Poprzedni
Następny

Tidal nawiązał współpracę z Dolby Atmos Music

Tidal to pierwszy muzyczny serwis streamingowy, który oferuje obsługę Dolby Atmos Music na telewizorach. Z tego formatu będą mogli cieszyć się użytkownicy telewizorów m.in. marki Philips wyposażonych w system Android TV 9.0 lub nowszy, a zarazem kompatybilnych z Dolby Atmos.

Tidal & Dolby Atmos

Dzięki nawiązaniu współpracy między Tidal-em a Dolby Laboratories abonenci Tidal Hi-Fi mogą od teraz słuchać tysięcy utworów w jakości Dolby Atmos. Jest to o tyle ciekawa propozycja, że na swoim systemie nagłośnieniowym, np. soundbarze czy zestawie kina domowego, można doświadczyć przestrzennego brzmienia i odsłuchać ulubione nagranie w studyjnej jakości.

Do elementów wyróżniających Dolby Atmos należy choćby poprawa jakości dźwięku poprzez dopasowania np. jego barwy do pomieszczenia. Więcej na temat samego formatu można dowiedzieć się TUTAJ. Tym samym pojawia się okazja, aby doświadczyć muzyki w zupełnie nowy sposób, wcześniej zarezerwowany głównie dla filmów czy seriali.

Aplikację Tidal z Dolby Atmos Music będzie można uruchomić na następujących urządzeniach:

  • telewizorach Philips i Sony z systemem Android TV 9.0 lub nowszym, dodatkowo obsługujących Dolby Atmos;
  • przystawkach Apple TV 4k z systemem tvOS 13 lub nowszym;
  • przystawkach Nvidia Shield TV i Shield TV Pro (wersja 2019 lub nowsza);
  • przystawkach Fire TV Stick (modelach takich jak: 4K, 2016, Gen 3 2017, Cube 1. i 2. generacji).
Idealny dźwięk dla twojego telewizora

Warto też dodać, że aby skorzystać z Tidal-a z Dolby Atmos Music posiadany zestaw audio musi być kompatybilny z Dolby Atmos, jak np. amplituner kina domowego Yamaha MusicCast RX-A1080 lub cyfrowy projektor dźwięku Yamaha MusicCast YSP-5600.

Ponadto, tak jak wspomnieliśmy na początku tekstu, nie obejdzie się bez abonamentu Tidal HiFi. Taki abonament standardowo kosztuje 39,99 zł miesięcznie, jednak póki co – dla osób nigdy nie korzystających z tej usługi – Tidal w okresie próbnym na 60 dni dostępny jest za darmo.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: