Poprzedni
Następny

„Wyglądają bosko” – test słuchawek Audio-Technica ATH-WP900 w „Audio”

Audio-Technica ATH-WP900 to zaawansowane słuchawki wokółuszne, które zachwycają świetną wiernością dźwięku i piękną konstrukcją wykonaną z drewna klonowego. Przekonała się o tym redakcja magazynu „Audio”, która sprawdziła możliwości modelu japońskiego producenta.

Audio-Technica ATH-WP900

Autor zauważył, że „słuchawki wyglądają bosko”, co jest zasługą zastosowania naturalnego drewna w zamkniętych muszlach. Wykonanie zostało określone jako „majstersztyk”, jednak projektanci sięgnęli po ten materiał nie tylko ze względów estetycznych, ale także brzmieniowych.

Pod względem brzmienia mamy do czynienia z „wyraźnie wyprofilowaną charakterystyką, z wyeksponowanymi skrajami”:

„Po A-T spodziewałem się przewagi wysokich tonów, których na pewno nie brakuje, jednak tym razem jeszcze mocniejszą pozycję zajmuje bas. Jest przy tym dobrze rozciągnięty i zróżnicowany, nie wzbudza się, tylko jest go dużo i przy każdej możliwej okazji.

Średnica jest wyraźnie cofnięta, wokale delikatne, jednak dzięki ogólnej czystości i przejrzystości słyszymy wszystko w całym pasmie, tylko przy zmienionych proporcjach.

Nie osłabia to spójności i płynności, nie słychać mocnych podbarwień, nosowości czy wyostrzeń. Dźwięk jest wręcz gładki. Mimo że charakterystyka biegnie przez ‘dolinę’ średnich tonów, to całkiem bezpiecznie i elegancko”.  

Audio-Technica ATH-WP900

Atutem słuchawek ATH-WP900 jest także niezwykły komfort użytkowania:

„Już wydawało się, że zaprojektowanie bezproblemowych słuchawek jest po prostu niemożliwe. Założenie ATH-WP900 jest wręcz przyjemnością, są tak lekkie, że niemal ‘nieobecne’, a to ‘niemal’ staje się premią – delikatny dotyk ich poduszek można odebrać jak pieszczoty.

Umiarkowaną małą masę czujemy biorąc je do ręki, ale to nie przesądza wszystkiego, zwłaszcza że muszle są małe i wydaje się, że poduszki przycisną małżowinę, a nie otoczą jej – co jednak im się doskonale udaje. Układają się na uszach natychmiast, po chwili delektowania się tą subtelnością włączamy muzykę i… kochaj albo rzuć”.

Audio-Technica ATH-WP900

W efekcie „wszystko jest precyzyjnie dopasowane, poskładane, dyskretnie poskręcane, a kropkę nad i postawiono sygnaturą ‘Made in Japan’”. Aby osobiście przekonać się o zaletach słuchawek Audio-Technica ATH-WP900 zachęcamy do odwiedzenia jednego z salonów Top Hi-Fi & Video Design.

Pełny test znajdziesz w numerze 6/2022 magazynu „Audio”. Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: