Poprzedni
Następny

Rotel wprowadza na rynek modele A12, CD14 i RCD-1572 w wersji MKII

Rotel, w związku z 60. rocznicą istnienia marki, kontynuuje wprowadzanie na rynek unowocześnionych konstrukcji swoich popularnych urządzeń. Po bardzo udanej premierze modeli A14MKII, RA-1572MKII, RA-1592MKII, RC-1572MKII i RC-1590MKII, tym razem zaprezentował modele A12MKII, CD14MKII i RCD-1572MKII. Wykorzystane w nich ulepszone obwody audio i komponenty pozwalają uzyskać jeszcze lepsze brzmienie niż dotychczas. Model CD14MKII jest już dostępny w sprzedaży w salonach Top Hi-Fi & Video Design, a na na luty 2022 r. zaplanowana jest premiera dwóch pozostałych nowości.

Rotel A12MKII CD14MKII

W nowych urządzeniach zastosowano innowacje i ulepszenia w obwodach oraz usprawnienia w kluczowych komponentach audio, co zaowocowało wyjątkową wydajnością, poprawą precyzji przetwarzania i większą ilością szczegółów. Nowe modele zapewniają jeszcze szerszą scenę dźwiękową i bardzie autentyczną prezentację odtwarzanej muzyki, z zachowaniem większej głębi i naturalnej ekspresji.

Rotel A12MKII

Wszystkie trzy modele wyposażono w nowy, wysokiej klasy, 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy firmy Texas Instruments, a także udoskonalone zasilacze i precyzyjne kondensatory sprzęgające. Co więcej, zastosowane techniki izolowania obwodów drukowanych obniżają poziom szumów i skutecznie redukują zniekształcenia.

– Inżynierowie Rotela wykorzystali ponad 60-letnie doświadczenie oraz najnowsze technologie i innowacje, aby opracować wyjątkowe modele, które zostały oznaczone jako MKII. Wykorzystaliśmy rozwiązania znane z urządzeń Michi, Rotela i Tribute, dzięki czemu nowe modele osiągnęły wydajność zasługującą na tę kultową markę w czasie, gdy świętujemy naszą rocznicę – powiedział Daren Orth, dyrektor ds. technologii w firmie Rotel.

Wzmacniacz zintegrowany A12MKII wykorzystuje nowy przetwornik cyfrowo-analogowy, procesor i chipset interfejsu cyfrowego. Aż 12 modyfikacji dokonano we wzmacniaczu mocy zastosowanym w tym modelu. To wszystko przełożyło się na niezwykłą wydajność urządzenia.

Rotel CD14MKII

Każdy odtwarzacz płyt drugiej generacji (MKII) otrzymał ulepszony mechanizm napędu CD, nowy chipset kontrolera CD, przetwornik cyfrowo-analogowy, a ponadto dostrojono kluczowe elementy odpowiedzialne za końcową jakość dźwięku. Modele CD14MKII i RCD-1572MKII wyposażono w wyjście 2 x RCA i koaksjalne wyjście cyfrowe, pozwalające na wykorzystanie tych urządzeń jako transportu CD z obsługą zewnętrznego przetwornika cyfrowo-analogowego. Dodatkowo, model RCD-1572MKII ma na tylnym panelu w pełni zbalansowane wyjście XLR (są to w praktyce dwa złącza XLR, po jednym dla lewego i prawego kanału audio), które pozwala wyeliminować zakłócenia zewnętrzne i obniżyć poziom zakłóceń RF (pochodzących od częstotliwości radiowych).

Rotel RCD-1572MKII

Modele A12MKII, RCD-1572MKII i CD14MKII  będą dostępne u autoryzowanych dealerów w srebrnym i czarnym wykończeniu.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: