Poprzedni
Następny

SR-B20A i SR-C20A – dwa nowe kompaktowe soundbary Yamahy z przestrzennym dźwiękiem

Średnia ocen: 4
(1 ocena) 1 komentarz

Yamaha przedstawiła dwa nowe soundbary – SR-B20A i SR-C20A. Te kompaktowe konstrukcje – o szerokości odpowiednio 90 cm i 60 cm – dostarczają bogaty, prawdziwie przestrzenny dźwięk z potężnym, emocjonującym basem.

Z soundbarami Yamahy użytkownicy już od wielu lat mogą cieszyć się efektami imponującego dźwięku przestrzennego. Dwie najnowsze konstrukcje – SR-B20A oraz SR-C20A – niezmiennie kontynuują ten trend, a ich kompaktowe rozmiary sprawiają, że doskonale komponują się z wystrojem domowych wnętrz. Wystarczy podłączyć urządzenie jednym przewodem HDMI do swojego telewizora i wreszcie cieszyć się prawdziwym dźwiękiem podczas oglądania ulubionych filmów i seriali.

Nowe soundbary Yamahy:

Yamaha SR-B20A – od wyobraźni do rzeczywistości

Yamaha SR-B20A stanowi połączenie doskonałej jakości dźwięku przestrzennego z szeroką funkcjonalnością i atrakcyjną ceną. Projektanci wyposażyli urządzenie w DTS Virtual: X – innowacyjną technologię, która pozwala uzyskać dźwięk przestrzenny za pomocą jednej konstrukcji, bez potrzeby sięgania po kilka głośników i prowadzenia przewodów głośnikowych przez całe pomieszczenie.

Tryb ten cechuje się tym, że oprócz kierunków przód/tył i lewo/prawo odtwarzana także kierunek wysokości. Tym samym widz może poczuć dźwięk, który otacza go z każdej strony, co w praktyce przekłada się na większe emocje i wrażenia podczas seansów filmowych czy słuchania muzyki. W efekcie będziesz mógł również doświadczyć tego, co wcześniej pozostawało jedynie w sferze wyobraźni, np. usłyszeć cichy szum deszczu albo ryk helikoptera przelatującego tuż nad głową.

Imponujący i przestrzenny bas jest w dużej mierze zasługą wyposażenia SR-B20A w dwa subwoofery (75 mm), które wspierają dwa porty bas refleks. Natomiast para przetworników niskotonowych (55 mm) i dwie jednostki wysokotonowe (25 mm) dostarczają wysokiej jakości dźwięk, płynnie łączący niskie i wysokie tony. A muzykę do SR-B20A z łatwością wyślesz za pomocą Bluetooth 5.0 prosto ze swojego smartfona lub tabletu.

Yamaha wzbogaciła SR-B20A o cztery tryby dźwiękowe – Stereo, Standard, Film, Gra – z którymi możesz dostosować brzmienie soundbara do rodzaju dźwięku, jakiego w danej chwili potrzebujesz, niezależnie od tego, czy słuchasz muzyki, oglądasz filmy, czy grasz na konsoli. Wybierając odpowiedni tryb, możesz bez trudu dopasować brzmienie do swoich potrzeb, aby uzyskać optymalną jakość dźwięku. Tryb Stereo idealnie sprawdza się przy odtwarzaniu muzyki, Standard do większości programów telewizyjnych, Film dopasowany jest do filmów oraz seriali – zwiększając wrażenie przestrzenności dźwięku – a Gra w trakcie sesji gamingowych, ułatwiając dokładną i wyraźną lokalizację źródeł dźwięku.

Projektanci zadbali także o komfort słuchania dialogów i narracji. Funkcja Clear Voice uwypukla ludzki głos na tle innych dźwięków – w filmach, serialach, programach telewizyjnych, a nawet piosenkach – dzięki czemu ten staje się czysty i łatwiejszy do wychwycenia. W ten sposób udało rozwiązać się problem użytkowników z usłyszeniem m.in. dialogów.

Warto też zwrócić uwagę na łatwość użytkowania oraz atrakcyjne wzornictwo, doskonale komponujące się ze stylistyką nowoczesnych telewizorów – specjalne otwory pozwalają zawiesić soundbar na ścianie. Urządzeniem można zarządzać za pomocą pilota od telewizora lub pilota soundbara. Możesz także korzystać z darmowej aplikacji Sound Bar Remote App i zarządzać modelem SR-B20A z poziomu swojego smartfona lub tabletu. Za jej pomocą da się nie tylko zarządzać prezentowanymi treściami, ale także aktywować tryby dźwiękowe oraz funkcje Clear Voice i rozszerzania basu czy wydawać proste komendy włącz/wyłącz.

Yamaha SR-C20A – kompaktowy soundbar idealny na każdą szafkę RTV lub biurko

Yamaha SR-C20A

SR-C20A, mniejszy z dwóch nowych soundbarów, zachowuje wiele atutów swojego większego brata. Zalicza się do nich m.in.: obsługa za pomocą aplikacji Sound Bar Remote, funkcja Clear Voice czy cztery tryby dźwiękowe. Wśród trybów dźwiękowych wyróżnia się przede wszystkim tryb Gra, który nie tylko wyszczególnia lokalizację poszczególnych efektów dźwiękowych, ulepszając w ten sposób środowisko gracza, ale także zapewnia wyraźne działanie dźwięku przestrzennego, nawet przy niskim poziomie głośności.

Smukła konstrukcja o wymiarach 60 x 6,4 x 9,4 cm (S x W x G) sprawia, że soundbar SR-C20A jest świetnym wyborem jeżeli masz niewiele miejsca na szafce RTV lub chcesz poprawić dźwięk dla swojego komputera stacjonarnego podczas wielogodzinnych sesji gamingowych.

Za angażujące brzmienie, jakie zapewnia SR-C20A, odpowiada m.in. technologia Virtual Surround. Po ustawieniu urządzenia w wybranym przez siebie miejscu, np. przed telewizorem lub ekranem komputera stacjonarnego, tworzy się wirtualne pole odwzorowujące efekty dźwiękowe docierające z lewej i prawej strony oraz z części centralnej. W efekcie możesz poczuć się niemal jak w kinie, ciesząc się docierającym z kilku stron emocjonującym brzmieniem, bez wychodzenia z domu.

Istotną rolę w bardzo dobrej jakości dźwięku odgrywają też przetworniki. Mimo stosunkowo niedużych rozmiarów urządzenia, inżynierowie wyposażyli je we wbudowany subwoofer (75 mm), dwa przetworniki szerokopasmowe (46 mm) oraz dwa bierne radiatory. Cały układ pozwala uzyskać wysokiej jakości, dobrze zbalansowany i przestrzenny dźwięk w całym obsługiwanym zakresie – od niskich do wysokich tonów.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny
4
Ocena:
Średnia ocen: 4

(1 ocena)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: