Poprzedni
Następny

Relax przy dźwiękach natury, medytacja z muzyką i przewodnikiem

Średnia ocen: 5
(1 ocena) 1 komentarz

Wtorkowy wieczór, jeden z salonów Top Hi-Fi & Video Design w Polsce. Zachęceni przyciągającym uwagę wyglądem Sonoro Relax prosimy sprzedawcę o prezentację urządzenia niemieckiej marki. Zarówno brzmienie, jak i funkcjonalność robią na nas dobre wrażenie. Coraz bliżsi zakupu zapoznajemy się jeszcze w smartfonie z materiałami producenta. Wszystko się zgadza: “Internet radio with multiroom, WiFi, Spotify Connect, DAB+, Bluetooth & meditation content”. Chwila, “meditation content”? Właśnie tak!

W ostatnich latach popularność różnej maści technik medytacyjnych, ćwiczeń oddechowych czy treningów uważności pokroju mindfulness rośnie w lawinowym tempie. Trudno się dziwić. Zachodnie społeczeństwa żyją coraz szybciej, rośnie odsetek ludzi wykonujących pracę umysłową, a do tego zmagamy się z ogromną nadpodażą informacji, atakujących nas ze wszystkich stron - a przynajmniej można odnieść takie wrażenie. Nie brakuje też trudnych, stresujących sytuacji, których przeogromnym katalizatorem stała się pandemia. W takich warunkach w naturalny sposób i na różne sposoby szukamy chwil wytchnienia i wyciszenia, okazji do odpoczynku i nabrania sił.

Sonoro, niemiecki producent eleganckich i znakomicie wyposażonych systemów all-in-one wychodzi tym potrzebom naprzeciw. Proponuje urządzenie o bardzo wymownej nazwie, którego jedną z flagowych funkcjonalności jest właśnie ułatwienie praktyki medytacji. Poznajcie Sonoro Relax.

Ozdoba każdej sypialni

Relax to jeden z eleganckich i znakomicie wyposażonych systemów all-in-one niemieckiej firmy Sonoro. Niewielki (22,3 cm w najszerszym miejscu), acz solidny prostopadłościan szybko przykuwa uwagę. Zaokrąglone rogi, stylowe wykończenie lakierem na wysoki połysk, estetyczny front z czytelnym ekranem i panelem wykonanym z dobrej jakości szczotkowanego aluminium. Urządzenie jest  dostępne w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, białej i czerwonej. Każda z nich prezentuje się świetnie i może być ozdobą wielu wnętrz, jednak… Producent sugeruje sypialnię. Niewielkie rozmiary pozwolą mu zmieścić się na każdej szafce nocnej.

Sypialnia jest miejscem, w którym w najbardziej naturalny sposób przychodzi nam wyciszenie. A Sonoro Relax ma to ułatwić. Oprócz bardzo szerokiego wachlarza funkcjonalności - o którym poniżej - zarówno na pilocie, jak i na przednim panelu znajdziemy dobrze widoczne, wyeksponowane przyciski podpisane MEDITATION. Jak działają?

Sonoro Relax - głos przewodnika medytacji w Twoim domu

Sonoro Relax oferuje 3 zestawy dźwięków, które mają ułatwić medytację i osiągnięcie stanu spokoju, wyciszenia. Pierwszy z nich to odgłosy natury. 10-minutowe nagrania pozwalają nam się zanurzyć w szumie oceanu, śpiewie ptaków, trzaskach płonącego drewna, a nawet… śpiewie wielorybów. Po spędzeniu jakiegoś czasu wśród takich dźwięków szybko przekonujemy się, jak kojąco potrafi działać przyroda. Lojalnie jednak ostrzegamy - słuchanie tych odgłosów skutecznie budzi apetyt na podróże poza własne cztery ściany, gdzie będziemy mogli usłyszeć naturę… w naturze.

Drugi set to spokojne, ciągnące się, relaksacyjne utwory muzyczne, które pozwolą ukoić zszargane nerwy po dniu trudnych, wymagających doświadczeń. Jeżeli lubicie szerokie, ambientowe brzmienia - to propozycja dla Was.

Trzecia propozycja to już crème de la crème - medytacja z przewodnikiem. Usłyszymy głos, który w spokojny i komfortowy sposób przeprowadza nas przez poszczególne etapy. Instrukcje są szczegółowe i wyczerpujące. Obejmują zarówno postawę ciała, jak i oddech (wdech-wydech) oraz, oczywiście, odpowiedni czas medytacji. Głos przewodnika dostępny jest w czterech językach: angielskim, niemieckim, włoskim i francuskim.

Warto spokojnie wypróbować każdą z opcji, aby zobaczyć, która służy nam najbardziej. Z szacunkiem i wsłuchaniem się w siebie, dając sobie czas, bez siłowych rozwiązań. Z pierwszych dwóch trybów - odgłosów natury i muzyki relaksacyjnej - możemy też z powodzeniem korzystać, po prostu, jako kojącej muzyki w tle.

Medytacja to nie wszystko

Choć “funkcje medytacyjne” to wisienka na torcie Sonoro Relax, pamiętajmy, że nie samą medytacją żyje człowiek. Kiedy już osiągniemy odpowiedni poziom wyciszenia umysłu, z pewnością będziemy zainteresowani jego pozostałymi funkcjami - a tych nie brakuje!

Sonoro Relax został zaprojektowany jako cyfrowy budzik na miarę XXI wieku. W ciągu ostatnich kilkunastu lat telefony komórkowe z powodzeniem przejęły niewdzięczną rolę informowania nas o nadejściu pory pobudki. Obecność smartfona w sypialni rodzi jednak sporą pokusę. Kto nie zmarnował pół godziny leżąc w łóżku i przeglądając media społecznościowe lub czytając “niezbędne” wiadomości, niech pierwszy rzuci kamieniem. A że błękitne światło. jak wiemy, nie wpływa najlepiej na jakość snu, warto zainteresować się innym rozwiązaniem. Sonoro Relax łączy w sobie funkcje tradycyjnego radiobudzika - starsi Czytelnicy pewnie uśmiechną się teraz z nostalgią - i nowoczesnego systemu audio all-in-one. Ma on w sobie wszystko, czego takie urządzenie może potrzebować… A nawet nieco więcej.

Cyfrowy radiobudzik z Bluetooth i funkcjami sieciowymi

W opakowaniu Sonoro Relax znajdziemy przykręcaną, długą, oldschoolową antenę radiową. Urządzenie odbiera zarówno tradycyjne radio FM, jak i cyfrowe DAB+. W pamięci możemy zapisać 6 ulubionych stacji. Bardzo nowatorskim rozwiązaniem, odpowiadającym wyzwaniom współczesności, jest wyposażenie Sonoro Relax w moduły łączności bezprzewodowej, Bluetooth i Wi-Fi. Nasz sprzęt z łatwością sparujemy ze smartfonem czy routerem, co bardzo poszerza wachlarz słuchanej muzyki. Aplikacje streamingowe, pliki zgromadzone na dysku sieciowym, radio internetowe, a nawet obsługiwane natywnie Spotify Connect? Żaden problem. Przyznacie, że jak na budzik to całkiem szeroki horyzont.

Á propos budzenia, możemy ustawić dwie pory alarmów, których - oczywiście, określone przez nas - dźwięki będą zwiastować porę pobudki. Automatycznie dopasowująca się jasność ekranu gwarantuje, że podczas przebudzenia w środku nocy nie będziemy niemile zaskoczeni oślepiającym blaskiem.

Podsumowanie

Sonoro Relax to urządzenie o wielu twarzach, które okażą się przydatne się w różnych zastosowaniach. Radio FM i DAB+, Bluetooth i opcje sieciowe sprawiają, że doskonale sprawdza się jako głośnik bezprzewodowy, z kolei zegar i budzik skutecznie wyproszą smartfona z sypialni, przez co pomogą w zatroszczeniu się o jakość snu.  Last, but not least - funkcje medytacyjne wespół z muzyką pomogą złagodzić obyczaje. I ukoić skołatane nerwy.

W naszych salonach sprzedaży, co prawda, ciągle jeszcze nie wydzieliliśmy wyspecjalizowanych sal medytacyjnych. Zaręczamy jednak, że nasze salki odsłuchowe są odpowiednio wygłuszone i nadają się do przetestowania wszystkich funkcjonalności Sonoro Relax. I nie tylko. Zapraszamy!Poprzedni
Powrót do strefy wiedzy
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: