Następny

Świetna recenzja serii 15 Marantza

„Marantz plus Vienna Acoustics to recepta na sukces!”

Firma Marantz od ponad 50-lat z niezwykłą starannością i dbałością o szczegóły, konstruuje zarówno komponenty stereo jak i systemy kina domowego. Modele Serii 15, na którą składają się wzmacniacz zintegrowany, odtwarzacz SACD, gramofon i tuner, to urządzenia dobrze znane miłośnikom wyrafinowanego brzmienia. Według magazynu Hi Fi Muzyka (test z nr. 05.2010) Seria 15 „ .. to prawie szczyt katalogu Marantza. Jeśli chodzi o wzmacniacze zintegrowane, wyżej stoi tylko PM-11S1 oraz limitowana wersja Ki Pearl. Podobnie sytuacja przedstawia się w segmencie odtwarzaczy, natomiast opisywany tuner i gramofon są modelami topowymi. Jak by nie było mamy do czynienia z poważnym systemem.”

System Marantz zestawiony razem z podłogowymi kolumnami Vienna Acoustics Beethoven Baby Grand, stanowi zestaw o nieograniczonych możliwościach. Vienna Acoustics to jedna z najbardziej niedocenionych firm w segmencie zestawów głośnikowych. Pozostawia wiele pozytywnych wrażeń i łącznie z serią 15 określana jest przez Magazyn Hi Fi Muzyka „receptą na sukces”.

Odtwarzacz SACD Marantz SA-15S2

Zarówno jego elegancka obudowa zewnętrzna jak i wyposażenie oraz rodzaj dobranych komponentów świadczy o wielkiej klasie tego urządzenia. SA-15S2 został wyposażony w nowy zasilacz oraz podwójnie ekranowany toroidalny transformator co zapewnia eliminację zakłóceń magnetycznych. Odtwarzacz ten przeznaczony jest nie tylko do obsługi płyt SACD. Jest również uniwersalnym urządzeniem do obsługi różnego rodzaju formatu plików począwszy od nagrań zamieszczonych na płytach CD i CD-RW, a na formatach MP3 i WMA kończąc. W porównaniu do poprzedniej wersji, zewnętrzne zmiany są niewielkie. Największe różnice wg magazynu Hi Fi Muzyka dotyczą „...konstrukcji układów elektronicznych. Pierwsza zmiana to kształt szuflady, który jest znacznie lepiej dopasowany do przedniej ścianki i idealnie się z nią stapia. Druga polega na dodaniu wejścia cyfrowego (optycznego,) a trzecia to dodatkowy przycisk DAC mode, który służy do aktywacji wejścia cyfrowego – odtwarzacz pracuje wówczas jako przetwornik C/A.” Warto również wspomnieć o czytelnym punktowym wyświetlaczu, oraz wyjściu słuchawkowym z regulacją głośności – również dostępnym we wzmacniaczu PM-15S2.

Tuner Marantz ST-15S1

Cechy wyróżniające ten znakomity tuner to: doskonała obudowa i piękne poziome pokrętło Gyro Touch Tuning, czyli bardzo popularny poziomy selektor obrotowy, zastosowany po raz pierwszy w latach siedemdziesiątych XX wieku, a teraz zarezerwowany dla najlepszych urządzeń. W tunerze ST-15S1 zastosowano doskonałą regulację zasilania, łatwe strojenie i wysokiej jakości cyfrowo-analogowy przetwornik dźwięku. Stereofoniczne radio nigdy dotąd nie miało dźwięku takiej jakości. ST-15S1 to bardzo przyjemne urządzenie, któremu nic nie można zarzucić od strony technicznej.

 

 

Wzmacniacz zintegrowany PM-15S2

PM-15S2 to klasa sama w sobie. Urządzenie jest nie tylko wizualnie atrakcyjne, ale przede wszystkim wyposażone zostało w najlepsze komponenty, oraz technologie pozwalające na uzyskanie wysokiej jakości dźwięku.

„W porównaniu do poprzednich wersji we wzmacniaczu dodano Direct In czyli bezpośrednie wejście do kocówki mocy. Z przodu - po staremu: dwa duże pokrętła (wybór źródła i głośności),centralne okienko z wyświetlaczem, duży wyłącznik sieciowy, gniazdo słuchawkowe, pokrętła regulacji niskich i wysokich tonów, oraz 6 mniejszych przycisków... .” Tone (regulator barwy), wyjście głośnikowe, Direct In, przedwzmacniaczem gramofonowym mm, ”attenuator”(skokowe obniżenie poziomu głośności), oraz przycisk wyłączający wyświetlacz." - czytamy w magazynie Hi Fi Muzyka.

W nowym modelu zastosowano pełne prądowe sprzężenie zwrotne i nowe moduły HDAM-SA2s oraz HDAM-SA3s, zapewniające dynamiczny dźwięk i doskonałe zobrazowanie stereo. Smukła obudowa ukrywa w swoim wnętrzu torodoidalny transformator oraz symetryczną architekturę z ekranowanymi podzespołami. Moc wyjściowa tego wzmacniacza to 2 x 90W przy 8 omach. Niezależne, prawe i lewe radiatory eliminują potencjalne zakłócenia. Zastosowanie chipa MAS6116 dostarczonego przez Micro Analog Systems zapewnia precyzyjną regulację głośności.

Gramofon Marantz TT-15S1

TT-15S1 to lekko zmieniona wersja gramofonu Clearaudio Emotion. Największe różnice to kształt podstawy, pasujący do urządzeń z serii premium, oraz duże metalowe nóżki podklejone filcem. Na podstawę gramofonu składa się 2 cm akryl. Również 3 cm talerz jest z tego samego materiału. TT-15S1 wykorzystuje napęd paskowy, natomiast silnik został odizolowany od konstrukcji w celu uniknięcia rezonansu. Zmiana prędkości obrotowej następuje poprzez przełożenie paska. TT-15S1 to doskonała mechanika i precyzja Marantza. „Talerz wprawiony w ruch ręką będzie się obracał chyba przez dwa dni” .Obsługa jest prosta i przyjemna.

Kolumny Beethoven Baby Grand

Beethoven Baby Grand to wyjątkowo ciekawa propozycja Vienny Acoustics. Eleganckie i dostępne w wielu kolorach wykończenie, klasyczny kształt uzupełniony o zaokrąglone kanty sprawiają, że kolumny te prezentują się wręcz luksusowo. Czterogłośnikowy układ trójdrożny wykonany z elementów najwyższej jakości w połączeniu z dużą dbałością o szczegóły sprawia, że kolumny te nie tylko piękno ale i cudowne brzmienie, które tak fascynuje wielu audiofilów na całym świecie.

„Austriackie kolumny w każdym wykończeniu będą cieszyć oko....Prezentują zupełnie inną estetykę...a charakterystyki elektroniki i kolumn idealnie się uzupełniają. Na tym polega sens audiofilskiej zabawy.”

Zaprezentowany przez magazyn Hi Fi Muzyka zestaw Marantz plus Vienna Acoustics, nie tylko cieszy oko, ale też zachwyca swoimi możliwościami. "To zestaw idealny, który może być także dowolnie modyfikowany w zależności od zasobności naszego portfela. W tym dźwięku jest wszystko. Przejrzystość nie kłóci się z barwą, a kultura nie oznacza nudy ani braku energii. Nawet bas zachowuje balans pomiędzy głębią a kontrolą.”

Źródło: Pismo audiofila i melomana Hi Fi muzyka, 5/2010

Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: