Następny

Smukły NR1601 - drugim modelem serii Slim Line Maranzta

Niedawno byliśmy świadkiem znakomitego debiutu Marantza na rynku płaskich modeli amplitunerów AV. Doskonale wyposażony, oferujący wiele znakomitych funkcji, a jednocześnie zgrabny i niewielki (tylko 10,5 cm wysokości) NR1501 był rewolucją wśród produktów AV Marantza, choć równocześnie zaoferował te same zaawansowane funkcje, prostą i intuicyjną obsługę i to co najważniejsze – fantastyczne brzmienie doskonale znane nam z „dużych” modeli tego producenta. Wszystkie te cechy NR1501 przeniosły się na jego wielki rynkowy sukces dlatego model ten nie tylko pozostanie z nami jeszcze przez długi czas ale również doczekał się „młodszego brata”. Dzięki tej decyzji oferta smukłych amplitunerów AV Marantza rozszerzyła się o nowy model: NR1601.

nr1501_1.jpgNR1601_aktual_L_THF.jpg

Smukła linia amplitunerów AV Marantza oferuje teraz dwa modele: znany nam NR1501 (z lewej) oraz nowość - NR1610 (z prawej)

 

Wyjątkowość nowej propozycji Marantza, podobnie jak w przypadku NR1501, opiera się nie tylko na fantastycznym brzmieniu i znakomitej funkcjonalności urządzenia, ale także na jego niebanalnej i przyciągającej wzrok estetyce. Piękna linia obudowy NR1601 oraz niski profil, w harmonijny sposób łączą się z nowoczesną stylistyką dostępnych na rynku płaskich telewizorów. Dodatkowo, NR1601 razem z odtwarzaczem DVD lub Blu-ray Marantza, tworzy elegancki i stylowy zestaw kina domowego, który idealnie wpasowuje się w niską szafkę pod telewizorem.
NR1601_aktual_L_THF.jpgNR1601, to nie tylko znakomity wygląd lecz przede wszystkim wielokanałowy dźwięk przestrzenny i fantastyczny obraz. Dzięki wysokiej klasie tego urządzenia z jednakową  przyjemnością obejrzymy zarówno ulubione filmy, jak i też posłuchamy muzyki. NR1601 został wyposażony w najnowsze dekodery zarówno standardowej jak i wysokiej rozdzielczości w tym Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio oraz  ProLogic IIz. Z łatwością konwertuje również analogowe sygnały wideo przesyłając je do telewizora cyfrowym złączem HDMI. Dzięki aż czterem wejściom HDMI 1.4a, amplituner ten może nie tylko obsługiwać całą gamę cyfrowych urządzeń, co pozwala na jednoczesne podłączenie do niego np. tunera satelitarnego, odtwarzacza Blu-ray/DVD, konsoli do gier czy też kamery ale również doskonale radzi sobie z najnowszą technologią obrazu – formatem 3D.

Do NR1601 można podłączyć zarówno stosunkowo prostą konfigurację głośników, jak chociażby system stereo czy 2.1 (z dodatkowym subwooferem dla wzmocnienia basu i efektów specjalnych), jak też rozszerzyć zestaw do postaci 5.1, czy nawet 7.1 wypełniając pokój spektakularnym dźwiękiem przestrzennym, który zamieni domowy salon we wspaniałe kino. Nie musisz się również martwić o instalację oraz konfigurację bowiem prostota obsługi tego amplitunera jest naprawdę zadziwiająca. NR1601 został wyposażony w funkcję Audyssey MultEQ, pozwalającą na kalibrację całego systemu dla obszaru odsłuchu na podstawie analizy danych uzyskiwanych z kilku punktów pomiarowych pomieszczenia. Szybko i wygodnie uzyskasz znakomity efekt brzmieniowy i doskonałe dopasowanie akustyczne. Nie musisz także już korzystać z instrukcji obsługi, ponieważ wystarczy postępować zgodnie z informacjami wyświetlanymi na ekranie amplitunera, aby w łatwy i prosty sposób skonfigurować czy zmienić ustawienia NR1601.

NR1601_aktual_L2_THF.jpg


Marantz pamiętał również o miłośnikach iPodów, iPhonów oraz innych odtwarzaczy czy pamięci przenośnych. Podobnie jak jego więksi bracia, NR1601 posiada cyfrowe wejście USB kompatybilne z iPodem /iPhonem, oraz funkcję M-DAX2 (ang. Marantz Dynamic Expander version2), poprawiającą jakość reprodukcji skompresowanego materiału dźwiękowego.


Prosty w obsłudze, elegancki i stylowy, wyposażony w najnowsze technologie i przede wszystkim zapewniający wyjątkowe i pełne emocji doznania muzyczne – taki właśnie jest NR1601.

Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: