Poprzedni
Następny

NR-7CD – doskonała koncepcja TEAC

Koncepcja wielu urządzeń w jednej obudowie w świecie audio znana jest już od wielu dekad. Po raz kolejny sięgnęli po nią inżynierowie TEAC, czego dowodem jest najnowszy sieciowy amplituner CD – model NR-7CD.

TEAC NR-7CD

Konstrukcja łączy w sobie amplituner, odtwarzacz sieciowy oraz CD player . Technologia konwersji w górę sprawia, że utwory zawarte na srebrnym nośniku stają się bogatsze brzmieniowo. W TEAC NR-7CD za ten proces odpowiada moduł RDOT-NEO. Interpoluje on analogowe dane dla częstotliwości powyżej 20 kHz, nieosiągalnych w przypadku płyt CD, co z kolei sprawia, że dźwięk staje się bliższy oryginałowi. Rozwiązanie to z pewnością zadowoli użytkowników posiadających dużą bibliotekę nagrań na srebrnych krążkach. Moduł RDOT-NEO Refined Digital audio Output Technology  umożliwia przekonwertowanie plików w jakości CD do formatów DSD12.2MHz lub PCM 384kHz.

TEAC NR-7CD

Możliwości NR-7CD wykraczają znacznie poza funkcjonalność zarezerwowaną dla odtwarzacza CD. Wyposażony w funkcje sieciowe, zapewnia dostęp m.in. do radia internetowego i serwisów muzycznych, takich jak Tidal i Qobuz. Dzięki temu użytkownik może słuchać swoich ulubionych nagrań bez konieczności sięgania po fizyczne nośniki, dodatkowo ciesząc się wygodą sterowania urządzeniem z poziomu smartfona lub tabletu (Android, iOS). 

TEAC NR-7CD postawiono na bezkompromisowe rozwiązania znane z systemów high-endowych, m.in. zastosowano układ Dual Mono. Obydwie połówki sygnału stereo, tj. kanał prawy i lewy, obsługiwane są przez w pełni zbalansowany układ, od wejścia aż do wyjścia.

TEAC NR-7CD

Rozwiązania  jakie zastosowano w NR-7CD to m.in. w pełni zbalansowane obwody, przetworniki C/A dual mono, system TEAC-OVCS (Octa Volume Control System), moduł RDOT-NEO (Refined Digital audio Output Technology), zaawansowany wzmacniasz słuchawkowy oraz klasyczny transformator z rdzeniem typu EI z oddzielnymi uzwojeniami wtórnymi dla osobnego zasilania każdego z kanałów. Konstruktorzy tego sieciowego amplitunera CD nie stosowali żadnych półśrodków do osiągnięcia zamierzonego celu – stworzenia wydajnego urządzenia do komfortowego słuchania muzyki w najlepszym wydaniu.

Mamy do czynienia z zaawansowanym produktem, starannie zaprojektowanym dla zaspokojenia potrzeb i przyzwyczajeń starszych słuchaczy, który jednocześnie oferuje swojemu właścicielowi wygodne dołączenie do najnowszych audio trendów.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: