Poprzedni
Następny

„Najlepsze, jakich kiedykolwiek słuchaliśmy” – test Audeze LCD-XC w „Performer Magazine”

Model LCD-XC to zaawansowane technicznie nauszne słuchawki z innowacyjnymi przetwornikami planarnymi. W ostatnim czasie trafiły na testy do redakcji „Performer Magazine”. Poniżej zamieszczamy polskie tłumaczenie recenzji słuchawek Audeze, która znalazła się na łamach tego amerykańskiego magazynu muzycznego, skierowanego przede wszystkim do niezależnych muzyków. Zapraszamy do lektury.

słuchawki Audeze LCD-XC

„Nie ma co ukrywać – to najlepsze słuchawki, jakich kiedykolwiek słuchaliśmy w Performerze.

Audeze przysłało nam słuchawki LCD-XC i szczerze mówiąc, wystarczyło 10 sekund używania ich podczas sesji miksowania, aby stwierdzić, że są to najlepsze słuchawki, jakich kiedykolwiek doświadczyliśmy w naszym studiu.

Jasne, nie są one tanie, ale ich konstrukcja i komfort użytkowania nie mają sobie równych (wiem, że to brzmi jak recenzja sponsorowana, ale pamiętajcie, że Audeze nie reklamuje się u nas – jeśli to w ogóle istotne).

Co więc jest w nich takiego dobrego? Na początek, separacja dźwięków. Miksowanie muzyki jest trudne, a jeszcze trudniejsze, gdy system monitorujący zakłóca pracę. I chociaż te słuchawki nie są specjalnie reklamowane jako studyjne, to powinny być. Separacja instrumentów w całym spektrum była absolutnie zdumiewająca – perfekcyjnie przydzielały wokale, perkusję, talerze, syntezatory, basy do odpowiednich pasm. Obrazowanie stereofoniczne było również doskonałe, a w połączeniu z doskonałą izolacją zapewnianą przez wygodne nauszniki otrzymujecie kolejny niezbędny upgrade w waszym studio. Obraz stereo przy użyciu słuchawek może brzmieć strasznie sztucznie, ale po raz pierwszy usłyszeliśmy naturalnie otaczającą nasze głowy dwukanałową scenę dźwiękową. Naprawdę niesamowite.

słuchawki Audeze LCD-XC

Nawet przy ogólnym słuchaniu dla przyjemności, słuchawki nie przestają zadziwiać. Oczywiście, wybraliśmy kilka referencyjnych materiałów (płyty SACD z muzyką Donalda Fagena i świeżo wznowiony winyl Blue Note), ale słuchawki również doskonale radziły sobie z odzyskiwaniem detali z albumów, które zawsze uważaliśmy za, powiedzmy, mniej niż idealnie nagrane. Nie jest przesadą stwierdzenie, że dostrzegliśmy w muzyce elementy, których nigdy wcześniej nie słyszeliśmy, nawet na dobrze znanych nam ścieżkach.

Zatem, co jest „sercem” tych słuchawek? Audeze zastosowało tu niestandardowe planarne przetworniki magnetyczne, które z pewnością zwiększają ogólną masę słuchawek (nie mieliśmy z tym problemu, choć niektórzy, bardziej wrażliwi użytkownicy mogą uznać je za ciężkie), wraz z własnym układem magnesów wewnątrz, wykorzystującym magnesy neodymowe (N50). Specyfikacja techniczna jest jeszcze bardziej imponująca – i moglibyśmy opisać ją całą tutaj, ale nic by to nie zmieniło.

Jeśli choć przez chwilę zastanawialiście się nad kupnem słuchawek „z wyższej półki", nowe LCD-XC powinny znaleźć się na szczycie waszej listy do sprawdzenia.

Podstawowy zestaw składa się z solidnego etui, wysokiej jakości odłączanych kabli z końcówkami mini-XLR oraz ręcznie podpisanej karty gwarancyjnej.

Jeśli jeszcze tego nie zauważyłeś, nie możemy polecić ich już bardziej. Bawcie się dobrze!”

Tekst recenzji: Ben Ricci, Performer Magazine

słuchawki Audeze LCD-XC

Oryginalny tekst znajdziesz na performermag.com. „Performer” ukazuje się także w formie dwumiesięcznika, dostępnego do pobrania za darmo na wspomnianej stronie internetowej. Recenzja modelu LCD-XC firmy Audeze ukazała się w wydaniu październik-listopad 2021.

Możliwości słuchawek nausznych LCD-XC, a także wielu innych modeli przewodowych i bezprzewodowych możesz sprawdzić samodzielnie w salonach Top Hi-Fi & Video Design. Obecni na miejscu fachowi doradcy odpowiedzą na wszystkie pytania związane z oferowanym sprzętem audio i audio-wideo.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: