Poprzedni
Następny

Rotel, Thorens i Devialet wśród laureatów EISA 2022–2023

Średnia ocen: 5
(1 ocena) 1 komentarz

Stowarzyszenie EISA, zrzeszające najważniejsze czołowe magazyny z branży audio-wideo, po raz kolejny przyznało nagrody EISA Awards, które uznawane są za jedno z największych i najbardziej prestiżowych wyróżnień w branży audio-wideo. Wśród tegorocznych laureatów znalazły się urządzenia z portfolio marek Rotel, Thorens i Devialet.

Rotel Diamond Series

 

EISA jednoczy ponad 50 specjalistycznych magazynów i portali internetowych zajmujących się m.in. rynkiem audio-wideo na Starym Kontynencie i nie tylko. Laureaci poszczególnych kategorii są wyłaniani przez członków stowarzyszenia spośród wielu produktów testowanych i recenzowanych w ciągu ostatniego roku. Testy i odsłuchy pozwoliły na wytypowanie listy najlepszych urządzeń w każdej z obowiązujących kategorii, a zwycięzcy wybierani są na podstawie głosowania.


Zdobywcy nagród EISA 2022–2023 w wybranych kategoriach:


Rotel RA-6000 & DT-6000 – „EISA STEREO SYSTEM 2022–2023”

Rotel DT-6000

W kategorii „System stereofoniczny EISA 2022–2023” nagrodę zdobył zestaw składający się z urządzeń firmy Rotel – wzmacniacza zintegrowanego RA-6000 i odtwarzacza CD, który może również funkcjonować jako DAC Transport, czyli modelu DT-6000. Każdy z modeli z serii Diamond cechuje się wyrafinowanym, a jednocześnie eleganckim designem, który podkreśla ikoniczne dziedzictwo marki Rotel. Urządzenia należące do serii Diamond pozwalają na uzyskanie wysokiej jakości dźwięku. To zasługa m.in. wykorzystania układów inspirowanych referencyjnymi urządzeniami Michi oraz podzespołów wykonywanych na zamówienie.

Thorens TD 1500 – „EISA TURNTABLE 2022–2023”

Thorens TD 1500

Kolejnym nagrodzonym urządzeniem jest Thorens TD 1500. Został on doceniony w kategorii „Gramofon EISA 2022–2023”. Jest to w pełni manualna konstrukcja z napędem paskowym, wyposażona w sub-chassis z trzema sprężynami stożkowymi odsprzęgającymi talerz i ramię gramofonowe od silnika i ramy. Urządzenie wykorzystuje ramię TP 150, wzorowane na modelu TP 124, wykorzystywanym w gramofonie TD124 DD, który również otrzymał nagrodę EISA. Model TD 1500 obsługuje dwie najpopularniejsze prędkości obrotu płyty gramofonowej: 33 1/3 i 45 obr./min. Gramofon może współpracować zarówno z wkładkami typu MM (od ang. Moving Magnet), jak i MC (od ang. Moving Coil). Wstępnie zainstalowana jest wkładka Ortofon 2M Bronze wyposażona w igłę o szlifie Fine Line.

Devialet Dione – „EISA HIGH-END SOUNDBAR 2022–2023”

Devialet Dione

Za najlepszy „soundbar high-end EISA 2022­–2023” uznany został model Dione firmy Devialet, który powstał w oparciu o dotychczasowe bogate doświadczenie w branży audio francuskiego producenta. Urządzenie obsługuje dźwięk przestrzenny, który pozwala w pełni zanurzyć się w odtwarzanym materiale audio czy audio-wideo (w połączeniu z telewizorem lub projektorem). Soundbar Dione jest kompatybilny z systemem Dolby Atmos w standardzie 5.1.2-kanałowym. Jest to niezwykle funkcjonalny model, wyposażony w wiele innowacyjnych, a nawet opatentowanych rozwiązań technicznych. Pozwala m.in. na strumieniowe odtwarzanie audio i obsługę z wykorzystaniem aplikacji mobilnej Devialet. Z soundbarem kompatybilny jest również pilot Devialet Remote (dostępny osobno).

Nagrodzone produkty dostępne są w ofercie tophifi.pl, a także w salonach stacjonarnych Top Hi-Fi & Video Design. Dostępni na miejscu #EksperciDobregoBrzmienia pomogą Ci w przetestowaniu wybranych modeli i odpowiedzą na wszystkie pytania związane z oferowanym sprzętem.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: