Poprzedni
Następny

TEAC Reference OCXO - CG-10M

Układ generatora jest niezastąpiony w urządzeniach, w których niezbędny jest sygnał zegara systemowego – na przykład w układach przetworników DAC. Zegar systemowy w urządzeniu audio jest często przedmiotem szczególnego traktowania przez audiofilów - stabilne traktowanie zegarem jest kluczowe podczas przetwarzania sygnału cyfrowego. To właśnie dla nich konstruowane są specjalne układy ze stabilizowanymi temperaturą generatorami kwarcowymi, zasilane nisk oszumnymi źródłami zasilania. TEAC CG-10M jest jednym z nich.

TEAC CG-10M

Stabilne odmierzanie czasu

Odchyły w częstotliwości próbkowania skutkują zniekształceniami podczas odsłuchu pliku cyfrowego, dlatego melomani skłaniają się ku rozwiązaniom, które zapewniają szybkie i stabilne odmierzanie czasu. Sercem generatora zegarowego jest oscylator kwarcowy, który konstruktorzy zamknęli w pudełku z kontrolowaną temperaturą, tzw. „piekarniku", rozwiązanie to znane jest jako Oven-Controlled Crystal Oscillator , w skrócie OCXO. „Piekarnik” zapewnia i utrzymuje idealną temperaturę dla kryształów kwarcu, co zapewnia tak pożądaną przez audiofilów stabilność.

Rygorystyczna kontrola jakości

Japońskie przywiązanie do najdrobniejszego szczegółu skutkuje bardzo precyzyjnym sygnałem zegarowym o częstotliwości 10 MHz. Dowodem na rygorystyczną kontrolę, jaką przechodzą kluczowe komponenty, jest unikalny numer seryjny grawerowany laserowo na obudowie każdego „piekarnika”.

Złącza

Cztery pozłacane złącza BNC dostarczają sygnał do innych urządzeń. Maksymalnie cztery urządzenia obsługujące wejście 10 MHz mogą być podłączone jednocześnie do generator zegara CG-10M.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: