Poprzedni
Następny

Polskie podcasty o muzyce, które warto znać

Średnia ocen: 5
(1 ocena) 1 komentarz

Polacy kochają podcasty, a potwierdzają to między innymi dane udostępnione przez serwis Spotify. Wynika z nich, że w ubiegłym roku wzrost liczby odtworzeń podcastów w Polsce osiągnął 300 procent w stosunku do roku poprzedzającego. Co ciekawe, wśród dziesięciu najpopularniejszych audycji w naszym kraju nie ma ani jednej, która dotyczy muzyki. Jak się okazuje, najbardziej lubimy wrzucać na słuchawki podcasty przepełnione emocjami, czyli kryminalne, psychologiczne i humorystyczne, a także gamingowe. Nie oznacza to jednak, że nasi rodacy nie mają do zaoferowania nic dobrego w temacie muzyki – zobaczcie sami!

Układ Słoneczny

Pomysłodawcą i prowadzącym “Układ Słoneczny” jest Karol “Solar” Poziemski – właściciel wytwórni muzycznej oraz sklepu SBM Label warszawski raper, który wywodzi się ze sceny bitew freestylowych. W swoim podcaście Solar rozmawia z przedstawicielami kultury rap w Polsce – od producentów, raperów i właścicieli wytwórni muzycznych po autorów książek i dziennikarzy, z którymi rozmawia na okołomuzyczne, w tym biznesowe, tematy. Jego gośćmi byli dotychczas między innymi raperzy Bedoes, Lanek, Quebonafide, a także dziennikarze Marcin Flint i Marcin Natali.

The Very Polish Radio

The Very Polish Radio to podcast, za który odpowiada wytwórnia muzyczna The Very Polish Cut-Outs, którą znają wszyscy prawdziwi fani polskiej fali muzyki elektronicznej z ostatniej dekady. Przedstawiciele wytwórni Maciej Zambon i Kacper Kapsa prezentują w nim nie tylko taneczne remiksy polskich klasyków muzyki rozrywkowej, ale i subiektywny przegląd tego, co dzieje się na współczesnej rodzimej scenie muzyki dance.


Kubek herbaty, wygodny fotel i TY. Brzmi dobrze? Będzie brzmiało jeszcze lepiej z dobrymi słuchawkami, w wyborze których pomogą nasze poradniki:


Od Punk Rocka do Bartóka

To, że Robert Makłowicz jest wspaniałym kucharzem, pociesznym łakomczuchem i niestrudzonym podróżnikiem, który przemierza świat w poszukiwaniu najlepszego smaku, jest rzeczą pewną, ale czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, czego maestro najbardziej lubi słuchać w wolnym czasie? Posłuchajcie jego podcastu “Od Punk Rocka do Bartóka”, żeby dowiedzieć się, co inspiruje mistrza i dlaczego ceni konkretnych wykonawców, a także jakie rytmy poruszały stópkami nastoletniego Makłowicza. 

Funkowa Środa Suwaka

Lubicie funkowe rytmy? W takim razie nie możecie nie sprawdzić podcastu “Funkowa Środa Suwaka”, którego autorem jest Jakub “Suwak” Suwiński – warszawski fotograf i znana postać deskorolkowej sceny. Co tydzień Suwak zaprasza swoich słuchaczy na  dwugodzinną podróż po gorących funkowych rytmach – od absolutnych klasyków po najświeższe smaczki z gatunku.

MuzykaTradycyjna.pl

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego w polskich piosenkach folklorystycznych dla dzieci jest tyle strasznych opowieści? Podcast MuzykaTradycyjna.PL to niezwykła podróż po antologii dźwięków polskiej wsi. Jego twórcy nie tylko przedstawiają oryginalne nagrania ludowe i analizują towarzyszące im przez wieki zwyczaje, snując ciekawe rozmowy o historii, teraźniejszości i przyszłości muzyki tradycyjnej. Znajdziecie tu również wywiady z twórcami i ekspertami w tej dziedzinie, która, mimo że pobrzmiewa w tle naszego życia od dziecka, jest wciąż uznawana za bardzo niszową i ma niewielu ekspertów.


Zastanawiasz się nad systemem audio, ale nie wiesz od czego zacząć? Sprawdź koniecznie w tym celu nasze poradniki:


Apteczka Muzyczna

Apteczka Muzyczna to podcast realizowany w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego autorem jest Jakub Knera. W cotygodniowym odcinku prowadzący rozmawia ze swoimi gośćmi o charakterystyce sceny muzycznej i jej funkcjonowaniu przez pryzmat organizowania dużych i małych koncertów oraz festiwali, a także całych tras koncertowych, wydawania płyt, działalności klubów muzycznych, promocji muzyki, a także różnych ścieżek wzajemnego wsparcia między ludźmi stojącymi za całą branżą muzyczną.

A może macie ochotę na dreszczyk emocji? Zobaczcie: Najciekawsze polskie podcasty kryminalne!

Natomiast jeżeli szukasz sprzętu audio i masz pytania na jego temat, skontaktuj się z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design – nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą wybrać najlepszy sprzęt, zgodny z Twoimi oczekiwaniami. Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: