Poprzedni
Następny

Rotel zaprezentował dwa nowe urządzenia kina domowego – RSP-1576MKII i RAP-1580MKII

Rotel wzbogaca swoje portfolio o procesor surround RSP-1576MKII i procesor wielokanałowy ze wzmacniaczem RAP-1580MKII. Nowe modele mogą pochwalić się najlepszym w swojej klasie systemem Dirac i już w czwartym kwartale br. będą dostępne w salonach Top Hi-Fi & Video Design.

Rotel RSP-1576MKII

Rotel poszerza swoją gamę wyjątkowych urządzeń kina domowego o dwie nowe konstrukcje – RSP-1576MKII i RAP-1580MKII – które teraz wyposażone zostały w najlepszą swojej klasie technologię korekcji akustyki pomieszczenia firmy Dirac. Technologia ta zapewnia dokładną kalibrację akustyki pokoju odsłuchowego i konfigurację systemu dla dowolnej wielkości instalacji kina domowego. Bazując na sześciu dekadach doświadczenia w tworzeniu urządzeń audio, nowe modele urzeczywistniają obietnicę Rotela polegającą na dostarczaniu wspaniałej jakości dźwięku i zapewnieniu wyjątkowej wartości urządzeń.

RSP-1576 MKII charakteryzuje się najnowszym 4-rdzeniowym układem DSP firmy Texas Instruments oraz obsługą 7.1.4-kanałowego dźwięku przestrzennego, który dostępny jest w formatach audio Dolby Atmos i DTS:X.

Najnowszy procesor dźwięku przestrzennego może także poszczycić się układem sześciu audiofilskich przetworników c/a Wolfson, jak również wykorzystaniem oprogramowania do korekcji akustyki pomieszczenia Dirac Live Full i mikrofonu pomiarowego. Dzięki Dirac Live Full możliwa jest automatyczna regulacja częstotliwości i domeny czasowej w zakresie 20 Hz-20 kHz, gwarantując optymalną jakość dźwięku w dowolnej wielkości systemie kina domowego.

Inżynieria wydajności audio – podobnie jak w przypadku wszystkich produktów Rotela – wykorzystuje unikatową koncepcję Balanced Design Concept bazującą na specjalnie opracowanym przez japońską markę transformatorze toroidalnym, układzie obwodów o niskich zniekształceniach i szumie oraz akustycznym dostrojeniu wszystkich krytycznych obwodów audio. Konstruktorzy zaprojektowali architekturę RSP-1576MKII jako wielokanałowy przedwzmacniacz, oferując bezkompromisową efektywność w przypadku muzyki i filmów.

RSP-1576MKII zawiera siedem wejść wideo HDMI 4K HDR i dwa wyjścia wideo HDMI 4K HDR. Szeroka gama wejść audio obejmuje złącza XLR, PC-USB (192 kHz/24 bity), optyczne (3), koncentryczne (3), analogowe RCA (3), iPod USB, Bluetooth aptX, wejście wielokanałowe 7.1. Miłośników klasycznych winyli powinien zadowolić przedwzmacniacz gramofonowy MM.

Funkcje konfiguracyjne dostępne są w menu ekranowym HDMI, jak również poprzez znajdujący się na przedniej ściance urządzenia wyświetlacz fluorescencyjny, który zapewnia łatwość konfiguracji systemu nawet wtedy, kiedy konstrukcja zainstalowana jest w szafce sprzętowej.

Ten procesor surround stanowi idealne uzupełnienie gamy wzmacniaczy mocy Rotela pracujących w klasie AB, do których zaliczają się takie modele jak: RMB-1585 (5 ✕ 200 W, 8 Ω), RMB-1555 (5 ✕ 120 W, 8 Ω), RB-1590 (2 ✕ 350 W, 8 Ω), RB-1582MKII (2 ✕ 200 W, 8 Ω), RB-1552MKII (2 ✕ 120 W, 8 Ω), RMB-1506 (6 ✕ 50 W, 8 Ω) i RMB-1504 (4 ✕ 70 W, 8 Ω).

Drugi z nowych modeli, RAP-1580MKII, to procesor wielokanałowy ze wzmacniaczem, który obsługuje siedem kanałów amplifikacji w klasie AB. Konstrukcja ta także wykorzystuje ponadwymiarowy, autorski transformator toroidalny Rotela i kondensatory foliowe o wysokiej wydajności. Z wszystkimi kanałami sterowanymi generowana moc sięga nawet 100 W na kanał przy 8 Ω  i 200 W przy 4 Ω z dwoma kanałami sterowanymi.

Inżynierowie wyposażyli RAP-1580MKII w 4-rdzeniowy układ DSP Texas Instruments oraz układ sześciu audiofilskich przetworników c/a, dbając o najwyższe standardy jakości dźwięku. Układy DSP i DAC są wspierane idealnie dostrojonymi dźwiękowo komponentami, czego efektem jest czysty i dokładny dźwięk do szeregu urządzeń wyjściowych wzmacniacza, gwarantując bezproblemową energię i fantastyczną głębię sceny dźwiękowej.

Nowa konstrukcja Rotela kompatybilna jest również z technologii korekcji akustycznej pomieszczenia Dirac Live LE. Oznacza to, że zapewniana jest regulacja w najtrudniejszym zakresie częstotliwości od 20 Hz do 500 Hz. Za pośrednictwem dołączonego mikrofonu kalibracyjnego, oprogramowanie Dirac może zmierzyć i obliczyć współczynniki DSP – wszystko po to, aby użytkownik mógł w pełni cieszyć się wyjątkowymi, doskonałymi wrażeniami odsłuchowymi.

Projektanci zadbali o pełną gamę złączy wejściowych, do których zaliczają się optyczne, koncentryczne, analogowe, XLR, iPod USB, PC-USB (192/24), Bluetooth aptX – do bezprzewodowego strumieniowania w wysokiej jakości. Z myślą o miłośnikach winyli zastosowano także przedwzmacniacz gramofonowy. Urządzenie ponadto wyposażono w osiem wejść HDMI: siedem z nich znajduje się na tylnej ściance (jedno na przedniej) i trzy z nich wspierają przepustowość 4K/HDR, a dwa 4K/HDR.

Wiele dostępnych opcji konfiguracyjnych RAP-1580MKII pozwala na przekierowanie wewnętrznych wzmacniaczy do kanałów sufitowych i efektowych, przy jednoczesnym przeznaczeniu zewnętrznego wzmacniacza dla kanałów głównych do większych instalacji kina domowego. W ten sposób wszystkie siedem kanałów wewnętrznej amplifikacji może być wykorzystane – niezależnie od danego systemu kina domowego i wielkości kolumn głośnikowych – zapewniając najwyższą możliwą elastyczność.

Na przednim panelu umieszczono wyświetlacz graficzny, który umożliwia odczyt status pracy urządzenia i zapewnia łatwość konfiguracji wszystkich opcji ustawień. Rotel RAP-1580MKII przewyższa możliwościami i jakością dźwięku wiele dzielonych konstrukcji, będąc najnowocześniejszym komponentem audio-wideo w jednej obudowie. Użytkownik może spodziewać się wiele po tym modelu zarówno w stereo, jak i trybie dźwięku przestrzennego.

Całości w obu modelach dopełnia łatwa integracja z systemami sterowania. Jest to zasługa sterowania RS232 i IP Ethernet, trzech przypisywalnych niezależnych wyjść wyzwalacza 12 V, przewodowego wejścia i wyjścia IR oraz dostępnego zestawu montażowego do zamocowania urządzeń w szafkach instalacyjnych.

Do wyboru będą dwie wersje kolorystyczne dwóch nowości: srebrna i czarna. RSP-1576MKII i RAP-1580MKII zadebiutują w naszych salonach już niebawem, bowiem w czwartym kwartale 2020 r.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: