Poprzedni
Następny

Netflix w grudniu - co warto zobaczyć?

Młodzieżowo rzecz ujmując, najgrubszą premierą tego miesiąca będzie na platformie Netflix drugi sezon serialu ,,Wiedźmin’’ w towarzystwie mnóstwa świątecznych filmów familijnych, ale nie tylko - dołączą do nich m.in. gwiazdorskie superprodukcje z Hollywood i zrealizowany z wielkim rozmachem koreański serial o kosmosie. Co (poza ,,Kevinem samym w domu’’) warto w tym miesiącu wrzucić na kino domowe?

Telewizor Loewe bild c

Nie patrz w górę

O szybko obwieszczonej kandydatką do Oscara komedii ,,Nie patrz w górę’’ media rozpisują się już od jakiegoś czasu – głównie ze względu na obsadę, która do rozpuku wypchana jest gwiazdami największego formatu. Na ekranie pojawią się m.in. Meryl Streep, Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Cate Blanchett, Jonah Hill, Timothée Chalamet, Chris Evans, a nawet gwiazdy muzyki: Ariana Grande i Kid Cudi.

Fabuła filmu w reżyserii zdobywcy Oscara Adama McKaya (m.in. ,,Big Short”, ,,Sukcesja’, ,,Vice”) śledzi dwoje podrzędnych astronomów, którzy za pomocą największych mediów próbują ostrzec świat przed zagrażającą ludzkości asteroidą, która nieubłaganie zbliża się w kierunku Ziemi.

Psie pazury

Kolejnym superhitem wśród grudniowych premier na platformie Netflix jest dramat z Benedictem Cumberbatchem i Jesse Plemonsem w rolach głównych. Akcja filmu w reżyserii zdobywczyni Oscara Jane Campion (,,Fortepian’’, ,,Jaśniejsza od gwiazd’’, ,,Święty dym’’) toczy się na początku lat 20. XX wieku w stanie Montana, gdzie dwóch dobrze sytuowanych braci poznaje owdowiałą właścicielkę hotelu (Kirsten Dunst) i jej nastoletniego syna, a między całą czwórką rodzi się przedziwna, miejscami toksyczna, relacja. Kiedy poczciwy George (Plemons) powoli zbliża się do Rose, zepsuty do szpiku kości Phil zaczyna dziwną psychiczną grę z jej zamkniętym w sobie synem, a sprawy szybko wymykają się spod kontroli. Powolna akcja, oszczędne dialogi, piękne zdjęcia i świetna rola Cumberbatcha - warto!

Niewybaczalne

Ciekawie zapowiada się również pierwszy angielskojęzyczny film młodej niemieckiej reżyserki Nory Fingscheidt - dramat ,,Niewybaczalne’’ z Sandrą Bullock, Violą Davis (,,Służące’’) i Jonem Bernthalem (,,Punisher’’) w rolach głównych. Akcja śledzi Ruth (Bullock), która wychodzi z więzienia po odbyciu odsiadki za brutalne przestępstwo i wraca w swoje rodzinne strony, by odnaleźć swoją młodszą siostrę, z którą urwał jej się kontakt. Na miejscu zastaje wrogo nastawioną społeczność, która zdaje się robić wszystko, by utrudnić jej zbudowanie nowego życia.

Ciekawostka: plany na realizację filmu zaczęły przebąkiwać w Hollywood już w 2010 roku i wówczas główną kandydatką do roli Ruth była Angelina Jolie.

The Silent Sea

Po wielkich sukcesach innych koreańskich produkcji na Netflix (m.in, ,,Zombie Express’’ i ,,Hellbound”) nadchodzi kolejna spektakularna bomba - serial science-fiction. ,,The Silent See’’ to adaptacja krótkometrażowego filmu ,,The Sea of Tranquility’’ w reżyserii Choi Hang-yonga, który również odpowiada za serial. Akcja toczy się na pokrytej piaskiem Ziemi po zagładzie klimatycznej członków specjalistycznego zespołu naukowców, którzy dostają rozkaz, by udać się do opuszczonej stacji badawczej na Księżycu.

Coming out Coltona

Interesująco zapowiada się też film dokumentalny ,,Coming out Coltona’’, opowieść o walce, jaką przez lata staczał w sobie jeden z najbardziej pożądanych mężczyzn w USA. Colton Underwood był bohaterem amerykańskiej wersji programu ,,Kawaler do wzięcia’’, który ukrywał przed sobą i całym światem swój homoseksualizm.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: