Poprzedni
Następny

„Siła i spokój” – test Yamaha MusicCast R-N2000 w „Hi-Fi i Muzyka”

R-N2000A to stereofoniczny wzmacniacz zintegrowany firmy Yamaha, kompatybilny z systemem multiroom MusicCast. Czy ta zaawansowana technicznie konstrukcja japońskiego producenta staje na wysokości zadania, jakie mu powierzono? Postanowiliśmy sprawdzić, jak to urządzenie wypadło w redakcyjnym teście magazynu „Hi-Fi i Muzyka”.

Yamaha R-N2000A

Model R-N2000A wyróżnia się już swoim designem, który nawiązuje do urządzeń z lat 70. ubiegłego wieku:

Jedynym akcentem wzorniczym lokującym wzmacniacz Yamahy w trzeciej dekadzie XXI wieku jest akrylowa listwa w dolnej części frontu. Schowano za nią monochromatyczny wyświetlacz OLED oraz kolorowe diody, sygnalizujące aktywną łączność bezprzewodową.

Imponująco prezentuje się tylny panel urządzenia:

I o ile przednia ścianka wygląd ma z lekka niedzisiejszy, o tyle tył to już obrazek zdecydowanie współczesny. Zdobią go terminale głośnikowe, wykonane z litego mosiądzu i pokryte warstwą złota.

Pozostałe gniazda, także złocone, są równie wysokiej jakości, a ich solidne mocowanie pozwoli wielokrotnie przepinać łączówki bez uszczerbku dla trwałości. W pierwszej chwili ich mnogość może wywołać popłoch, ale pogrupowano je logicznie i zgodnie z przeznaczeniem.

YAMAHA R-N2000A

Redaktor testujący model R-N2000A zajrzał również do wnętrza wzmacniacza:

Jego kluczowym elementem jest maksymalne usztywnienie konstrukcji, do czego wykorzystano m.in. szeroką szynę, spinającą front z tyłem (nieobecna na zdjęciach).

Część układów scalonych użytych w sekcji cyfrowej pochodzi z amplitunerów AV. Nie ma w tym niczego zdrożnego. Yamaha dysponuje ogromnym doświadczeniem w tej dziedzinie i po prostu nieco zubożyła ich funkcjonalność i dopasowała do wymagań sprzętu stereo.

YAMAHA R-N2000A

Na uwagę zasługuje ponadto obsługa modelu R-N2000A, która mimo bogatej funkcjonalności nie należy do zbyt skomplikowanych:

Nawet osoby, które na słowo „smartfon” reagują alergicznie, poradzą sobie z używaniem w domowym systemie. Trzeba jednak zaznaczyć, że aby w pełni wykorzystać jego możliwości, należy zainstalować firmową aplikację MusicCast.

Jak wzmacniacz R-N2000A wypadł podczas testów odsłuchowych?

Wstępna diagnoza R-N2000A brzmi: „siła spokoju” (…). Ze spokojem podchodzi nawet do bardzo wymagającego materiału muzycznego, a siłę pokazuje w dynamicznych nagraniach rockowych.

Wzmacniacz nie obawia się dynamicznych, zadziornych kawałków, ale zdecydowanie preferuje spokojniejsze nastroje. Pozwala się skupić na detalach, chłonąć każdy dźwięk.

YAMAHA R-N2000A

Model R-N2000A i inne urządzenia firmy Yamaha dostępne są na tophifi.pl i w sieci salonów Top Hi-Fi & Video. Jeśli chcesz przekonać się o funkcjonalności, jakości wykonania i brzmienia urządzeń tego japońskiego producenta, zachęcamy do odwiedzenia najbliższego salonu. Z pomocą specjalistów możesz przetestować wybrane modele Yamahy, a sprzęt do zestawów stereo czy kina domowego sprawdzić w specjalnie przystosowanych do tego salach odsłuchowych.


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: