Poprzedni
Następny

Test gramofonu NAD C588

„Będzie dawać specjalną przyjemność – inną niż słuchanie muzyki z plików – zarówno ze względu na sam dźwięk, jak i całą oprawę” – takiej opinii doczekał się gramofon NAD C588 od specjalistów z magazynu „Audio” po przeprowadzonym teście.

NAD C588

NAD C588 to wysokiej klasy gramofon stworzony z myślą o wymagających miłośnikach płyt winylowych. Urządzenie zostało wyposażone w sprawdzony i ceniony napęd paskowy, który w połączeniu z elektroniczną regulacją prędkości i silnikiem prądu zmiennego z odizolowanym zasilaniem gwarantuje wysoką precyzję odtwarzania.

„Grubą podstawę wykonano z MDF-u, narożniki zaokrąglono, pokrywa jest już regularnie prostokątna. Spod jednolicie czarnej podstawy wyłaniają się srebrne, dość masywne stopy ze stożkowymi kolcami (we wnętrzu nóżek znajduje się materiał tłumiący). Błyszczy też główka ramienia oraz krążek przeciwwagi.

Atrakcyjnie wygląda szklany talerz o grubości 1 cm, odsunięty od plinty wydaje się lewitować wraz z ułożoną na nim płytą. Dystans odpowiedzialny za taki efekt to wewnętrzny subtalerz napędowy z aluminium, na który jest założony pasek przenoszący obroty z umieszczonego tuż obok silnika. Cały napęd zmieścił się pod talerzem. Aby uzyskać wysoką precyzję i stabilność, wszystkie współpracujące rolki wykonano z aluminium”.

NAD C588

Pod względem brzmienia, eksperci z magazynu „Audio” zwracają uwagę, że C588 „śmiało operuje w całym paśmie, w tym także w zakresie wysokich tonów”:

Brzmi świeżo, soczyście i dźwięcznie, selektywnie i z wyraźnymi pogłosami. Jest w tym spójność i dokładność (…) w dobrej równowadze, co najlepiej służy naturalności, a stąd już wprost przyjemności. (…) Można cieszyć się też z dźwięku jednoznacznie gęstego, „zaklejonego”, dotykającego nas niemal fizycznie „analogiem”. Na drugim skraju można też podziwiać dynamikę i precyzję dobrych źródeł cyfrowych, ale tutaj mamy świetny kompromis. Najwyższe tony są stabilne w całym obszarze płyty, na co pracuje sama wkładka, a dokładniej – igła (jej szlif)”.

Gramofon NAD C588 jest do nabycia w salonach Top Hi-Fi & Video Design, natomiast z pełnym testem można zapoznać się tutaj.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: