Poprzedni
Następny

„Nagrody Roku” magazynu „Audio-Video” dla urządzeń Yamaha, Pathos, Bowers & Wilkins i Bluesound

Magazyn „Audio-Video” przyznał „Nagrody Roku” dla najlepszych urządzeń, które zostały przetestowane przez redakcję tego miesięcznika w ciągu minionych 12 miesięcy. Wśród „Najlepszych produktów 2021–2022” znalazły się urządzenia takich producentów jak Yamaha, Pathos, a także Bowers & Wilkins i Bluesound.

Yamaha YAS-109

„Audio-Video” to ceniony w branży audio magazyn, skierowany do wszystkich miłośników dobrego brzmienia i systemów audiowizualnych. Od kilku lat redakcja tego miesięcznika przyznaje nagrody dla najlepszych produktów ze świata audio i wideo, które testowali w minionym roku. Podczas tegorocznej edycji, podsumowującej jednocześnie 2021 r., nagrody w rozmaitych kategoriach zdobyły urządzenia m.in. takich producentów jak Yamaha, Pathos, Bowers & Wilkins i Bluesound.

Yamaha R-N402D – nagroda w „klasie ekonomicznej” urządzeń „all-in-one”

To urządzenie firmy Yamaha to niezwykle funkcjonalna konstrukcja, która umożliwia dostęp do wielu nowoczesnych źródeł muzyki. W uzasadnieniu redakcji czytamy, że…

…wygląd i wykonanie Yamahy R-N402D są jej niemałymi atutami (ten sprzęt naprawdę wygląda drożej niż kosztuje), natomiast w środku znajdziemy sprawdzone rozwiązania z „półki” producenta, który sam je projektuje i wytwarza. Mamy tu więc połączenie MusicCasta, porządnej sekcji DAC-a (Burr-Brown DSD1791) i wzmacniacza w klasie AB. W rezultacie, za 2500 zł otrzymujemy zaskakująco dobrze brzmiący wzmacniacz, który zagra z platform strumieniowych wprost z aplikacji, odtworzy pliki poprzez DLNA, AirPlay, a także sparuje się z telefonem.

Yamaha MusicCast R-N402D

Pathos Logos MkII – nagroda w klasie „high-end” wzmacniaczy zintegrowanych

Designerski lampowy model Logos w nowej odsłonie zdobył uznanie redakcji w kategorii wzmacniaczy zintegrowanych. Redakcja tak opisuje ten model w swoim uzasadnieniu werdyktu:

Stylistyka zachwyca (nawet jak nie gra, Logos sprawia autentyczną radość), ale na nasz werdykt największy wpływ miała jakość dźwięku uzyskiwana z tej hybrydowej konstrukcji opartej na triodach 6922 w przedwzmacniaczu i mosfetach w końcówce mocy. W recenzji (AV 2/2021) napisaliśmy: „Logos ma cechy bardzo wyrafi nowanych wzmacniaczy – obojętnie: tranzystorowych czy lampowych – jak choćby znakomita namacalność instrumentów i wokali w obrębie dużej, szerokiej i głębokiej sceny dźwiękowej. To poczucie materializowania się muzyków w pomieszczeniu odsłuchowym jest jednym z najlepszych, jakie można mieć za 20 tys. zł.”. Czy trzeba dodawać coś więcej?

Pathos Logos MkII

Yamaha YAS-109 – nagroda w „klasie ekonomicznej” soundbarów

Wśród soundbarów doceniony został model firmy Yamaha. YAS-109 to klasyczny, podłużny system głośnikowy bez subwoofera w zestawie, ale za to doskonale wyposażony, a przy tym zapewnia bardzo dobrej jakości brzmienie. W opisie tego modelu przy okazji plebiscytu możemy przeczytać:

Scena dźwiękowa jest bardzo szeroka i czytelna, a instrumenty rozmieszczone z dużą precyzją – szczególnie w trybie 3D Surround. Ciekawą opcją jest funkcja „rozszerzenia” basu, która przynosi pożądane efekty na muzyce, a w filmach są one jeszcze wyraźniejsze. To zaskakująco muzykalny głośnik, w czym wydatnie pomaga łączność Wi-Fi (brak kompresji, wyższa jakość dźwięku niż poprzez Bluetooth) oraz możliwość odtwarzania plików w ramach protokołu UPnP. W ustawieniach filmowych belka Yamahy oferuje przyzwoitą ilość dołu, a funkcja Clear Voice zwiększa czytelność dialogów. Całościowo jest to świetny kompromis pomiędzy światami muzyki i filmu.

Yamaha YAS-109

Nagrody za „Najlepsze produkty 2021–2022” Otrzymały również Zeppelin firmy Bowers & Wilkins i Node firmy Bluesound. Więcej o tym przeczytasz w artykułach:

Bowers & Wilkins Zeppelin z „Nagrodą Roku” magazynu „Audio-Video”

Bowers & Wilins Zeppelin

Bluesound Node z „Nagrodą Roku” magazynu „Audio-Video”

Bluesound Node

Nagrodzone urządzenia znajdziesz w salonach Top Hi-Fi & Video Design. Z pomocą fachowych doradców możesz bliżej poznać możliwości sprzętu i przetestować wybrane modele w konfiguracjach dopasowanych do Twoich preferencji.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: