Poprzedni
Następny

Sierpień na HBO GO – nowości

Druga połowa wakacji na HBO GO to całkiem porządna lista nowości, wśród których nawet najbardziej wymagający widz znajdzie coś dla siebie. Zobaczcie, co w tym miesiącu warto wrzucić na swoje kino domowe!

HBO Go

Artemis Fowl

Świetne kino familijne, które sprawdzi się też podczas leniwych dorosłych weekendów na kanapie. Dwunastoletni Artemis Fowl bardzo lubi dziwaczne historie swojego ojca, ale ma świadomość, że tak często wspominane przez niego wróżki nie są prawdziwe. Kiedy jednak jego tata zostaje porwany przez niezadowoloną wróżkę o imieniu Opal Koboi, chłopiec odkrywa wiele tajemnic, które chowają się za ciemnymi drzwiami piwnicy – między innymi sprawę najbardziej niebezpiecznej broni na świecie, która jest w stanie wymazać ludzkość, a o kradzież której oskarżono ojca Artemisa. Kiedy nastolatek próbuje oczyścić dobre imię ojca, spotyka na swej drodze więcej wróżek – jednak czy może im zaufać?

Pezet – koncert

Dość nietypowa dla HBO GO sierpniowa nowość w portfolio HBO to… polski rap. Pod koniec 2019 roku na warszawskim Torwarze odbył się koncert, który przyciągnął kilka tysięcy ludzi i jeszcze długo potem gościł na wielu językach. Pezet, czyli jeden z najbardziej wyraźnych  głosów swojego pokolenia, wrócił bowiem wówczas na scenę z pierwszym od siedmiu lat albumem pt. “Muzyka Współczesna”, którym nie tylko udowodnił, że nadal ma uważne oko i cięty język, ale i że jego styl idzie z duchem czasu, jednocześnie nie pozbywając się tej podwórkowej autentyczności, dzięki której dotarł ze swoim przekazem do ogromnej ilości młodych ludzi.  

“To był koncert wyjątkowy pod każdym względem! Ogrom przygotowań, bo po raz pierwszy graliśmy nowy materiał. Najtrudniejsza produkcja, jaką kiedykolwiek realizowaliśmy sami. Wyprzedany COS Torwar – największa publiczność, jaką zgromadziłem na swoim solowym biletowanym koncercie. Uważam, że był to wyjątkowy sprawdzian. W tamtym czasie był to najlepszy koncert, jaki mogłem zagrać. Zapamiętam go na długo i bardzo się cieszę, że oglądając zapis tego wydarzenia, będziemy mogli razem przeżyć to jeszcze raz!” – powiedział raper w jednym z wywiadów. 


Zastanawiasz się nad poprawą nagłośnienia dla swojego telewizora, ale nie wiesz od czego zacząć? Zajrzyj koniecznie do naszych poradników:


Trzy dni kondora (Condor)

Stworzony na podstawie powieści “Sześć dni kondora” oraz scenariusza filmu z lat 70. pod tym samym tytułem, serial “Trzy dni kondora” podąża za analitykiem CIA, który odkrywa spisek zagrażający życiu milionów ludzi, lecz, jako że czuje wewnętrzny konflikt odnośnie swojej pracy dla rządowej agencji,  nie wie, co z nim zrobić, Jednak kiedy coś, co odkrył, sprawia, że zaczynają umierać jego współpracownicy i zmusza go do desperackiej ucieczki, Joe musi poddać pod wątpliwość swój kompas moralny. 

W domu (Finlandia i Polska)

Rozpoczęty przez hiszpańskich reżyserów cykl krótkich etiud filmowych nagranych podczas koronawirusowego zamknięcia doczekał się swojej fińskiej oraz polskiej wersji, a obie z nich można obejrzeć na serwerach HBO GO.  

Kraina Lovecrafta (Lovecraft Country)

Demony rasistowskiej przeszłości Ameryki spotykają gęste powietrze klasycznego horroru i zaskoczenie rodem z kina science fiction. Akcja tego filmu na podstawie powieści Matta Ruffa pod tym samym tytułem śledzi losy wojskowego weterynarza Atticusa Freemana i jego przyjaciela z dzieciństwa Letiego Lewisa, którzy podróżują krętymi drogami burzliwych lat 50. ubiegłego wieku, by odnaleźć zaginionego ojca Atticusa i odkryć jego wielką tajemnicę. 


Dlaczego warto zainwestować w dobry sprzęt do Netflixa, HBO Go lub innych tego typu serwisów. O tym dowiesz się z naszego filmu:


Twój Simon (Love, Simon) 

Zabawna i serdeczna opowieść o dojrzewaniu i bolączkach pierwszych zauroczeń i temat na czasie – ukrywający swoją tożsamość seksualną nastolatek szuka akceptacji i wielkiej miłości, na którą według niego zasługuje każdy. Jednak w przypadku siedemnastoletniego Simona sprawa jest trochę bardziej skomplikowana – nie powiedział jeszcze rodzinie czy przyjaciołom, że jest gejem, a także bardzo męczy go to, że nie zna tożsamości anonimowego kolegi z klasy, z którym rozpoczął internetowy romans. Rozwiązanie obu problemów okazuje się trochę zabawne, trochę przerażające i bardzo odmieniające życie. 

Bagno (The Swamp) 

Ten film dokumentalny opowiada o trzęsącej Waszyngtonem kulturze pieniądza, widzianej z perspektywy trzech republikańskich kongresmenów, twierdzących, że się nią brzydzą. "Bagno" jest pełne spostrzeżeń i smakowitych szczegółów na temat tego, jak działają układy polityczne w stolicy Ameryki – dowiadujemy się z niego między innymi o tym, jak członkowie Kongresu muszą kupować swoje miejsca w komisjach wyborczych, a także jak bardzo niezwykłym narzędziem do zbierania funduszy jest polityka nienawiści. Obraz przygląda się również bolesnemu krztuszeniu toksycznymi korporacyjnymi pieniędzmi przez rząd USA, a także paradoksalnie potężnej roli prezydenta Trumpa w tym nazwanym przez niego “waszyngtońskim bagnie”, które “należy wysuszyć”.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: