Poprzedni
Następny

Nowość od Bowers & Wilkins - Seria 600 Anniversary Edition [WIDEO]

Pierwsza generacja została zaprezentowana w 1995 roku, prezentując w 1999 roku serię ulepszeń, a w latach 2001 i 2007, kolejne znaczące zmiany. I w roku 2014 pokazano niedawaną edycję z głośnikiem wysokotonowym w technologii "Decoupled Double", gdy zaprezentowano cieszące się uznaniem przetworniki Continuum. Teraz przyszedł czas na edycję rocznicową.
Nie dokonano radykalnej zmiany koncepcji. Pozostawiono na sprawdzone już elementy, które i tak w większości przypadków są najlepsze jeśli chodzi o swoją kategorię. To czego dokonano, to seria zarówno wizualnych ulepszeń dotyczących designu oraz usprawnienia techniczne by to wydarzenie było naprawdę wyjątkowe. W dzisiejszym filmie pozwalamy Wam przyjrzeć się nowym kolumnom z bliska, w zaciszu sali odsłuchowej naszego salonu w Białymstoku.

Odkąd seria 600 jest produkowana, ponad milion par tych głośników trafiło w ręce szczęśliwych nabywców na całym świecie. Oznacza to, że więcej osób doświadczyło brzmienia Bowers & Wilkins dzięki tej serii kolumn niż poprzez którąkolwiek inną linię głośników, które produkują Brytyjczycy. W ujęciu globalnym, ta seria jest istotą dostępności jakości dźwięku oferowanego przez Bowers & Wilkins. Dodatkowo, firma osiągnęła po drodze niesamowity sukces. Ogromna liczba nagród, ciepłe słowa zarówno ze strony użytkowników, recenzentów jak i kupujących.

To głośniki nie tylko dla audiofili, są dla każdego, dla całego świata miłośników muzyki. Również dla tych, których interesuje jedynie, by otrzymać najlepsze brzmienie z kolumn za określone pieniądze. To co definiuje głośniki z Serii 600 to nie koniecznie piękno ich obudowy czy liczba warstw lakieru jakimi są pokryte, ale fantastyczne komponenty umieszczone wewnątrz, które czynią tu różnicę w porównaniu do innych dostępnych na rynku serii głośników oferowanych przez konkurencyjne marki na tym samym poziomie cenowym.
Kupując parę 606-tek, otrzymujecie w zasadzie tą samą technologię głośnikową, którą Bowers & Wilkins wykorzystuje w modelu 805, który jest wykorzystywany jako monitor odsłuchowy w studiach Abbey Road. Jaki lepszy wskaźnik sukcesu można sobie wyobrazić?

Każdy z nowych głośników Serii 600 "Anniversary Edition" zawiera całkowicie nowe wykończenie pierścienia wokół głośnika wysokotonowego, który posiada na sobie emblemat "Anniversary Edition", by podkreślić jak szczególny jest to produkt. Emblemat występuje zarówno w wersji ciemnej jak i jasnej, zależnej od wariantu kolorystycznego samego głośnika. Mówiąc o kolorach, pojawiły się również 2 nowe wykończenia. Oprócz dotychczasowej matowej bieli i matowej czerni, którą już dobrze Państwo znacie, zaprezentowano wykończenie dębowe, które będzie oferowane w Europie, Ameryce Północnej i kilku rejonach Azji oraz wykończenie w czerwonej wiśni, które jest przeznaczone dla reszty krajów azjatyckich. Wielka zmiana w zakresie akustyki, ma miejsce wewnątrz. Gruntownie poprawiono zwrotnicę, która jest "mózgiem" kolumny głośnikowej, z jej nowymi komponentami. Ulepszone zostały główne kondensatory, wprowadzono również nowe kondensatory obejściowe podwajając je, w większości przypadków poprawiając dzięki temu transparentność dźwięku. Wynikiem tego są słyszalnie lepsze, brzmiące w zdecydowanie bardziej wyrafinowany sposób, dokładniejsze i wyraźniejsze modele głośników w każdym przedziale cenowym. Bowers wierzy, że to najlepsza seria 600 jaką kiedykolwiek stworzył i liczy, że wszyscy docenią to podczas odsłuchu zarówno teraz jak również w kolejnych latach. 

Po obejrzeniu materiału zapraszamy na stronę naszego kanału na YouTube. Znajdziecie tam więcej tego typu filmów z mnóstwem praktycznych informacji i nowości dotyczących świata audio-wideo.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi pozostałymi poradnikami, które w przejrzysty i prosty sposób tłumaczą zagadnienia związane z wyborem sprzętu audio dostosowanego do różnych potrzeb:

Poprzedni
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: