Poprzedni
Następny

Świetne dokumenty muzyczne na Netflix / #2

Wygląda na to, że znowu spędzimy trochę czasu w domach, w towarzystwie kina domowego oraz miękkiego kocyka – nie tylko ze względu na jesień, ale i ze względu na kwestie bezpieczeństwa dotyczące szalejącej na całym świecie pandemii. Dopóki jednak mamy Internet nie ma na co narzekać, tylko brać się za nadrabianie filmowych i serialowych nowości. Dziś na tapetę bierzemy kolejne dokumenty muzyczne na Netflix – zobaczcie, co poleca nasza redakcja.

fot. Austin Neill / Unsplash

Dolly Parton Here I Am

Nazywany przełomowym, dokument o Dolly Parton zgłębia niezwykłe życie i muzykę artystki. Obfituje on w niesamowite materiały archiwalne i ekskluzywne wywiady z Dolly oraz takimi gwiazdami, jak Jane Fonda, czy Lily Tomlin i delikatnie odkurza zapomniany nieco talent Parton do pisania prawdziwych przebojów. Wszak, gdyby nie ona świat nigdy nie poznałby “zawłaszczonej” później przez Whitney Houston piosenki “I Will Always Love You”, czy takich hitów, jak “Jolene” i “9 to “5”. Zbierając widzów na podróż od skromnych początków artystki do jej światowego sukcesu, obraz opowiada o tym, jak młoda dziewczyna z prowincji podbija Nashville i staje się królową country.


Jesteś kinomanem i szukasz sposobu na poprawę nagłośnienia dla swojego telewizora, ale nie wiesz od czego zacząć? Zajrzyj koniecznie do naszych poradników:


Travis Scott: Look Mom I Can Fly

Film dokumentalny o Travisie Scottcie to produkcja, która przybliża widzom bardzo kreatywną i nieokrzesaną wyobraźnię rapera, który swoimi występami elektryzuje hale koncertowe na całym świecie. Obraz skupia się również na historii ciężkiej pracy artysty, by wspiąć się muzyczne szczyty, a także prezentuje bardziej intymne spojrzenie na związek Scotta z członkinią jednego z najbardziej wpływowych klanów w USA – Kylie Jenner, a także jego ojcostwo. Nie brakuje tu jednak również mniej optymistycznych wątków – za każdym sukcesem idzie bowiem ktoś, kto zrobi wszystko, żeby pozbawić innych ich zasług. 

Gaga: Five Foot Two

Filmowiec Chris Moukarbel przedstawia kobietę z krwi i kości, która, dla swojego dobra i komfortu psychicznego, na co dzień musi przywdziewać różne maski (dosłownie i w przenośni). Jest to pierwszy tego typu “niefiltrowany” zakulisowy wgląd do codzienności Lady Gagi, a kamera śledziła ją podczas kilku ważnych dla nich etapów – m.in. nagrywania i wydawania jej piątego studyjnego albumu “Joanne”, przygotowań do kultowego już występu artystki na Super Bowl, czy kręcenia serialu “American Horror Story”, w którym zagrała jedną z drugoplanowych ról. Dokument pokazuje jednak też ciemną stronę medalu i konsekwencję życia pod wieczną presją – walkę z fibromialgią, która dostarcza artystce bardzo dużo fizycznego bólu.

ReMastered: The Miami Showband Massacre

31 lipca 1975 roku trzech członków Irlandzkiego zespołu The Miami Showband zostało nagle zamordowanych. Incydent ten, uznany został wówczas za jedno z najgorszych okrucieństw “The Troubles”, czyli głośnego około trzydziestoletniego konfliktu o podłożu etniczno-politycznym, który rozgrywał się głównie na obszarze Irlandii Północnej. Wstrząsające morderstwo trzech niewinnych muzyków na samotnej drodze granicznej spowodowało ogromne fale uderzeniowe w całej Irlandii i za granicą, a ich echo rozbrzmiew do dziś. Film "ReMastered - The Miami Showband Massacre" przedstawia “The Troubles” i całą historię zespołu z perspektywy Stephena Traversa, który tego nieszczęsnego dnia był świadkiem morderstwa swoich kolegów, gdy wracali z własnego koncertu. Travers, który w momencie zdarzenia miał 24 lata, spędził całe życie, szukając prawdy o tamtej nocy. 


Dlaczego warto zainwestować w dobry sprzęt do Netflixa, HBO Go lub innych tego typu serwisów. O tym dowiesz się z naszego filmu:


Song Exploder: How Music Gets Made

“Song Exploder” to podcast, w którym muzycy rozbierają swoje piosenki na części pierwsze i krok po kroku opowiadają o tym, jak powstały, a nowy serial dokumentalny na Netflix jest swoistym rozszerzeniem tego formatu na ekrany telewizorów. Prowadzący Hrishikesh Hirway wybiera konkretne utwory i prosi artystów, by cofnęli się w czasie, zagłębiając się w każdą konkretną decyzję, która pojawiła się na drodze do stworzenia ponadczasowego przeboju, a gośćmi pierwszego sezonu są między innymi Alicia Keys, R.E.M i Ty Dolla $ign.

Jeżeli szukasz kina domowego lub masz pytania na temat jego lub innego sprzętu audio, skonktaktuj się z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design – nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą wybrać najlepszy sprzęt, zgodny z Twoimi oczekiwaniami. 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: