Poprzedni
Następny

Sonoro – innowacyjne systemy muzyczne

Niemiecka marka Sonoro dziś w świecie audio stanowi wyznacznik pod względem efektywnych, elegancko zaprojektowanych systemów muzycznych. Te ekskluzywne urządzenia all-in-one znajdą zastosowanie w dowolnym pomieszczeniu, czego potwierdzeniem są takie modele jak Elite, Maestro czy Meisterstuck.

Sonoro należy do cenionych producentów wysokiej jakości urządzeń audio. Ich produkty wyróżniają się m.in. wszechstronnością, bogatą funkcjonalnością, szeroką łącznością i wycinaną drewnianą obudową, która wykańczana jest lakierem fortepianowym.

Misją firmy jest dzielenie się fachową wiedzą inżynieryjną i konstrukcyjną – wszystko po to, aby swoimi produktami uszczęśliwiać ludzi. Przekłada się to na konsekwentnie realizowane założenie mające na celu stworzenie doskonałego systemu muzycznego dla każdej części domu. Filozofię tę urzeczywistniają trzy unikatowe konstrukcje, jakimi są urządzenia typu all-in-one Elite, Maestro i Meisterstuck. Warto pokrótce przyjrzeć się każdemu z nich.

Sonoro Meisterstuck

W przypadku modelu Meisterstuck mamy do czynienia z urządzeniem typu all-in-one, czyli wszystko w jednym. Oznacza to, że w jednej obudowie znajduje się wzmacniacz, odtwarzacz CD, głośniki, radio i funkcje sieciowe. Wystarczy podłączyć tę konstrukcję do telewizora, aby cieszyć się eleganckim, a zarazem niebywale funkcjonalnym, centrum domowej rozrywki. Muzykę czy podcasty bez trudu można odtwarzać za pośrednictwem łączności bezprzewodowej Bluetooth czy licznych serwisów strumieniowych, np. Spotify, Tidal czy Deezer.

W pomieszczeniach gdzie przestrzeń jest na wagę złota, Meisterstuck pozwoli zaoszczędzić mnóstwo miejsca, a jednocześnie zapewni dźwięk o wiele lepszy niż głośniki wbudowane w telewizor. Projektanci Sonoro pod obudową swojego urządzenia ukryli pięć wzmacniaczy mocy klasy D i najnowszej generacji cyfrowy procesor sygnałowy (DSP). Komponenty te są wspierane przez potężny subwoofer i cztery wysokowydajne głośniki.

Rezultatem jest dynamiczne brzmienie, na które zwrócili uwagę eksperci ze świata audio, m.in. z magazynu… „Audio”:

Świetnie brzmią niskie częstotliwości, nieprzewalone, lecz dobrze rozciągnięte, uporządkowane i zdolne zagrać dość głośno, bez utraty podstaw dynamiki i kontroli. Dźwięk jest spójny i kompletny, wydaje się dobiegać z większych głośników (…). Zagra mocno, żywo i swobodnie, nagłośni nawet duże pomieszczenie, nie zaatakuje i nie zmęczy skrajami pasma. Charakterystykę można skorygować, zwłaszcza gdyby basu było za dużo. Jak na takiego malucha, poczyna sobie bardzo śmiało i kompetentnie”.


Inne systemy audio typu „wszystko w jednym”, które wizualnie i brzmieniowo uatrakcyjnią wnętrze domowego salonu:

 • Nieco mniejszy gabarytowo model Prestige o bardzo podobnych funkcjonalnościach;
 • 2-drożny system ze zintegrowanym subwooferem Sonoro Lounge – imponujące brzmienie w kompaktowych rozmiarach, już bez funkcji sieciowych.

Sonoro Elite

Model Elite jest wszechstronnym i niezwykle funkcjonalnym systemem muzycznym w kompaktowych rozmiarach, który świetnie sprawdzi się w gabinecie, sypialni czy dowolnym innym pomieszczeniu. Za emocjonujący dźwięk odpowiada sprawdzona technika głośnikowa 360°, wykorzystująca przetwornik umieszczony w górnej części obudowy. Zastosowane rozwiązania pozwalają cieszyć się dźwiękiem w całym pomieszczeniu, niezależnie od tego, czy użytkownik znajduje się przy oknie, siedzi przy biurku, czy też po trudnym dniu odpoczywa na kanapie.

Tak jak wszystkie modele Sonoro, tak i Elite nie idzie na żadne kompromisy pod względem źródła dźwięku. Urządzenie obsługuje radio analogowe FM, cyfrowe DAB+, radio internetowe i wyposażone zostało w odtwarzacz CD. Co więcej Elite może odtwarzać dźwięk za pośrednictwem łączności bezprzewodowej Bluetooth i jest kompatybilne z licznymi serwisami strumieniowymi, takimi jak Spotify, Deezer oraz Amazon Music poprzez WLAN.

Funkcjonalność modelu Elite zwiększają dwa budziki i wyświetlacz, który cechuje się tym, że automatycznie dopasowuje jasność świecenia do panujących warunków oświetleniowych. Oznacza to, że wyświetlana godzina na urządzeniu Sonoro pozostaje czytelna nawet w nocy, nie oślepiając przy tym domowników.

Sonoro Maestro

Maestro to kolejny wszechstronny i zaawansowany system audio, który łączy zalety amplitunera hi-fi, odtwarzacza CD oraz radia internetowego z ponad 25 tysiącami stacji. Model ten jest prawdziwym centrum domowej rozrywki, lecz w odróżnieniu od pozostałych konstrukcji Sonoro nie ma wbudowanych głośników i wymaga podłączenia kolumn głośnikowych.   

Za pośrednictwem pozłacanego wejścia MM można podłączyć gramofon, z kolei port USB pozwala odtwarzać muzykę, oferując również funkcję ładowania zewnętrznych urządzeń. Uniwersalne urządzenie Sonoro obsługuje również usługi przesyłania strumieniowego Spotify Connect, Tidal, Amazon Music, Deezer, Qobuz czy Napster, którymi użytkownik może wygodnie zarządzać z poziomu smartfona.

W przypadku modelu Maestro pojawia się możliwość dopasowania brzmienia bezpośrednio do pomieszczenia, w którym się znajduje. Za pomocą specjalnej aplikacji do korekcji, urządzenie można bez trudu skalibrować indywidualnie, np. dla salonu i głośników, minimalizując w ten sposób wpływ akustyki danego pokoju na charakter brzmienia. Ponadto regulator tonów wysokich i niskich oraz głośności sprawia, że brzmienie Maestro można modyfikować niezależnie od tego, czy będzie to muzyka klasyczna, jazz, czy rock.

Warto też wspomnieć, że urządzenie wyposażono w pojedyncze złącza: optyczne, koncentryczne, wejście Aux (3,5 mm mini-jack), pozłacane wejście liniowe RCA, pozłacane terminale pozłacane terminale głośnikowe do obsługi zewnętrznych głośników o impedancji mieszczącej się w zakresie 4 – 16 Ω oraz pozłacane wyjście przedwzmacniacza (RCA) do podłączenia np. subwoofera.


Jeżeli wahasz się, na który model się zdecydować, odwiedź jeden z salonów Top Hi-Fi & Video Design. Nasi specjaliści chętnie doradzą, odpowiedzą na wszelkie pytania i pomogą wybrać najlepszy sprzęt, zgodny z Twoimi oczekiwaniami.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

 1. Supercena Bestseller
  Sonoro Meisterstuck

  Sonoro Meisterstuck

  Sonoro
  Systemy mini
  Już od 3 999 zł Normalna cena 4 999 zł
 2. Sonoro Prestige

  Sonoro Prestige

  Sonoro
  Systemy mini
  Już od 3 199 zł Normalna cena 3 599 zł
 3. Sonoro Elite

  Sonoro Elite

  Sonoro
  Tunery FM / DAB+ / NET
  Już od 1 999 zł
 4. Promocja
  Sonoro Maestro

  Sonoro Maestro

  Sonoro
  Odtwarzacze sieciowe
  Już od 4 999 zł Normalna cena 5 999 zł
 5. Sonoro Prestige

  Lounge

  Sonoro
  Systemy mini
  Już od 2 699 zł Normalna cena 2 999 zł

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: