Poprzedni
Następny

„Skandynawski chłód”, czyli Copland CSA 150 w teście magazynu „Audio”

Redakcja magazynu „Audio” wzięła na warsztat stereofoniczny hybrydowy wzmacniacz duńskiej firmy Copland, a konkretnie model CSA 150. Sprawdziliśmy, jak w redakcyjnym teście wypadła ta hi-endowa konstrukcja, która łączy w sobie zalety konstrukcji lampowych i tranzystorowych.

Copland CSA150

Copland CSA 150 to urządzenie, które w doskonałych proporcjach łączy klasykę z nowoczesnością, a także świat lamp ze światem tranzystorów. Redakcji magazynu „Audio” w przeprowadzonym teście nie umknął żaden konstrukcyjny szczegół testowanego sprzętu. Zwrócono uwagę m.in. na klasyczny design modelu CSA 150, wykorzystywane rozwiązania i złącza dostępne na tylnym panelu:

„Sekcji cyfrowej nie towarzyszy żaden wyświetlacz, a jedynie dwie niewielkie diody. Jedna sygnalizuje synchronizację ze źródłem, druga potwierdzi obecność sygnałów DSD. Integra ma również wyjście słuchawkowe, impedancja wyjściowa jest stosunkowo wysoka – wynosi 40 Ω.”

„Są trzy wejścia liniowe RCA i jedno XLR, wejście gramofonowe (MM) oraz niskopoziomowe wyjścia (RCA) – regulowane oraz stałe. Sekcja cyfrowa to przede wszystkim USB-B, które obsługuje sygnały PCM 32 bit/384 kHz oraz DSD128. Są też dwa złącza optyczne i jedno współosiowe (odpowiednio 24 bit/96 kHz i 24 bit/192 kHz).”

Copland CSA150

To pokazuje, jak wiele różnorodnych źródeł dźwięku może obsłużyć model CSA 150 – zarówno tych cyfrowych, jak i analogowych. Zastosowane w tym urządzeniu wysokiej jakości podzespoły i zaawansowane układy przetwarzania sygnału przekładają się na brzmienie. Redaktor magazynu „Audio” opisał je w sposób niezwykle obrazowy:

Copland CSA 150 bardziej kojarzy mi się ze skandynawskim chłodem. Dźwięk jest świeży, przejrzysty, jeszcze nieostry czy jasny i może właśnie delikatne złagodzenie i zaokrąglenie jest udziałem lamp, chociaż nie przechyla to szali, a raczej pozwala utrzymać równowagę.”

Nadmienił także:

„Przyznam, że nie wiedząc, co siedzi w środku CSA 150, nie odgadłbym, że są tam lampy...”

Copland CSA150

Jak widać, brzmienie wzmacniacza CSA 150 nie jest wcale takie oczywiste. Jeśli chcesz również sprawdzić w praktyce ten niezwykły hybrydowy model firmy Copland, zapraszamy do odwiedzenia najbliższego salonu Top Hi-Fi & Video Design. Znajdziesz tam nie tylko komponenty audio, ale pełną ofertę sprzętu do domowego centrum rozrywki audiowizualnej, w tym również telewizory czy głośniki instalacyjne.

Pełny test Coplanda CSA 150 dostępny jest na stronie internetowej magazynu „Audio”.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: