Poprzedni
Następny

Stereolife.pl przetestowało kolumny ProAc Response DT8

ProAc to producent produkujący kolumny, których dźwięk urzeka każdego, kto ma okazje ich posłuchać. Nie każdy jednak ma taka możliwość. Dla tych, którzy mimo to chcą wiedzieć, Tomasz Karasiński z stereolife spisał swoje spostrzeżenia.

ProAc Response DT8

Zacznijmy od tego, że firma ProAc w świecie aufiofilskim stanowi coś w stylu dyskretnego przedłużenia męskości. Gdybym miał szukać właściwego porównania, to powiedziałbym, że są samochody, które samym wyglądem mówią, że są po to, aby szybko jeździć i są takie, które wyglądają jak nudne rodzinne kombi, ale skrywają silniki, pozwalające pobić na głowę te auta, które znakomicie wyglądają. ProAc Response DT8 to ta druga kategoria. Nudny wygląd i znakomite osiągi.

ProAc Response DT8

Anglicy wyrażają się tak jasno, jak to tylko możliwe. Twierdzą, że w ich kolumnach stosowane są wyłącznie najlepsze podzespoły, a nawet jeśli z zewnątrz obudowy i przetworniki wydają się mało zaawansowane, to "pod maską" są wykonane bardzo precyzyjnie i mają wyjątkowe, zaprojektowane od podstaw membrany, kosze, cewki i magnesy. ProAc był i pozostaje dla wielu firm prawdziwym wzorem do naśladowania jeśli chodzi o jakość stolarki.

ProAc Response DT8

Głośniki z Brackley potrafią zachęcić nas do odkrywania rzeczy, o których czasami zapominamy, koncentrując się na wybranych aspektach brzmienia. Porównujemy głębię niskich tonów, przejrzystość i przestrzeń, a tymczasem na horyzoncie pojawiają się ProAki i pokazują, że w muzyce jest coś jeszcze. Liczy się bliskość wokali, liczą się subtelne niuanse, barwy i emocje.

Pełna recenzja dostępna tutaj 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: