Poprzedni
Następny

Jaki najlepszy soundbar do muzyki?

Średnia ocen: 5
(10 ocen) 4 komentarze

Yamaha za pomocą swoich soundbarów i cyfrowych projektorów dźwięku niezmiennie wyznacza nowe standardy w zakresie innowacji i możliwości kina domowego. W przeciwieństwie do wielu innych soundbarów, które jedynie wzmacniają stereofoniczny dźwięk z telewizora, produkty Yamahy dostarczają rzeczywiste brzmienie przestrzenne z jednego urządzenia - bez potrzeby rozbudowywania systemu i konieczności rozstawiania głośników w całym pokoju.

Yamaha SR-B20A

Yamaha YSP – prawdziwy dźwięk przestrzenny

Technologia YSP to autorska technologia Yamahy, która jako jedyna na świecie pozwala uzyskać rzeczywisty (nie wirtualny) dźwięk przestrzenny z jednego urządzenia. Specjalne głośniki wiązek, które znajdują się w soundbarach YSP i systemach dźwiękowych do telewizora, emitują wiązki dźwięku, precyzyjnie przygotowane przez układ cyfrowy, które po odbiciu się od ścian (w YSP-5600 także od sufitu) docierają do uszu słuchacza. W ten sposób technologia YSP tworzy rzeczywiste brzmienie surround, bez konieczności rozstawiania głośników tak jak w tradycyjnym systemie kina domowego.

Soundbary z systemem MusicCast

Najnowsze soundbary Yamahy kompatybilne są z bezprzewodowym systemem multiroom Yamaha MusicCast. Rozwiązanie to umożliwia nagłośnienie całego domu i pozwala każdemu domownikowi słuchać w jednym czasie tych samych lub różnych nagrań, płynących z dowolnego modelu obsługującego MusicCast bądź podłączonego do niego źródła, cyfrowego lub analogowego. System można dowolnie rozbudowywać o kolejne modele, które z łatwością integrują się z wszystkimi już użytkowanymi urządzeniami.

DTS: Virtual X – niezrównane wrażenia przestrzenne

DTS: X to system gwarantujący niesamowicie realistyczne wrażenia przestrzenne. Podobnie jak Dolby Atmos bazuje na dźwięku 3D opartym na obiektach i, w odróżnieniu od dotychczasowych rozwiązań, oferuje nie tylko dźwięk dookólny, ale prawdziwie sferyczny. Dzięki obsłudze kanałów pionowych technologia ta wiernie jest w stanie odwzorować na jakiej wysokości względem widza znajduje się źródło dźwięku. Przekłada się to na niesamowicie realistyczne wrażenia przestrzenne i niezrównane efekty dźwiękowe.


Więcej na temat DTS: Virtual X można dowiedzieć się z naszego poradnika:


Yamaha SR-C20A

Na szafce czy na ścianie?

Podczas wyboru soundbaru trzeba wziąć pod uwagę rozmiary telewizora, z którym będzie współpracował, oraz wymiary szafki lub półki, na której będzie ustawiony. W przypadku zawieszenia na ścianie, ten drugi wymóg można pominąć. Soundbary takie jak najnowsze SR-B20A i SR-C20A bez trudu można właśnie zamocować na ścianie, bowiem są wyposażone w specjalne otwory do montażu. Stylowe wzornictwo w smukłej i kompaktowej formie pozwala w salonie zachować wysoką estetykę w salonie. Natomiast jeżeli soundbar będzie ustawiony przed telewizorem, w takim przypadku warto zmierzyć wysokość podstawy odbiornika telewizyjnego i grubość ramki. Gdy odległość od podstawy do krawędzi ekranu jest niewielka, warto wybrać ultracienki soundbar, np. MusicCast BAR 400.

Subwoofer – bezprzewodowy czy zintegrowany?

Część klientów ma ograniczoną przestrzeń w swoim salonie lub po prostu nie chce instalować zewnętrznego subwoofera. Yamaha oferuje kilka modeli typu „wszystko w jednym”, których znakiem szczególnym są wbudowane subwoofery. Dzięki zintegrowaniu głośników z dużymi obudowami, soundbary zapewniają niewiarygodnie dobry bas. Dla najbardziej wymagających użytkowników lepszym wyborem będzie soundbar z bezprzewodowym subwooferem, który dostarcza jeszcze głębszy i mocniejszy bas, a przy tym gwarantuje elastyczność podczas rozstawiania sprzętu w pokoju. Wtedy warto spojrzeć w kierunku modelu MusicCast SUB 100 – obok potężnych niskich tonów konstrukcja ta oferuje niesamowitą wygodę instalacji i użytkowania.

Sound Bar Controller – sterowanie z poziomu smartfonu lub tabletu

Odkryj nowy sposób sterowania soundbarem za pomocą bezpłatnej aplikacji Yamahy – Sound Bar Controller. Opracowana dla smartfonów i tabletów aplikacja umożliwia sterowanie wszystkimi funkcjami soundbarów, od regulacji poziomu głośności, przez wybór źródła i ustawienia dźwięku, na konfiguracji samego urządzenia kończąc. Obsługę ułatwia przyjazny dla użytkownika interfejs.

Sterowanie jednym pilotem

Soundbary Yamahy są łatwe w obsłudze, a przy tym potrafią „nauczyć się” sygnałów pilota zdalnego sterowania od telewizora. Oznacza to, że możesz włączyć i wyłączyć soundbar, a także regulować poziom głośności za pomocą jednego pilota. Rozwiązanie to idealnie sprawdza się wtedy, kiedy użytkownik preferuje tradycyjną obsługę zamiast sterowanie systemem za pomocą aplikacji na smartfony i tablety.

Bezprzewodowe przesyłanie muzyki

Łączność bezprzewodowa Bluetooth umożliwia przesyłanie dźwięku muzyki, filmów i gier z telefonów, tabletów i laptopów. Nie trzeba już tracić czasu na podłączanie kabli. Soundbary z rodziny MusicCast obsługujące dodatkowo technologię Apple AirPlay i łączność Wi-Fi z łatwością współpracują z iUrządzeniami i mogą odtwarzać nagrania udostępnione w domowej sieci.

Czyste i wyraźne dialogi

Komfort słuchania dialogów i narracji to kolejny element, na który szczególną uwagę zwrócili inżynierowie Yamahy. Funkcja Clear Voice sprawia, że najnowsze soundbary, np. SR-B20A, SR-C20A czy YAS-209, automatycznie wyróżnia ludzki głos na tle innych dźwięków – w filmach, serialach, programach telewizyjnych, a nawet piosenkach. W ten sposób ludzki głos staje się po prostu czysty i łatwy do wychwycenia.

Yamaha SR-B20A

IntelliBeam i UniVolume

W cyfrowych projektorach dźwięku z technologią YSP – YSP-2700 i YSP-5600 – można dodatkowo znaleźć takie technologie jak m.in. IntelliBeam czy UniVolume.

IntelliBeam: Zaawansowane cyfrowe projektory dźwięku Yamahy wyposażone są w układ optymalizacji dźwięku, który automatycznie konfiguruje parametry pracy urządzenia tak, aby zapewnić najlepszy dźwięk w odniesieniu do akustyki pomieszczenia. Wystarczy w miejscu odsłuchu ustawić dołączony do urządzenia mikrofon i aktywować funkcję IntelliBeam, aby po zaledwie kilku minutach cieszyć się spektakularnym dźwiękiem, bez kłopotliwej konfiguracji opartej na żmudnych próbach odsłuchowych.

UniVolume: Z kolei UniVolume jest autorską technologią Yamahy, która utrzymuje taki sam poziom głośności pomiędzy różnymi kanałami telewizyjnymi, programami, reklamami i źródłami wejściowymi. Kiedy funkcja UniVolume jest aktywna, głośność reklam pozostaje na takim samym poziomie jak oglądanego programu. Tak samo dzieje się w przypadku zmiany źródła dźwięku, np. włączeniu odtwarzania płyty CD zamiast słuchania audycji telewizyjnej. Rozwiązanie to sprawdza się w szczególności podczas nocnego oglądania telewizji i słuchania muzyki, wtedy gdy skoki głośności mogą przeszkadzać innym domownikom.


Jeżeli masz pytania odnoście soundbarów lub innego sprzętu audio, skontaktuj się z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design. Nasi specjaliści z pewnością odpowiedzą na wszelkie pytania i pomogą wybrać sprzęt zgodny z Twoimi oczekiwaniami.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(10 ocen)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: