Poprzedni
Następny

Włoska elegancja i czyste brzmienie – Indiana Line Diva

Indiana Line to jedna z najważniejszych włoskich marek na rynku audio, z tradycjami sięgającymi lat 70. ubiegłego stulecia. Zajmuje się projektowaniem i produkcją kolumn głośnikowych, które charakteryzują się wysoką jakością wykonania. Racjonalne wykorzystanie komponentów w konstrukcjach Indiana Line pozwoliło osiągnąć walory brzmieniowe, które wykraczają daleko poza możliwości kolumn dostępnych w podobnym przedziale cenowym. Flagową serią firmy Indiana Line jest Diva, w ofercie której znajdziemy modele pozwalające na stworzenie świetnie brzmiącego systemu stereo lub kina domowego.

Indiana Line Diva

Kolumny głośnikowe z serii Diva zapewniają wydajność niezbędną do uzyskania zakresu dynamiki wymaganego przez najbardziej zaawansowane systemy audio. Charakteryzują się przy tym rozdzielczym i naturalnym brzmieniem. Pozwala to na odpowiednie przetworzenie dźwięku, niezależnie od tego, czy będzie to koncert „na żywo”, czy film akcji.

W kolumnach głośnikowych Indiana Line Diva zastosowano przetwornik wysokotonowy, który został odizolowany od obudowy za pomocą miękkiej, gumowej powłoki. Sprawia ona, że tweeter jest niemal „pływającym” komponentem. Rozwiązanie to skutecznie redukuje niepożądane wibracje. Co więcej, praca kopułki wysokotonowej kontrolowana jest przez radialną komorę rezonansową, w której zastosowano dwa typy tłumików akustycznych ulokowanych pod kopułką tweetera i we wnętrzu pierścienia wentylacyjnego.

Indiana Line Diva Tweeter

Membrany przetworników nisko-średniotonowych zastosowanych w kolumnach Indiana Line Diva zostały wykonane ze sztywnego, a jednocześnie lekkiego tłoczonego polipropylenu – tkanego i poddanego obróbce cieplnej. Dodatkowo, obwód magnetyczny został wyposażony w pierścień zwarciowy z aluminium, co przyczynia się do redukcji nieliniowości i zwiększa możliwości wychylenia kontrolowanego cewką.

Indiana Line Diva Seria

Poniżej omawiamy po krótce poszczególne modele tworzące topową serię Indiana Line.

Indiana Line Diva 660

Diva 660 to potężna, 3-drożna kolumna głośnikowa, ważąca ponad 17 kg. W jej konstrukcji wykorzystano cztery przetworniki elektroakustyczne o dużej efektywności – dwa 18-centymetrowe przetworniki nisko-średniotonowe, jeden 14-centrymetrowy głośnik średniotonowy i kopułkę wysokotonową o średnicy 2,6 cm. Diva 660 ma obudowę typu bas refleks z otworem umieszczonym u podstawy kolumny. W połączeniu z przetwornikami zastosowanymi w kolumnie zapewnia to głębokie i precyzyjne, a jednocześnie naturalne i mocne brzmienie.

diva-660

Indiana Line Diva 650

Diva 650 to również 3-drożna kolumna głośnikowa, jednak nieco mniejsza niż model Diva 660. Woofery są tutaj 14-centrymetrowe, podobnie zresztą jak głośnik średniotonowy. Uzupełnieniem tego zestawu głośnikowego jest tweeter o średnicy 26 mm z przetwornikiem wykonanym z cieplnie obrabianego jedwabiu. Jeżeli poszukujesz przestrzennego dźwięku ze stosunkowo mocnym basem, detalicznymi średnimi i czystymi wysokimi tonami, kolumny głośnikowe Diva 650 spełnią twoje oczekiwania. Ten podłogowy model jest doskonałym narzędziem do tego, aby wprowadzić użytkownika do pięknego świata, wypełnionego angażującym, a jednocześnie naturalnym brzmieniem.

diva-650

Indiana Line Diva 552

Diva 552 to najmniejszy model podłogowy z tej serii kolumn Indiana Line. Obudowa kolumny wykonana została z płyty MDF o grubości 18 mm i usztywniona specjalnymi elementami wzmacniającymi. Skrywa 3-drożną konstrukcję, którą tworzą 26-milimetrowy tweeter i dwa 14-centymetrowe przetworniki – nisko-średniotonowy i średniotonowy. Otwór bas refleks umieszczony na froncie umożliwia ustawienie kolumny blisko ściany. Diva 552 zachwyca swoją elegancką stylistyką, a jednocześnie pozwala uzyskać wysoką jakość odtwarzanego dźwięku. Dzięki smukłym obudowom kolumny łatwością wpasują się w dowolną aranżację wnętrza.

diva-552

Indiana Line Diva 262

Diva 262 to dwudrożna kolumna podstawkowa z przednim bas refleksem. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów i podzespołów zapewnia czyste, precyzyjne i naturalne brzmienie. Wykorzystano tutaj 26-milimetrowy tweeter i przetwornik nisko-średniotonowy o średnicy 17,3 cm. Jest to konstrukcja niezwykle uniwersalna, która doskonale sprawdzi się m.in. w zestawach kina domowego w roli głośników efektowych, ale także w systemach stereo stworzonych z myślą o nagłośnieniu niewielkich pomieszczeń. Wykończenie czarnym lakierem na wysoki połysk sprawia, że model Diva 262 będzie doskonałym uzupełnieniem każdego pomieszczenia, niezależnie od wystroju.

diva-552

Indiana Line Diva 252

Diva 252 to mniejsza kolumna podstawkowa spośród dwóch dostępnych w linii Diva Indiana Line. Jest to konstrukcja dwudrożna zbudowana w oparciu o tweeter o średnicy 26 mm i 14-centymetrowy przetwornik nisko-średniotonowy. Otwór bas refleks w tym modelu znajduje się z tyłu obudowy wykonane z grubej, 18-milimetrowej płyty MDF, dodatkowo usztywnionej specjalnymi wzmocnieniami wewnętrznymi. Dzięki temu cała konstrukcja jest niezwykle stabilna, co ogranicza powstawanie niepożądanych rezonansów i wibracji. Model Diva 252 doskonale sprawdzi się zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach odsłuchowych lub jako głośniki efektowe zestawu kina domowego.

diva-552

Indiana Line Diva 752

Diva 752 to jedyna kolumna centralna w serii Diva firmy Indiana Line, która powstała jako odpowiedź na potrzeby wymagających fanów filmowych projekcji. W oparciu o ten model i odpowiednio dobrane pozostałe kolumny możesz stworzyć świetnie brzmiący system kina domowego. Jest to konstrukcja dwudrożna zamknięta w obudowie typu bas refleks. Wykorzystując zaawansowane rozwiązania konstrukcyjne, w tym m.in. obudowę z MDF-u i wysokiej klasy przetworniki, model Diva 752 pozwala uzyskać niezwykle naturalne brzmienie, a przy tym zapewnia zrozumiałość dialogów czy głosu lektora podczas oglądania filmów i seriali. Zastosowano tu klasyczny układ d'Appolito, w którym tweeter o średnicy 26 mm ulokowany jest między dwoma głośnikami nisko-średniotonowymi o średnicy 14 cm.

diva-752

W ofercie Top Hi-Fi & Video Design znajdziesz kolumny głośnikowe z serii Diva firmy Indiana Line nie tylko w oddzielnej sprzedaży, ale także jako elementy różnorodnych zestawów stereo lub kina domowego oferowanych w korzystnej cenie. Wśród nich są m.in. systemy oparte na takich komponentach jak NAD C700, Bluesound POWERNODE czy Yamaha R-N803D.

Jeżeli masz dodatkowe pytania na temat kolumn głośnikowych Indiana Line, a może chciałbyś przekonać się o tym, jak dana konstrukcja sprawuje się w praktyce w połączeniu z odpowiednio dobranymi komponentami audio, odwiedź jeden z naszych salonów, gdzie nasi fachowi doradcy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: