Poprzedni
Następny

Lipiec 2020: Najciekawsze nowości na wybranych serwisach VOD

Nie tylko Netflix i HBO GO odświeżyły zawartość swoich serwerów na lato – również polskie platformy streamingowe dbają o to, by ich użytkownicy nie narzekali na nudę w deszczowe dni. Rozgrzejcie więc swoje kino domowe i zobaczcie, na czym z ich oferty warto zawiesić oko w tym miesiącu.

 

Downton Abbey (film) / Canal +

Zeszłej jesieni światowy fenomen serialowy “Downton Abbey” stał się wielkim wydarzeniem filmowym, a w tym miesiącu film zadebiutuje na Canal +.

Akcja uwielbianego przez miliony serialu osadzona jest w fikcyjnej wiejskiej posiadłości w Downton Abbey w latach 1912-1926 i śledzi życie arystokratycznej rodziny Crawleyów i oraz ch służby domowej w epoce po epoce edwardiańskiej. Śledzimy, jak wielkie wydarzenia z tamtych czasów wpływają na życie arystokracji i biedniejszych klas, a także na problem hierarchizacji społeczeństwa w ówczesnej Wielkiej Brytanii. Wydarzenia przedstawione w całej serii obejmują między innymi zatonięcie Titanica, wybuch pierwszej wojny światowej, epidemię hiszpanki i początki końca brytyjskiej arystokracji.

Film jest kontynuacją opowieści o rodzie Crawleyów i zabiera nas do momentu, gdy arystokraci i ich służba przygotowują się do najważniejszego wydarzenia w ich życiu – wizyty króla i królowej Anglii.

 

Król złodziei / Canal +

Staromodny film o staromodnej zbrodni, który łączy w sobie imponujący wachlarz brytyjskich legend z Michaelem Caine na czele.

Załoga emerytowanych oszustów dokonuje wielkiego skoku w londyńskiej dzielnicy jubilerskiej, ale to, co zaczyna się jako ostatni nostalgiczny zryw dla grupy geriatrycznych rzezimieszków, ale gdy dają się wyprzedzić chciwości (a w tym wieku wyprzedziłby ich naprawdę każdy), szybko okazuje się, że pożegnalny skok zmienia się w brutalny koszmar.

Oparty na prawdziwej historii, ten film o starej gwardii kryminalistów wydaje się nieco przewidywalny, ale warto go obejrzeć, chociażby ze względu na obsadę. 

 

Cóż za piękny dzień / Rakuten.tv


Piękny, ciepły i wspaniale zrealizowany film z Tomem Hanksem w roli głównej – pozycja obowiązkowa nie tylko dla fanów najsympatyczniejszego aktora na świecie.

Lloyd Vogel  (Matthew Rhys) jest dziennikarzem magazynu Esquire, który otrzymuje zadanie, by przeprowadzić wywiad z gwiazdą dziecięcej telewizji Fredem Rogersem. Do wywiadu podchodzi z dużym sceptycyzmem, bo trudno mu uwierzyć, że ktokolwiek może mieć tak pozytywne nastawienie, jak jego rozmówca. Jednak empatia, dobroć i przyzwoitość Rogersa szybko zmieniają (bardzo zmęczone) spojrzenie Vogla na życie, zmuszając reportera do pogodzenia się z własną przeszłością.

Film oparty jest na prawdziwych wydarzeniach, ale nie można nazwać go portretem biograficznym Freda Rogersa. Jest raczej fantazyjną analizą wpływu, jaki jedna z ukochanych amerykańskich osobistości telewizyjnych wywarła na pokolenie dzieci, które wniosły te nauki w swoją dorosłość.

 

Niewidzialny człowiek / Rakuten.tv 

Horror tylko dla prawdziwych twardzieli i twardzielek.

Po sfingowaniu własnego samobójstwa szalony naukowiec wykorzystuje dar bycia niewidzialnym, by terroryzować swoją byłą dziewczynę. Kiedy policja odmawia zajęcia się sprawą, nie wierząc w jej historię, kobieta postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i walczyć o życie do samego końca.

 

Podły, okrutny, zły / Player.pl

Czarujący i charyzmatyczny czy okrutny i podły? Morderca czy kochany ojczym?

Film “Podły, okrutny,  zły” to kronika zbrodni Teda Bundy'ego z perspektywy jego wieloletniej dziewczyny  Elizabeth Kendall, która przez lata nie chciała uwierzyć w prawdę o nim. Gdy w końcu ją poznała, popełniła książkę ze wspomnieniami “The Phantom Prince: My Life with Ted Bundy.” (pol. “Fantomowy książę: moje życie z Tedem Bundym”), w której opisała swoje doświadczenia kilku lat życia z potworem, który przyznał się do brutalnego zamordowania trzydziestu kobiet.

 

Capone / Player.pl

Zapis ostatnich dni najbardziej znanego gangstera na świecie.

Niegdyś bezwzględny biznesmeni przemytnik, który trząsł całym Chicago, Alfonse Capone w późniejszym życiu stał się najbardziej przerażającym gangsterem amerykańskiego pochodzenia.

W wieku 47 lat, po prawie dekadzie więzienia, demencja zżera umysł Ala, a przeszłość zaczyna mieszać mu się z teraźniejszością. Spędzając ostatni rok życia w otoczeniu rodziny,  schorowany patriarcha z trudem usiłuje przypomnieć sobie, w którym miejscu swojej posiadłości ukrył grube miliony dolarów.

 

Kłamstewko / Ipla

Według krytyków ta słodko-gorzka tragikomedia oparta na osobistych doświadczeniach reżyserki ma potencjał, by zostać laureatem Oscara za najlepszy międzynarodowy film fabularny.

Akcja śledzi chińsko-amerykańską rodzinę, która dowiedziawszy się o tym, że ich babcia ma tylko kilka tygodni życia, postanawia nie mówić jej o tym i zorganizować przed jej śmiercią ostatnie spotkanie całej rodziny. 

 

Symfonia Fabryki Ursus / Canal +

Fabryka w Ursusie niegdyś zajmowała powierzchnię równą prawie 2 kilometrom kwadratowym i zatrudniała 21 000 pracowników, produkując 100 ciągników dziennie. Teraz jej budynki stoją  puste i niszczeją, a połowa została już wyburzona przez inwestorów z nową wizją na temat kultowego terenu.

Traktor z Ursusa był znany nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, a pracownicy fabryki do dzisiaj czują się częścią wspólnoty, która naprawdę pasjonowała się wspieraniem polskiego rolnictwa. To właśnie oni są narratorami filmu, ale także autorami jego ścieżki dźwiękowej – duchy przeszłości Ursusa, które stworzyły narastającą przez wszystkie minuty filmu symfonię mechanicznych dźwięków.

Jeśli chcesz cieszyć się pełnią wrażeń z domowych seansów z wykorzystaniem najlepiej pasujących efektów dźwiękowych - zapoznaj się z naszą promocją Idealny dźwięk dla Twojego TV

 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: