Poprzedni
Następny

„Przekaz był wyśmienity” – test słuchawek Audio-Technica ATH-AWAS

Audio-Technica ATH-AWAS to high-endowe, zamknięte słuchawki wokółuszne wykonane z rzadkiego gatunku drewna Asada Zakura (chmielograb japoński). Możliwości brzmieniowe tej zaawansowanej konstrukcji, w duecie ze wzmacniaczem sprawdziła redakcja portalu soundrebels.com.

Seria drewnianych słuchawek Audio-Techniki już od ponad 20 lat oferuje naturalny dźwięk z niezwykle bogatymi tonami. Najnowszym tego przykładem jest model ATH-AWAS, który wykorzystuje obudowę z drewna Asada Zakura. Zastosowany materiał pozwala tłumić niepożądany rezonans wewnątrz konstrukcji, pozwalając cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem i unikatowym pięknem drewna.

Za detaliczny dźwięk odpowiadają zaawansowane 53-milimetrowe przetworniki z unikatowymi membranami pokrytymi DLC (diamond-like carbon), zintegrowanym jarzmem z czystego żelaza i cewkami nawiniętymi drutem 6N-OFC. Ponadto projektanci wyposażyli ATH-AWAS w system D.A.D.S. (Double Air Damping System), który zapewnia skuteczną odpowiedź niskich tonów. Z kolei o długotrwały komfort użytkowania słuchawek dbają ustawione pod kątem ramienia muszle ze stopu magnezu, wyściełane nauszniki oraz pałąk.

W efekcie recenzent Jacek Pazio zauważył, że „w zestawie z firmowym wzmacniaczem przekaz był wyśmienity”:

Zawsze dobrze dociążony i co ważne zaskakująco swobodny, ale nigdy nie przeciążony i nadpobudliwy. To zaś powodowało, że nie było repertuaru, który zgłaszałby jakiekolwiek problemy natury złej interpretacji. Gdy zachodziła potrzeba prezentacji krótkotrwałych uderzeń, skonfigurowany testowo system słuchawkowy reagował bez najmniejszej zadyszki. Natomiast w przypadku obcowania z muzyką dla duszy, w równym stopniu do możliwości pokazywania szaleństwa kreował naładowany emocjami świat mistyki. Czy trzeba czegoś więcej? W moim mniemaniu nie”.

Autor przyznał, że ATH-AWAS to „nie tylko piękny, ale również spełniający chyba każdą zachciankę użytkownika produkt”. Przekonać się o tym można odwiedzając jeden z naszych salonów. Każdy nasz salon wyposażony jest w salę odsłuchową. Dzięki temu możesz w komfortowych warunkach sprawdzić, czy brzmienie danego urządzenia spotka się z Twoim gustem muzycznym.

Aby dokonać rezerwacji sali odsłuchowej na dogodną dla siebie godzinę wystarczy skontaktować się z najbliższym salonem telefonicznie lub wypełnić formularz na naszej stronie internetowej www.tophifi.pl.

Natomiast pełny test Audio-Technica ATH-AWAS można przeczytać TUTAJ.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: