Poprzedni
Następny

PI7 i PI5 – pierwsze słuchawki True Wireless w historii Bowers & Wilkins

Średnia ocen: 5
(2 oceny) 2 komentarze

Bowers & Wilkins przedstawił pierwsze w swojej historii słuchawki True Wireless, PI7 i PI5. Dzięki tym dwóm nowym modelem użytkownik będzie mógł cieszyć się dźwiękiem True Sound w każdym miejscu.

PI7 i PI5 - pierwsze słuchawki w historii Bowers & Wilkins

Choć słuchawki douszne True Wireless (TWS) cieszą się coraz większą popularnością, to większość obecnie dostępnych modeli jest tak naprawdę kompromisem, który jakość dźwięku przeciwstawia bezprzewodowej wygodzie. Bowers & Wilkins postanowił zmierzyć się z tym problemem i go następnie rozwiązać, zanim swoje portfolio urozmaici autorskimi słuchawkami TWS.

Słuchawki True Wireless PI7 i PI5 oferują niezrównaną jakość dźwięku high-res

Bowers & Wilkins, po długim okresie rozwoju, z dumą zaprezentował dwa nowe modele słuchawek dousznych True Wireless, które mogą poszczycić się słynną jakością dźwięku True Sound. Wraz z obiema nowościami – PI7 i PI5 – miłośnicy muzyki otrzymują brzmienie, którego oczekuje się od produktów Bowers & Wilkins. Najnowsze słuchawki wyróżniają się również szeroką gamą inteligentnych i użytecznych funkcjonalności, wyjątkową jakością dźwięku podczas rozmów telefonicznych i pięknym, luksusowym wzornictwem.

  • Brytyjski specjalista premium audio wprowadza dwa najnowocześniejsze modele dousznych słuchawek True Wireless, zaprojektowane z myślą o wysokiej jakości dźwięku.
  • Słuchawki True Wireless PI7 i PI5 oferują niezrównaną jakość dźwięku high-res, której audiofile i miłośnicy muzyki oczekują od produktów Bowers & Wilkins.
  • Wiodąca w branży jakość dźwięku, wciągający adaptacyjny układ redukcji hałasu, intuicyjna bezprzewodowa transmisja dźwięku i bezprzewodowe ładowanie zapewniają korzyści podczas słuchania poza domem.
  • Stworzone przez ten sam zespół, który opracował kolumny głośnikowe Bowers & Wilkins z serii 800 Diamond, wykorzystywane m.in. w Abbey Road Studios.

PI7 – flagowe słuchawki True Wireless Bowers & Wilkins

PI7 – flagowe słuchawki True Wireless Bowers & Wilkins

Słuchawki True Wireless PI7 są flagową konstrukcją, która obsługuje bezprzewodową transmisję Qualcomm aptX Adaptive z kompatybilnych urządzeń mobilnych. Otwiera to możliwość przesyłania muzyki high-res z odpowiednich serwisów strumieniowych, takich jak np. Qobuz. Ponadto model ten wspiera obsługę high-res audio, co jest zasługą bezprzewodowej transmisji 48 kHz/24 bity pomiędzy obiema słuchawkami. Zastosowane technologie sprawiają, że PI7 są jednymi z nielicznych słuchawek True Wireless, które mogą pochwalić się dostarczaniem dźwięku w wysokiej rozdzielczości od źródła muzyki aż do uszu użytkownika.

PI7 swoim potencjałem bardzo mocno zbliżając się do możliwości zarezerwowanych dla zaawansowanych konwencjonalnych głośników – a to wszystko przy zachowaniu kompaktowych rozmiarów słuchawek, które komfortowo mieszczą się w uszach.

Słuchawki True Wireless PI7 są flagową konstrukcją, która obsługuje bezprzewodową transmisję Qualcomm aptX Adaptive z kompatybilnych urządzeń mobilnych

Projektanci wyposażyli PI7 w autorskie przetworniki Bowers & Wilkins o średnicy 9,2 mm. Jednostki te są wspierane przez wysokotonowe przetworniki „balanced armature”. Każdy z czterech głośników systemu (po dwa znajdują się w każdej słuchawce) jest aktywnie zasilany przez własny wzmacniacz. Tym samym użytkownik może liczyć na znakomitą kontrolę, świetną dynamikę i mocny, dokładny bas.

W PI7 znalazło się także miejsce dla układu adaptacyjnej redukcji hałasu (Adaptive Noise Cancellation), który ma za zadanie automatycznie monitorować, analizować i dostosowywać się do otoczenia, co przekłada się na najlepsze możliwe wrażenia audio. System ANC połączono z sześcioma monitorami – trzema w każde słuchawce – zapewniając w ten sposób krystalicznie czysty dźwięk w tracie rozmów telefonicznych.

PI5 – znakomita jakość dźwięku muzyki i rozmów telefonicznych

PI5 – znakomita jakość dźwięku muzyki i rozmów telefonicznych

Drugi z nowych modeli, PI5, wykorzystuje technologię TWS+. Najnowsze słuchawki True Wireless zapewniają stabilną, wysokiej jakości synchronizację słuchawka-słuchawka, i wyposażone są w pojedyncze 9,2-milimetrowe autorskie przetworniki w każdej słuchawce. PI5 udostępniają tryb „przepuszczający” dźwięki otoczenia i oferują dźwięk w jakości CD dzięki sięgnięciu po łączność bezprzewodową Bluetooth aptX do odtwarzania muzyki z mobilnych urządzeń obsługujących ten kodek. Ponadto dwa wbudowane mikrofony pozwalają na prowadzenie rozmów telefonicznych przy zachowaniu wysokiej jakości dźwięku.

Bowers & Wilkins PI5 - Wyjątkowa jakość dźwięku muzyki i rozmów telefonicznych

Wyjątkowa jakość dźwięku muzyki i rozmów telefonicznych to jednak nie wszystko. Z PI5 można korzystać przez cały dzień, bowiem słuchawki oferują ponad 24 godziny pracy bez dostępu do gniazdka elektrycznego. Funkcjonalności wzbogaca zaawansowany układ aktywnej redukcji hałasu, który umożliwia bezproblemową adaptację do środowiska odsłuchowego, niezależnie od tego, czy słuchacz cieszy się muzyką w domu czy przy ruchliwej ulicy. Całości dopełnia dołączone etui szybkiego ładowania, zapewniające dwie godziny pracy baterii po zaledwie 15-minutowym ładowania.

Inteligentne funkcje

Użytkownik może skonfigurować PI5 i PI7 za pomocą aplikacji towarzyszącej Bowers & Wilkins. Obydwa modele wykorzystują intuicyjny interfejs oparty na jednym przycisku – pojedynczy przycisk pojemnościowy, za pomocą którego można sterować wieloma funkcjami. Najnowsze słuchawki są również kompatybilne z głosową obsługą poprzez Siri lub asystenta Google, w zależności od podłączonego urządzenia.

W słuchawkach PI7 znalazło się miejsce dla układu adaptacyjnej redukcji hałasu (Adaptive Noise Cancellation), który ma za zadanie automatycznie monitorować, analizować i dostosowywać się do otoczenia,

Zarówno PI7, jak i PI5 pozwalają podłączyć wiele urządzeń źródłowych. Tym samym w łatwy i wygodny sposób można ponownie połączyć słuchawki z każdym źródłem, np. przy szybkim przełączaniu z odsłuchu muzyki na smartfonie na połączenie konferencyjne w laptopie.

Dołączane do obu modeli etui z funkcją ładowania pozwala doładowywać akumulatory słuchawek. W PI7 zapas energii wystarcza na 4 godziny pracy, a w PI5 na 4,5. Etui umożliwiają cztery pełne doładowania słuchawek, dzięki czemu można cieszyć się ulubioną muzyką nawet podczas długich podróży.

Słuchawki True Wireless PI7 udostępniają wyjątkową funkcję pomagającą uprzyjemnić wielogodzinne podróże

Warto dodać, że PI7 udostępnia wyjątkową funkcję pomagającą uprzyjemnić wielogodzinne podróże. Istnieje możliwość podłączenia etui słuchawek do zewnętrznego źródła dźwięku, np. pokładowego systemu rozrywkowego (za pośrednictwem kabla z wtykiem 3,5 mm lub USB), a następnie bezprzewodowo retransmitować dźwięk z tego źródła bezpośrednio do słuchawek douszne – wszystko przy zachowaniu znakomitej jakości.  

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(2 oceny)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: