Poprzedni
Następny

Wybierz dla siebie najlepszy soundbar

Yamaha za pomocą swoich soundbarów i cyfrowych projektorów dźwięku niezmiennie wyznacza nowe standardy w zakresie innowacji i możliwości kina domowego. W przeciwieństwie do wielu innych soundbarów, które jedynie wzmacniają stereofoniczny dźwięk z telewizora, produkty Yamahy dostarczają rzeczywiste brzmienie przestrzenne z jednego urządzenia - bez potrzeby rozbudowywania systemu i konieczności rozstawiania głośników w całym pokoju.

Yamaha YSP – prawdziwy dźwięk przestrzenny

Technologia YSP to autorska technologia Yamahy, która jako jedyna na świecie pozwala uzyskać rzeczywisty (nie wirtualny) dźwięk przestrzenny z jednego urządzenia. Specjalne głośniki wiązek, które znajdują się w soundbarach YSP i systemach dźwiękowych do telewizora, emitują wiązki dźwięku, precyzyjnie przygotowane przez układ cyfrowy, które po odbiciu się od ścian (w YSP-5600 także od sufitu) docierają do uszu słuchacza. W ten sposób technologia YSP tworzy rzeczywiste brzmienie surround, bez konieczności rozstawiania głośników tak jak w tradycyjnym systemie kina domowego.

Air Surround Xtreme – wirtualny dźwięk przestrzenny

Wykorzystując doświadczenie zdobyte podczas opracowywania modeli YSP inżynierowie Yamahy stworzyli technologię Air Surround Xtreme. W tym prostszym rozwiązaniu specjalny układ elektroniczny tworzy brzmienie imitujące wrażenie przestrzenności. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej elektroniki oraz wysokiej jakości głośnikom soundbary Yamahy wykorzystujące technologię Air Surround Xtreme gwarantują naturalne i precyzyjne brzmienie.

Soundbary z systemem MusicCast

Najnowsze soundbary Yamahy kompatybilne są z bezprzewodowym systemem multi-room Yamaha MusicCast. Rozwiązanie to umożliwia nagłośnienie całego domu i pozwala każdemu domownikowi słuchać w jednym czasie tych samych lub różnych nagrań, płynących z dowolnego modelu obsługującego MusicCast bądź podłączonego do niego źródła, cyfrowego lub analogowego. System można dowolnie rozbudowywać o kolejne modele, które z łatwością integrują się z wszystkimi już użytkowanymi urządzeniami.

Na szafce czy na ścianie?

Podczas wyboru soundbaru trzeba wziąć pod uwagę rozmiary telewizora, z którym będzie współpracował, oraz wymiary szafki lub półki, na której będzie ustawiony. W przypadku zawieszenia na ścianie, ten drugi wymóg można pominąć. Jeżeli soundbar będzie ustawiony przed telewizorem, warto zmierzyć wysokość podstawy odbiornika telewizyjnego i grubość ramki. Gdy odległość od podstawy do krawędzi ekranu jest niewielka, warto wybrać ultracienki soundbar lub model wyposażony w funkcję TV Remote Repeater. W ten sposób ułatwimy sobie sterowanie telewizorem za pomocą pilota zdalnego sterowania. Ciekawą alternatywą dla powyższych rozwiązań są systemy dźwiękowe do TV. W tym przypadku telewizor ustawia się na samym urządzeniu, a zatem nie ma żadnego ryzyka przysłaniania odbiornika podczerwieni w telewizorze.

Yamaha Soundbary

Subwoofer – bezprzewodowy czy zintegrowany?

Część klientów ma ograniczoną przestrzeń w swoim salonie lub po prostu nie chce instalować zewnętrznego subwoofera. Yamaha oferuje kilka modeli typu „wszystko w jednym”, których znakiem szczególnym są wbudowane subwoofery. Dzięki zintegrowaniu głośników z dużymi obudowami, soundbary zapewniają niewiarygodnie dobry bas. Dla najbardziej wymagających użytkowników lepszym wyborem będzie soudbar z bezprzewodowym subwooferem, który dostarcza jeszcze głębszy i mocniejszy bas, a przy tym gwarantuje elastyczność podczas rozstawiania sprzętu w pokoju.

Home Theater Controller – sterowanie z poziomu smartfonu lub tabletu

Odkryj nowy sposób sterowania soundbarem za pomocą bezpłatnej aplikacji Yamahy – Home Theater Controller. Opracowana dla smartfonów i tabletów aplikacja umożliwia sterowanie wszystkimi funkcjami soundbarów, od regulacji poziomu głośności, przez wybór źródła i ustawienia dźwięku, na konfiguracji samego urządzenia kończąc. Obsługę ułatwia przyjazny dla użytkownika interfejs.

Sterowanie jednym pilotem

Soundbary Yamahy są łatwe w obsłudze, a przy tym potrafią „nauczyć się” sygnałów pilota zdalnego sterowania od telewizora. Oznacza to, że możesz włączyć i wyłączyć soundbar, a także regulować poziom głośności za pomocą jednego pilota. Rozwiązanie to idealnie sprawdza się wtedy, kiedy użytkownik preferuje tradycyjną obsługę zamiast sterowanie systemem za pomocą aplikacji na smartfony i tablety.

Bezprzewodowe przesyłanie muzyki

Łączność bezprzewodowa Bluetooth umożliwia przesyłanie dźwięku muzyki, filmów i gier z telefonów, tabletów i laptopów. Nie trzeba już tracić czasu na podłączanie kabli. Soundbary z rodziny MusicCast obsługujące dodatkowo technologię Apple AirPlay i łączność Wi-Fi z łatwością współpracują z iUrządzeniami i mogą odtwarzać nagrania udostępnione w domowej sieci.

Yamaha Soundbary

TV Remote Repeater – bezproblemowe sterowanie pilotem od telewizora

Soundbary są dość niskimi systemami audio, które przeważnie zostają ustawione przed telewizorem. Jeśli mimo swojej niewielkiej wysokości urządzenie mogłoby przysłania odbiornik podczerwieni w telewizorze, warto wybrać soundbar z funkcją TV Remote Repeater. Dzięki niej specjalny przekaźnik odbiera sygnał z pilota zdalnego sterowania i przekazuje go do telewizora. Rozwiązanie to znakomicie ułatwia obsługę naszego domowego systemu TV.

IntelliBeam

Urządzenia z technologią YSP tworzą pole dźwiękowe poprzez odbijanie wiązek dźwięku od ścian i płaskich powierzchni pokoju odsłuchowego. Zaawansowane cyfrowe projektory dźwięku Yamahy wyposażone są w układ optymalizacji dźwięku, który automatycznie konfiguruje parametry pracy urządzenia tak, aby zapewnić najlepszy dźwięk w odniesieniu do akustyki pomieszczenia. Wystarczy w miejscu odsłuchu ustawić dołączony do urządzenia mikrofon i aktywować funkcję IntelliBeam, aby po zaledwie kilku minutach cieszyć się spektakularnym dźwiękiem, bez kłopotliwej konfiguracji opartej na żmudnych próbach odsłuchowych.

UniVolume

UniVolume jest autorską technologią Yamahy, która utrzymuje taki sam poziom głośności pomiędzy różnymi kanałami telewizyjnymi, programami, reklamami i źródłami wejściowymi. Kiedy funkcja UniVolume jest aktywna, głośność reklam pozostaje na takim samym poziomie jak oglądanego programu. Tak samo dzieje się w przypadku zmiany źródła dźwięku, np. włączeniu odtwarzania płyty CD zamiast słuchania audycji telewizyjnej. Rozwiązanie to sprawdza się w szczególności podczas nocnego oglądania telewizji i słuchania muzyki, wtedy gdy skoki głośności mogą przeszkadzać innym domownikom.

 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(10 ocen)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: