Poprzedni
Następny

Soundbary Yamaha – prawdziwy dźwięk przestrzenny z jednego urządzenia

Średnia ocen: 5
(10 ocen) 2 komentarze

Wprowadzając na rynek nową kategorię produktów Yamaha zrewolucjonizowała świat kina domowego.  Dzięki soundbarom producent dostarczył kinomanom pierwszy system surround, który zapewnia prawdziwy dźwięk przestrzenny z jednego urządzenia. Na szczególną uwagę zasługują modele z rodziny YSP, które za pomocą ponadczasowej technologii cyfrowej projekcji dźwięku przenoszą nas do świata prawdziwego kina.

Soundbary to rozwiązanie opracowane i rozpowszechnione przez firmę Yamaha. Zgodnie z założeniem projektantów dostarczają one wysokiej jakości  dźwięk przestrzenny z jednego urządzenia. Wraz z pojawieniem się telewizorów z płaskimi ekranami ich rola stała się jeszcze bardziej znacząca. Większość nowoczesnych odbiorników telewizyjnych wyróżnia się płytką obudową i cienką ramką wokół ekranu, co ogranicza możliwości akustyczne tych urządzeń. W efekcie dostarczany dźwięk jest nieatrakcyjny, płaski i pozbawiony przestrzenności. Degraduje to emocje związane z projekcją filmów i emisją sportowych wydarzeń. Soundbary Yamahy pozwalają cieszyć się doskonałym dźwiękiem także w przypadku nowoczesnych telewizorów.

Yamaha MusicCast YSP-1600

Zadaniem soundbaru jest dostarczenie pełnego, przestrzennego dźwięku. W tym celu projektanci Yamahy wyposażyli modele z serii YSP w układ cyfrowej projekcji dźwięku. Dzięki zastosowaniu niewielkich głośników  urządzenia te zachowują smukłą formę i z łatwością mieszczą się pod ekranem telewizora. Rozwiązanie to umożliwia stworzenie nagłośnienia, które dostarcza rzeczywiste brzmienie wielokanałowe bez potrzeby rozstawiania kolumn głośnikowych. Ten autorski układ Yamahy znajdziemy m.in. w modelach MusicCast YSP-2700 i MusicCast YSP-1600. Generuje on specjalne wiązki dźwięku, które po „wystrzeleniu” z urządzenia odbijają się od ścian i innych płaskich powierzchni w pomieszczeniu, wracając do widza z boków i z tyłu. Efekt? Otaczający dookoła rzeczywisty dźwięk przestrzenny.

Yamaha MusicCast YSP-2700

Wykorzystując swoje bogate doświadczenie Yamaha jako pierwsza zaprojektowała również soundbar, który kompatybilny jest z najnowszymi formatami dźwięku wielokanałowego: Dolby Atmos i DTS:X. MusicCast YSP-5600, bo o nim mowa, idzie o krok dalej niż MusicCast YSP-2700 i MusicCast YSP-1600. Wykorzystując 12 głośników skierowanych ku górze  wysyła wiązki dźwięku odbijające się od sufitu, dzięki czemu dostarcza brzmienie 7.1.2-kanałowe. W konsekwencji ten referencyjny soundbar tworzy niezwykle przestrzenny dźwięk, który otacza słuchaczy dosłownie z każdej strony.  Mocny, głęboki bas zapewniają dwa głośniki niskotonowe. Wymagający fani potężnego uderzenia mogą także podłączyć – przewodowo lub bezprzewodowo – zewnętrzny subwoofer. Funkcjonalność modelu, podobnie jak urządzenia MusicCast YSP-2700, zwiększa IntelliBeam. To odpowiednik układu YPAO wykorzystywanego w amplitunerach kina domowego Yamahy. Rozwiązanie to pozwala w kilka minut  skalibrować parametry soundbaru tak, aby dostarczyć najlepszy możliwy dźwięk w odniesieniu do akustyki pomieszczenia.

Yamaha MusicCast YSP-5600

Użytkownicy, którzy chcą uzyskać dźwięk przestrzenny z soundbaru, mogą także wybrać nieco prostsze konstrukcje, np. MusicCast YAS-306. Model ten wykorzystując technologię dźwięku przestrzennego Air Surround Xtreme dostarcza brzmienie 7.1-kanałowe. Ponadto urządzenie przystosowane jest do obsługi najnowszych formatów audio, m.in. Dolby Pro Logic II i DTS. Wybierając jeden z pięciu programów użytkownik może dopasować charakterystykę dźwięku do prezentowanego materiału (Muzyka, Film, Sport, Gry i TV). Dwa wbudowane subwoofery zapewniają mocny bas, a funkcjonalność tej konstrukcji zwiększa możliwość zawieszenia na ścianie.

Unikatowy charakter najnowszych soundbarów Yamahy podkreśla także kompatybilność z autorskim systemem MusicCast. To najwszechstronniejsze rozwiązanie dostępne na rynku. Wszystkie urządzenia z rodziny MusicCast obsługują łączność bezprzewodową Wi-Fi, AirPlay i Bluetooth. Wszystkie kompatybilne są także z formatami wysokiej rozdzielczości 192 kHz/24 bity. Dzięki temu użytkownik może z łatwością stworzyć funkcjonalny system strefowy multi-room. Pozwala to przesyłać bezprzewodowo wysokiej jakości dźwięk pomiędzy dowolnymi pomieszczeniami, w których znajdują się urządzenia MusicCast. Co więcej, rozwiązanie Yamahy umożliwia przesyłanie sygnału audio do dowolnego urządzenia, nawet innego producenta, obsługującego łączność Bluetooth.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(10 ocen)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: