Następny

Seria Melody - zachwycające trio od Marantza

Firma Marantz wypuściła na rynek nowe, wszechstronne, a zarazem niezwykle eleganckie, systemy z serii Melody.

Na tą fantastyczną nową serię Marantza, składają się aż trzy urządzenia. Oferują one najwyższą jakość doznań muzycznych w pełnej gamie odtwarzanych formatów. Modele Melody Music, Melody Media i Melody Movie obsługują zarówno wszystkie współcześnie wiodące formaty, włączając w to Blu-ray i CD, a także pozwalają na połączenie z wieloma zewnętrznymi urządzeniami takimi jak iPhone, komputer PC czy notebook.

akt_melody_6.jpg

M-CR503 Melody Music

Pierwszym z systemów, tego wyjątkowego trio, jest malutki Melody Music. Jego kompaktowe wymiary zachwycą każdego, kto pragnie dopasować odtwarzacz muzyczny do niewielkiej przestrzeni - na przykład wnętrza sypialni Swojego domu. Elegancka aluminiowa obudowa Melody Music z błyszczącym czarnym frontem śmiało może uchodzić za jedną z najpiękniejszych w świecie kompaktowych systemów Hi-Fi. Wygląd, to jednak nie najważniejsza choć na pewno niezwykle istotna cecha tego malutkiego urządzenia. Melody Music stworzono przede wszystkim po to, aby oprócz niewątpliwej radości jaką stanowi dla oczu przede wszystkim dostarczyć niezapomnianych emocji muzycznych. Krótko mówiąc Melody został stworzony do słuchania.

akt_melody_3.jpg

I pozwala Ci słuchać niemalże wszystkiego. Bezpośrednie, cyfrowe wejście przez port USB, pozwalajace na podłączenie iPoda lub iPhona, przekazuje czysty sygnał audio bezpośrednio z urządzenia przenośnego do wysokiej jakości audiofilskich obwodów Melody Music. "Music" posiada również wejście M-XPort, które po podłączeniu do niego opcjonalnego odbiornika RX101, umożliwia strumieniowe odtwarzanie za pomocą technologii Bluetooth, muzyki  przechowywanej na dysku komputera lub laptopa. Jak można było oczekiwać od członka rodziny Marantz, do czynienia mamy również z najwyższej klasy napędem CD, który odczytuje płyty CD-R/RW oraz zapisane na nich pliki muzyczne w formatach MP3 i WMA. Natomiast Tuner FM/AM z funkcją programowania do 50 stacji radiowych, dodatkowo rozszerza możliwości muzyczne tego urządzenia.

Wyposażony w dwa potężne wzmacniacze stereo, oferując tym samym 2 x 60 W mocy, Melody Music jest w stanie dostarczać sumarycznie, niebagatelnych 120 wat mocy muzycznej. W trybie stereo każdy może korzystać z 2 x 60 W stabilnej mocy, a prawdziwego audiofila bez wątpienia ucieszy bi-amping, którego rezultatem jest moc 4 x 30W. Fani funkcji Multi-room powinni wiedzieć, że to urządzenie może bez problemu współpracować z parą głośników stereo znajdujących się w oddzielnym pomieszczeniu. Dodając do tego wszystkiego, wyjście na sobwoofer,  zdasz sobie sprawę, że Melody Music może i fizycznie jest niewielki, ale jego możliwości muzyczne są naprawdę ogromne.

Jest jeszcze jedna istotna cecha tego systemu. Dzięki wspaniałemu wykończeniu oraz doskonale przemyślanej konstrukcji, spoglądając na urządzenie z boku nie zobaczysz żadnych wystających przewodów. To, z czym mamy do czynienia to coś więcej niż micro system. Melody Music to system Hi-Fi, któremu „przydarzyło się" być małym.

Dowiedz się więcej o Melody Music

M-CR603 Melody Media

Drugi model z serii to M-CR603 znany jako Melody Media. Jak sama nazwa wskazuje tym razem system ten nakierowany jest na Media w szerokim tego słowa znaczeniu. Melody Media (M-CR603) to doskonały partner i uzupełnienie domowego komputera PC lub Maca. Jest tak samo dobry jak najlepsze dedykowane odtwarzacze CD, doskonale współpracuje z iPhonem (certyfikat Works with iPhone) i jest jednocześnie tunerem DAb/DAB+. Media to współcześnie jednak przede wszystkim Internet. Melody Media za pomocą umieszczonego na panelu tylnim wejścia Ethernet, pozwala na połączenie z komputerem PC lub bezpośrednio z Internetem. Certyfikat DLNA 1.5 umożliwia Melody Media odtworzenie muzyki z tysięcy bezpłatnych internetowych stacji radiowych jak i również wszystkich plików muzycznych zapisanych na komputerze lub dysku sieciowym NAS (Network Attached Storage).

akt_melody_4.jpg

Dowiedz się więcej o Melody Media

M-ER803 Melody Movie

Ostatnim i najsilniejszym „muszkieterem" w nowej serii, jest Melody Movie (M-ER803). Niezwykle elegancka, high-end-owa cudowna obudowa,  „napakowana" została najowocześniejszymi technologiami wideo, a wszystko to podane zostało w wyjątkowo kompaktowym rozmiarze. I tak w Melody Movie znaleźć można między innymi wysokiej jakości odtwarzacz Blu-ray, technologię skalowania w górę obrazu z DVD oraz odtwarzanie CD. Wszystko na audiofilskim poziomie. Melody Movie w swoim arsenale możliwości posiada również funkcje cyfrowego odtwarzania bezpośrednio z iPhona oraz możliwość połączenia urządzenia zewnętrznego za pomocą technologii Bluetooth. Funkcja VTuner korzysta z muzycznej bazy on-line serwisu Napster, oraz pozwala użytkownikom na słuchanie internetowych stacji radiowych z całego świata. Melody Movie pozwala ponadto na dostęp do własnej biblioteki plików muzycznych zapisanych na komputerze lub notebooku.

akt_melody_5.jpg

Dowiedz się więcej o Melody Movie

Seria Melody to niezwykłe trio, które doskonale pokazujące nieustające zaangażowanie firmy Marantz w tworzeniu urządzeń o doskonałej wydajności niezależnie od wielkości obudowy. Po ubiegłorocznym sukcesie nagrodzonego m.in. 5 gwiazdkami w teście brytyjskiego magazynu What Hi-Fi?  M-CR502, zespół projektowy Marantz tym razem proponuje nam systemy zapewniające filmową i komputerową, a nie tylko muzyczną rozrywkę. A każda z nich podana jest w iście Maranztowy sposób - najwyższa jakość, bogactwo funkcji, uniwersalność i piękno. No i wszyscy wiedzą, że trójka to magiczna cyfra...

akt_melody_1.jpg

Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: