Poprzedni
Następny

Sonoro – innowacyjne systemy muzyczne

Niemiecka marka Sonoro dziś w świecie audio stanowi wyznacznik pod względem efektywnych, elegancko zaprojektowanych systemów muzycznych. Te ekskluzywne urządzenia all-in-one znajdą zastosowanie w dowolnym pomieszczeniu, czego potwierdzeniem są takie modele jak Elite czy Meisterstuck.

Sonoro należy do cenionych producentów wysokiej jakości urządzeń audio. Ich produkty wyróżniają się m.in. wszechstronnością, bogatą funkcjonalnością, szeroką łącznością i wycinaną drewnianą obudową, która wykańczana jest lakierem fortepianowym.

Misją firmy jest dzielenie się fachową wiedzą inżynieryjną i konstrukcyjną – wszystko po to, aby swoimi produktami uszczęśliwiać ludzi. Przekłada się to na konsekwentnie realizowane założenie mające na celu stworzenie doskonałego systemu muzycznego dla każdej części domu. Filozofię tę urzeczywistniają trzy unikatowe konstrukcje, jakimi są urządzenia typu all-in-one Elite i Meisterstuck oraz zaawansowane radio internetowe Stream. Warto pokrótce przyjrzeć się każdemu z nich.

Sonoro Meisterstuck

W przypadku modelu Meisterstuck mamy do czynienia z urządzeniem typu all-in-one, czyli wszystko w jednym. Oznacza to, że w jednej obudowie znajduje się wzmacniacz, odtwarzacz CD, głośniki, radio i funkcje sieciowe. Wystarczy podłączyć tę konstrukcję do telewizora, aby cieszyć się eleganckim, a zarazem niebywale funkcjonalnym, centrum domowej rozrywki. Muzykę czy podcasty bez trudu można odtwarzać za pośrednictwem łączności bezprzewodowej Bluetooth czy licznych serwisów strumieniowych, np. Spotify, Tidal czy Deezer.

W pomieszczeniach gdzie przestrzeń jest na wagę złota, Meisterstuck pozwoli zaoszczędzić mnóstwo miejsca, a jednocześnie zapewni dźwięk o wiele lepszy niż głośniki wbudowane w telewizor. Projektanci Sonoro pod obudową swojego urządzenia ukryli pięć wzmacniaczy mocy klasy D i najnowszej generacji cyfrowy procesor sygnałowy (DSP). Komponenty te są wspierane przez potężny subwoofer i cztery wysokowydajne głośniki.

Rezultatem jest dynamiczne brzmienie, na które zwrócili uwagę eksperci ze świata audio, m.in. z magazynu… „Audio”:

Świetnie brzmią niskie częstotliwości, nieprzewalone, lecz dobrze rozciągnięte, uporządkowane i zdolne zagrać dość głośno, bez utraty podstaw dynamiki i kontroli. Dźwięk jest spójny i kompletny, wydaje się dobiegać z większych głośników (…). Zagra mocno, żywo i swobodnie, nagłośni nawet duże pomieszczenie, nie zaatakuje i nie zmęczy skrajami pasma. Charakterystykę można skorygować, zwłaszcza gdyby basu było za dużo. Jak na takiego malucha, poczyna sobie bardzo śmiało i kompetentnie”.


Inne systemy audio typu „wszystko w jednym”, które wizualnie i brzmieniowo uatrakcyjnią wnętrze domowego salonu:

  • Nieco mniejszy gabarytowo model Prestige o bardzo podobnych funkcjonalnościach;
  • 2-drożny system ze zintegrowanym subwooferem Sonoro Lounge – imponujące brzmienie w kompaktowych rozmiarach, już bez funkcji sieciowych.

Sonoro Elite

Model Elite jest wszechstronnym i niezwykle funkcjonalnym systemem muzycznym w kompaktowych rozmiarach, który świetnie sprawdzi się w gabinecie, sypialni czy dowolnym innym pomieszczeniu. Za emocjonujący dźwięk odpowiada sprawdzona technika głośnikowa 360°, wykorzystująca przetwornik umieszczony w górnej części obudowy. Zastosowane rozwiązania pozwalają cieszyć się dźwiękiem w całym pomieszczeniu, niezależnie od tego, czy użytkownik znajduje się przy oknie, siedzi przy biurku, czy też po trudnym dniu odpoczywa na kanapie.

Tak jak wszystkie modele Sonoro, tak i Elite nie idzie na żadne kompromisy pod względem źródła dźwięku. Urządzenie obsługuje radio analogowe FM, cyfrowe DAB+, radio internetowe i wyposażone zostało w odtwarzacz CD. Co więcej Elite może odtwarzać dźwięk za pośrednictwem łączności bezprzewodowej Bluetooth i jest kompatybilne z licznymi serwisami strumieniowymi, takimi jak Spotify, Deezer oraz Amazon Music poprzez WLAN.

Funkcjonalność modelu Elite zwiększają dwa budziki i wyświetlacz, który cechuje się tym, że automatycznie dopasowuje jasność świecenia do panujących warunków oświetleniowych. Oznacza to, że wyświetlana godzina na urządzeniu Sonoro pozostaje czytelna nawet w nocy, nie oślepiając przy tym domowników.

Sonoro Stream

Sonoro Stream to z kolei zaawansowane radio internetowe, które umożliwia strumieniowanie muzyki, korzystanie z serwisów strumieniowych czy słuchanie stacji radiowych.

Z testu przeprowadzonego na stronie stereolife.pl można dowiedzieć się, że Sonoro Stream to model przeznaczony dla „kogoś, kto nie chce zawracać sobie głowy kwestiami technicznymi, ale ceni sobie sprzęt, który jest wygodny w obsłudze, wygląda ładnie i gra normalnie (…)”:

Dla ludzi szukających stylowego, funkcjonalnego głośnika do sypialni, biura, kuchni, łazienki, a może nawet do swojego salonu fryzjerskiego – genialna sprawa”.

Użytkownik może nie tylko słuchać stacji radiowych DAB+ i FM, ale także strumieniować muzykę z sieci lub serwisów takich jak Spotify. Dodatkowo odbiornik Bluetooth pozwala na odtwarzanie muzyki z urządzenia przenośnego, np. smartfona czy tabletu. Na uwagę zasługuje również elegancka obudowa, która co istotne jest odporna na wilgoć, dzięki czemu z urządzenia można korzystać również w łazience czy kuchni.


Wszystkie urządzenia marki Sonoro można zobaczyć TUTAJ

Natomiast jeżeli wahasz się, na który model się zdecydować, odwiedź jeden z salonów Top Hi-Fi & Video Design. Nasi specjaliści chętnie doradzą, odpowiedzą na wszelkie pytania i pomogą wybrać najlepszy sprzęt, zgodny z Twoimi oczekiwaniami.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: