Poprzedni
Następny

Ukraińcy w ogniu wojny. Ta muzyka budzi w nich ducha walki

Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa już ponad 2 tygodnie. W tym czasie ponad 2 miliony osób opuściły jej granice, a część została w kraju by walczyć o wolność. W takich sytuacjach muzyka jest ostatnią rzeczą, o jakiej się myśli, jednak wiele Ukrainek i Ukraińców przyznaje, że ulubione melodie pomaga im przetrwać trudne chwile. Zobacz, co wg serwisu Spotify aktualnie rozbrzmiewa w ich słuchawkach - oto ukraiński TOP 20.

Koss TWS150i

Wrzuć na słuchawki TOP 20 z Ukrainy

Wojna nie sprawiła, że Ukraińcy i Ukrainki przestali słuchać muzyki. Wręcz przeciwnie - słuchają nut, które podnoszą ich na duchu w tym okropnym czasie. Po jakie utwory sięgają najczęściej?

Wśród dwudziestu najpopularniejszych kawałków od wybuchu rosyjskiej agresji zdecydowanie króluje… rosyjski rap, a konkretnie: młodziutki raper o pseudonimie shadowraze. W sieci trudno znaleźć o nim zbyt dużo informacji, ale jedno jest pewne - chłopak ma miliony odsłuchań na Spotify, a na ukraiński TOP 20 trafiło aż siedem jego kawałków.

Rap i elektroniczny pop to gatunki, które zdominowały tę listę, jednak nie brakuje na niej też innych gatunków - można tu znaleźć również znany z Eurowizji ukraiński zespół folklorystyczny KALUSH, soft rockowy zespół Okean Elzy, a nawet muzykę z innych krajów, w tym 10-letnią piosenkę ,,Another Love’’ Toma Oddella oraz naszego rodzimego Cypisa i jego piosenkę o dyktatorze Rosji, Władimirze Putnie.

Cóż więcej dodać - posłuchajcie sami. Chwała Ukrainie!

1. shadowraze showdown

2. shadowraze astral step

3. shadowraze adaptive strike

4. zxcursed Never Enough

5. KALUSH Stefania

6. Cypis Putin

7. WENARO vs. LXNER Лёд

8. shadowraze shadowfiend

9. shadowraze juggernaut

10. Fem.love Фотографирую закат

11. shadowraze vs. babyswishh1 psiblade

12. shadowraze vs. GENJUTSU 1000-7

13. rizza, Sqwore плачь

14. Quiizzzmeow Aomine Daiki

15. jockii druce Шо ви браття

16. Шайни Yeyo!

17. Tom Odell Another Love

18. unique, nkeeei vs. ARTEM SHILOVETS ТОЛПЫ КРИЧАТ

19. FACE ЛАБИРИНТ

20. Okean Elzy Не твоя війнаPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: