Następny

Nowe komponenty od Marantza

W świecie, gdzie urządzenia A/V posiadają coraz to więcej funkcji i stają się coraz bardziej kompaktowe, firma Marantz wprowadziła nową linie, pojedynczych komponentów AV. Dlaczego? Chodzi o fizyczne rozdzielenie komponentów w celu osiągnięcia najlepszej możliwej wydajności systemów.

akt1_7005.jpg

Przedwzmacniacz AV7005 Dowiedz się więcej

Nowa seria Marantz AV w skład której wchodzą - przedwzmacniacz AV7005, wielokanalowa końcówka mocy MM7055 oraz 2-kanalowa końcówka mocy MM7025 - unika obecnej tendencji do integracji technologii, w zamian oferując najwyższej jakości dźwięk.

"Mózgiem" sieciowego przedwzmacniacza AV7005 jest 32-bitowy procesor Analog Devices Sharc, który oferuje kalibrację całego systemu dla obszaru odsłuchu na podstawie analizy danych przy pomocy funkcji Audyssey DSX, EQ i MultEQ XT. Dzięki prądowemu sprzężeniu zwrotnemu z modułów HDAM Marantza, przetworzony sygnał przekazywany jest z najwyższa starannością przez cały tor aż do gniazd XLR lub cinch. Dodatkowo, wysokiej jakości procesor Anchor Bay ABT2015 przetwarza sygnał wideo, czego efektem jest doskonała jakości obrazu.

akt2_7005.jpg

Przedwzmacniacz AV7005 - panel tylni

AV7005 oferuje sześć wejść 3D HDMI 1.4, z których jedno zostało ukryte na panelu przednim pod klapką, razem z bezpośrednim wejściem cyfrowym USB dla iPoda i dwuliniowym wyświetlaczem. Na tylnym panelu znajdziemy certyfikowane sieciowe połączenie DLNA1.5 dla muzyki z PC, radia internetowego lub aplikacji Napster i Last.fm. AV7005 posiada również wbudowane, wysokiej jakości wyjście gramofonowe.

AV7005 jest jednym z pierwszych produktów pozwalających na streaming muzyki poprzez aplikację AirPlay, dostępną na przełomie października i listopada po uaktualnieniu oprogramowania systemu. Funkcja ta pozwala użytkownikom na łatwe przesyłanie kolekcji muzyki z iTunes do urządzeń Marantza, za pośrednictwem jednego dotyku palca.

Marantz zainwestował także w nowy graficzny interfejs użytkownika (GUI) w celu łatwej konfiguracji i codziennej pracy. AV7005 pozwala także na obsługę aplikacji Wizz app, umożliwiającą sterowanie systemu przy pomocy ekranu dotykowego urządzeń firmy Apple.

Przeczytaj więcej o Wizz App

akt3_7055.jpg

Wielokanałowa końcowka mocy MM7055 dowiedz się więcej

Pięciokanałowy MM7055, dostarczy dużych pokładów mocy. W oparciu o uznane technologie, wykorzystywane w droższym ośmiokanałowy MM8003, i stosując dokładnie to samo podwozie, MM7055 daje potężną moc 140W z każdego z kanałów. Dla osób, które planują rozszerzyć swój system surround idealnym rozwiązaniem jest MM7025, który oferuje 140 w dwóch kanałach. Ponadto, technologia szerokopasmowego sprzężenia prądowego sprawia, że ten silnik Marantza jest idealny dla  wysokiej rozdzielczości formatów DTS HD Master Audio oraz Dolby TrueHD. Oba wzmacniacze zaopatrzone zostały także w gniazda XLR i cinch, wejścia wyzwalacza prądu stałego i matrycę D-BUS Marantz dla zdalnych operacji.

akt3_7055.jpg

2-kanałowa końcowka mocy MM7025

789GhY12Xc

Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: