez M10 V2:

Niskie częstotliwości są wybitne, co nie umknie uwadze zarówno bardziej, jak i mniej osłuchanym, są zdeterminowane i określają obraz całości.

NAD M10 V2

Wysokiej jakości brzmienie M10 V2 to zasługa m.in. zastosowanej w urządzeniu sekcji cyfrowego przetwarzania sygnałów:

Często sekcja cyfrowa jest dodatkiem do wzmacniacza. Tutaj należy ją uznać za danie główne. W takiej konfiguracji M10 V2 osiąga najlepsze rezultaty.

M10 V2 ma dwa oblicza: z sygnałami cyfrowymi brzmi nadzwyczajnie, z analogowymi – przeciętnie. Ale zawsze z wyjątkowym basem.

NAD M10 V2

Pełny tekst recenzji znajdziesz w numerze 4/2022 magazynu „Audio”. Możesz go zobaczyć również TUTAJ.

Sprzęt marki NAD możesz przetestować samodzielnie w naszych salonach Top Hi-Fi & Video Design. Dostępni na miejscu specjaliści pomogą Ci w przeprowadzeniu odsłuchów i odpowiedzą na wszystkie pytania związane z oferowanymi urządzeniami.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: