Następny

Test Digital Trends amplitunera SR6004 Marantza

Znany Amerykański portal Digital Trends przeprowadził test amplitunera SR6004 firmy Marantz. Został on określony jako najlepiej brzmiący odbiornik w swojej klasie cenowej. Najnowocześniejsze technologie, najwyższej jakości komponenty, zapierający dech w piersiach dźwięk oraz wyrafinowany styl to wyróżnione przez Digital Trends cechy tego audiofilskiego amplitunera.

Przez ostatnie 55 lat dokonała jakość systemów, była dla Marantza priorytetem numer jeden. Podczas gdy inni wytwórcy sprzętu audio wideo prześcigali się w produkcji najnowszych i najlepszych funkcji, Marantz czekał spokojnie aż wszelkie ograniczenia wynikające z zastosowania nowych technologii, zostaną usunięte. W rezultacie cierpliwość Marantz została nagrodzona. Wszelkie systemy wyprodukowane przez firmę Marantz zostały wykonane w sposób bardzo solidny, a ku uciesze ich właścicieli bezbłędnie sprawują się przez wiele lat.

System SR6004 oferuje moc 7 x 110 W, wykorzystuje selekcjonowane kondensatory a także obsługuje wszystkie najnowsze dekodery dźwięku, włączając w to DTS-HD, Dolby True HD oraz najnowszy Dolby Pro Logic IIz. Zaawansowane funkcje pozwalają na wybór pomiędzy ustawieniem dźwięku przestrzennego dla jednego lub dwóch amplitunerów w celu napędzenia przednich kolumn oraz kolumn pozostałych. Dzięki czterem wejściom HDMI ver.1.3a możliwe jest podłączenie wielu urządzeń cyfrowych jednocześnie np. tunera cyfrowego, konsoli do gier, odtwarzacza Blu-ray oraz kamery. Wszystkie sygnały analogowe mogą być konwertowane i skalowane w górę do postaci 1080p, a następnie wyprowadzane przez dwa gniazda wyjściowe HDMI. Amplituner SR6004 posiada wiele zaawansowanych funkcji oraz udogodnień w obsłudze, w tym tryb Pure Direct oraz kontrolę Lip Sync, proste i intuicyjne menu GUI oraz samouczący się pilot zdalnego sterowania.

W zakresie odtwarzania plików muzycznych amplituner SR6004 zapewnia nie tylko najlepszy, czysty i piękny dźwięk ale przede wszystkim pozwala na odtwarzanie popularnych formatów audio. Dzięki złączu USB umiejscowionym na panelu przednim nie tylko możliwe jest odtworzenie ulubionych plików MP3, WMA, WAV i ACC ale również pozwala ono w prosty i szybki sposób podłączyć iPoda. Układy M-DAX (Marantz Digital Audio Expander) zagwarantują natomiast wyjątkowo dobre brzmienie tych skompresowanych formatów.

Ale to nie wszystkie zalety SR6004. Amplituner ten został wyposażony w odbiornik fal Bluetooth, który może być podłączony do gniazda M-XPort (Marantz eXPansion port) znajdującego się z tyłu urządzenia. Pozwala to w pełni cieszyć się muzyką zapisaną na przenośnych urządzeniach.

Krótko mówiąc, dźwięk wydobywający się z tego doskonałego systemu jest przepustką do królestwa idealnego brzmienia.

Przeczytaj recenzję

Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: