Poprzedni
Następny

Yamaha prezentuje swoje nowości na wystawie IFA 2014

Od tradycyjnego stereo, do konstrukcji kina domowego – na tegoroczną wystawę IFA Yamaha przygotowała mnóstwo nowości. Goście i melomani, którzy pojawią się w Berlinie będą mieli okazję zobaczyć konstrukcje, które już niebawem trafią do sprzedaży, m.in. urządzenia sieciowe, cyfrowe projektory dźwięku, wzmacniacze zintegrowane stereo i amplitunery AV, a także systemy z grupy nowych mediów.

IMGP9812

IMGP9773

Zaprezentowane zostały nowe serie Yamaha  RX-V77 i Aventage RX-A40

Na tegoroczną wystawę IFA Yamaha przygotowała nową linię amplitunerów AV. Nie powinno to być żadnym zaskoczeniem, ten japoński producent słynie z projektowania doskonałych konstrukcji, umożliwiających zbudowanie zaawansowanego systemu kina domowego. W br. światło dzienne ujrzą dwie nowe serie: RX-V77 oraz ekskluzywna Aventage RX-A40. Pierwszą z serii tworzą modele RX-V377, RX-V477, RX-V577, RX-V677 i RX-V777, które mimo to, że już są w sprzedaży, to wciąż zachwycają bogactwem funkcji, wszechstronnością i wysoką jakością brzmienia. Największą liczbą nowoczesnych rozwiązań mogą pochwalić się amplitunery AV z linii Aventage, a przede wszystkim topowe modele RX-A3040 i RX-A2040. Obie konstrukcje obsługują najnowszą technologię dźwięku wielokanałowego DolbyAtmos i tak jak RX-A1040, RX-A840 oraz RX-A740 dostarczają najwyższej jakości dźwięk stereofoniczny i wielokanałowy.

IMGP9811

Coś dla siebie znaleźli miłośnicy kina domowego

Dla miłośników inteligentnych rozwiązań, dzięki którym można cieszyć się fantastycznymi efektami dźwiękowymi podczas projekcji filmów, relacji wydarzeń sportowych i emisji nagrań koncertów Yamaha przygotowała trzy nowe modele z gamy cyfrowych projektorów dźwięku i soundbarów. SRT-1000 to projektor dźwięku, który został przystosowany do ustawienia na nim nowoczesnego, płaskiego telewizora o przekątnej ekranu sięgającej 55 cali. Urządzenie gwarantuje wysokiej jakości dźwięk, obsługuje bezprzewodową technologię Bluetooth aptX oraz aplikację Home Theater Controller i wyposażony jest, m.in., w funkcję UniVolume. Jeszcze naturalniejszym brzmieniem, w porównaniu z SRT-1000, może pochwalić się drugi z nowych cyfrowych projektorów dźwięku - model YSP-2500 - wykorzystujący jednostkę centralną i aktywny bezprzewodowy subwoofer. Główna jednostka wyposażona jest w grupę 16 głośników odpowiadających za precyzyjną emisję wiązek dźwięku. Dzięki nim YSP-2500 może dostarczać nawet 7.1-kanałowe brzmienie. Atutem modelu jest również bogate wyposażenie obejmujące bezprzewodową łączność Bluetooth aptX, obsługę aplikacji Home Theater Controller, najnowsze złącze HDMI z przepustowością 4K 50/60p oraz funkcje IntelliBeam i UniVolume. Dla osób szukających wysokiej jakości soundbaru Yamaha przygotowała model YAS-203, na który także składa się jednostka centralna oraz bezprzewodowy subwoofer. Urządzenie kompatybilne jest z bezprzewodową technologią Bluetooth aptX, a dzięki Air Surround Xtreme gwarantuje wysoką jakość dźwięku przestrzennego. Istotnym udogodnieniem dla użytkowników soundbaru YAS-203 jest funkcja Clear Voice, która ułatwia słuchanie dialogów i narracji.

IMGP9770

Coś dla siebie znaleźli miłośnicy kina domowego

Zagorzali melomani kierowali się w stronę stoisk ze wzmacniaczami zintegrowanymi A-S701, A-S501 i A-S301, a także urządzeniami sieciowymi: R-N301 i CD-N301. Modele A-S701, A-S501 i A-S301 urzeczywistniają nową generację wzmacniaczy zintegrowanych z bezpośrednią symetryczną konstrukcją I/O (wejście do wyjścia). Ponadto projektanci zastosowali autorską koncepcję ToP-ART, dzięki której możliwe było ograniczenie do minimum ryzyka pogorszenia jakości dźwięku przez szum i zniekształcenia. Możliwości połączeniowe najnowszych urządzeń zwiększają zainstalowane cyfrowe wejścia optyczne i koncentryczne, za pomocą których można połączyć wzmacniacze z telewizorem i odtwarzaczem Blu-ray. Nowości, które stanowią kombinację klasycznego stereo z funkcjami sieciowymi, to amplituner R-N301 oraz odtwarzacz CD-N301. Oba modele pozwalają przesyłać muzykę z domowej sieci DLNA, a ponadto obsługują AirPlay, Spotify i radio internetowe. Projektanci Yamahy wyposażyli CD-N301 w ultraprecyzyjny przetwornik cyfrowo-analogowy Burr Brown 192 kHz/32 bity, który w połączeniu z wyrafinowaną konstrukcją urządzenia odpowiada za wysokiej jakości, naturalne brzmienie.

IMGP9829

Nowe systemy audio nowej generacji mogą łączyć się z każdym urządzeniem mobilnym

Przedstawicielami systemów audio nowej generacji były modele ISX-803 i ISX-803D, które reprezentują linię Restio. Wyróżnikiem obu konstrukcji jest minimalistyczne wzornictwo, dzięki któremu pomieszczenie w których znajdą się te systemy zyskuje nowoczesny, elegancki wygląd. Urządzenia gwarantują dostęp do muzyki płynącej z wielu źródeł, np.: iPhona, urządzeń USB, płyt CD, a także za pośrednictwem bezprzewodowej łączności Bluetooth NFC. Dodatkowym atutem, przemawiającym na korzyść ISX-803D, jest obsługa radia cyfrowego DAB+. Na listę tegorocznych nowości wpisały się także konstrukcje rozszerzające serię Relit, obejmującą stylowe konstrukcje, które w jednym urządzeniu łączą światło i dźwięk. Teraz, oprócz już znanego flagowego modelu LSX-700, na nabywców czekają mniejsze LSX-170 i LSX-70. Ten ostatni przekonuje niewielkimi rozmiarami i zapewnia wysokiej jakości dookólne brzmienie. Nieco większy LSX-170 z łatwością potrafi wypełnić światłem i muzyką cały pokój. Oprócz nowych konstrukcji z serii Relit Yamaha przedstawiła także najnowsze stacjonarne zestawy audio, TSX-B15 i TSX-B15D, oraz bezprzewodowy system głośnikowy Bluetooth NX-B150.

IMGP9824

Nowoczesne wzornictwo i doskonała jakość dźwięku słuchawek Yamaha

Na stoisku Yamahy nie mogło oczywiście zabraknąć słuchawek. Uwagę przykuwały przede wszystkim nowe modele douszne. Teraz klienci będą mogli wybierać pomiędzy modelami bezprzewodowymi obsługującymi Bluetooth aptX, EPH-W22, EPH-W32 i EPH-WS-01, a także tradycyjnymi przewodowymi, wyposażonymi w zdalne sterowanie: EPH-R22, EPH-R32, EPH-R52, EPH-RS01, EPH-M100, EPH-M200. Tak, jak dotychczas każda z nowości przekonuje wysoką jakością brzmienia oraz atrakcyjnym, nowoczesnym wzornictwem.

IMGP9762

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: