Poprzedni
Następny

Nagrody EISA - Bowers & Wilkins, ELAC, Hegel, IsoAcoustics, Isotek, NAD i Rotel wśród laureatów

EISA

Ekskluzywne stowarzyszenie EISA, jednoczące najważniejsze europejskie magazyny z branży audio-wideo, już po raz 23. przyznało swoje prestiżowe nagrody EISA Awards. Do tegorocznych zwycięzców należą konstrukcje z portfolio takich firm jak Bowers & Wilkins, ELAC, Hegel, IsoAcoustics, IsoTek, NAD czy Rotel.

EISA to Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku (European Imaging and Sound Association); organizacja zrzeszająca ponad 50 specjalistycznych czasopism zajmujących się segmentem audio-video. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach są wyłaniani raz w roku spośród tysięcy produktów testowanych i recenzowanych przez członków EISA.

Po przeprowadzanych testach i odsłuchach przez członków EISA, konkretne wydawnictwa przedstawiają krótką listę najlepszych produktów w każdej z ocenianych kategorii. Kolejny etap odbywa się podczas dorocznego walnego zgromadzenia, na którym za pomocą głosowania wyłaniane są zwycięskie produkty. Ostateczne werdykty powszechnie uważa się za jedno z najwyższych wyróżnień w branży hi-fi.

Bowers & Wilkins 603

Tytuł „ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE EISA 2019-2020” trafił do flagowego modelu Bowers & Wilkins z serii 600, wolnostojącej kolumny głośnikowej 603. Konstrukcja ta dostarcza użytkownikom niesamowitą czystość i precyzję dźwięku, wykorzystując autorską membranę Continuum – opracowaną na potrzeby konstrukcji z linii 800 Diamond – oraz niezawodną kopułkę Decoupled Double Dome.

Niech za potwierdzenie znakomitego efektu końcowego 603 posłużą słowa jury: „Seria 600 już dawno temu ustanowiła standard przystępnych cenowo zespołów głośnikowych, wraz z każdą kolejną wersją podnosząc poprzeczkę. Najlepszy w najnowszej edycji jest wolnostojący model 603, przedstawiający uderzającą kombinację zaawansowanej techniki, możliwości brzmieniowych i wyśmienitej relacji jakości do ceny”.

Hegel 390

W kategorii „WZMACNIACZ HIGH-END EISA 2019-2020” nagroda przypadła wzmacniaczowi zintegrowanemu Hegel H390H390 nie tylko gwarantuje niezwykłą jakość dźwięku, ale w przystępnej cenie zapewnia również dostęp do funkcji, które wcześniej wydawać by się mogło są zarezerwowane dla referencyjnych produktów z portfolio Hegla. Projektantom w jednej obudowie udało się zintegrować funkcje, które dotychczas wymagały zastosowania dwóch lub nawet trzech urządzeń.

I właśnie ta wszechstronność znalazła uznanie w oczach jurorów: „Na pierwszy rzut oka H390 wygląda jak mniejsza wersja potężnego modelu H590... I nie będzie zaskoczenia – tak jest w rzeczywistości. Ale jest też coś jeszcze: H390 oferuje niemal wszystkie możliwości swojego "większego brata" za połowę jego ceny. Oznacza to moc 250 W na kanał i zdolność do współpracy z dowolnymi zespołami głośnikowymi, zainstalowane strumieniowanie UPnP i AirPlay2, dekodowanie MQA i DSD, certyfikat Roon Ready; dostęp do serwisów internetowych, wejścia dla źródeł cyfrowych i analogowych, odbiór muzyki ze smartfona... Ten wizualnie niepozorny wzmacniacz potrafi wszystko”.

NAD M10

Kolejne wyróżnienie – „WZMACNIACZ ‘SMART’ EISA 2019-2020” – przypadło strumieniowemu wzmacniaczowi NAD Masters M10. Ten uniwersalny system all-in-one pozwala w łatwy sposób uzyskać dostęp do nieograniczonego świata muzyki i cieszyć się doskonałą jakością dźwięku, która jest zasługą najnowocześniejszej amplifikacji. Funkcjonalność M10 dodatkowo zwiększa obsługa bezprzewodowego audio multiroom.

Jury nie miało wątpliwości, że „kiedy wreszcie firma NAD pojawiła się w świecie sieciowych systemów all-in-one, pokazała urządzenie warte długiego oczekiwania”, jednocześnie dodając, że „M10 to mały gabarytami, a wielki swoimi możliwościami, sensacyjny wzmacniacz”.

NAD T 758 V3

Urządzenie firmy NAD okazało się zwycięzcą w jeszcze jednej kategorii. Jako „AMPLITUNER AV KLASY PREMIUM 2019-2020” wybrano model T758 V3. Konstrukcja umożliwia szybki dostęp do najnowocześniejszych technologii audio-wideo i funkcji sieciowych, gwarantując przy tym najwyższą jakość dźwięku. Głównie te elementy pozwoliły T758 V3 wywalczyć tę nagrodę:

„Wyjątkowość T758 V3 AV polega na połączeniu nowoczesnego wyposażenia i audiofilskiego dźwięku. Siedmiokanałowy format Dolby Atmos / DTS:X można rozwinąć do 7.1.4, dodając zewnętrzne wzmacniacze. Automatyczna korekcja akustyki Dirac Live jest najlepszym tego typu systemem w tej klasie. Modułowa konstrukcja (MDC) pozwala na dodawanie układów z nowymi funkcjami, zapobiegając "zestarzeniu się” urządzenia. Integracja z BluOS zapewnia dostęp do serwisów  strumieniujących i systemów wielostrefowych opartych na urządzeniach Bluesound” – możemy przeczytać w uzasadnieniu tego werdyktu.

Rotel A11

Wyróżnienie „WZMACNIACZ BEST BUY EISA 2019-2020” trafiło do modelu Rotel A11. Ten niebywale atrakcyjny wzmacniacz zintegrowany cechuje się niesamowitą wszechstronnością, oferując znakomitą muzyczną jakość oraz szerokie możliwości funkcjonalne, które z reguły pojawiają się w znacznie droższych modelach. To m.in. te cechy zwróciły uwagę jurorów: „Zestaw wejść będzie wystarczający dla większości użytkowników, obejmując cztery liniowe, gramofonowe (MM) i komunikację Bluetooth aptX odpowiednią dla urządzeń przenośnych. Wyśmienity dźwięk to rezultat starannego projektu, selekcjonowanych komponentów i doświadczenia. Atrakcja i okazja dla każdego, kto szuka dobrego wzmacniacza”. 

ELAC Navis ARB-51

Z kolei tytuł „AKTYWNE ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE STEREO EISA 2019-2020” przypadł dla podstawkowych głośników ELAC Navis ARB-51. Konstrukcja mimo kompaktowych rozmiarów zapewnia niesamowicie mocny dźwięk – „maleństwa grają jak znacznie większe kolumny” przedstawili swoje zdanie oceniający. Ponadto głośniki wyróżniają się swoją wszechstronnością: „Zespoły można podłączyć do przedwzmacniacza kablami RCA lub XLR, a także bezprzewodowo – za pośrednictwem firmowych hubów AirX2. Rezultaty potwierdzają, że przyszłość należy do głośników aktywnych”.

Wśród nagrodzonych produktów znalazły się również akcesoria – IsoAcoustics GAIA, które zdobyły tytuł „HI-FI UPGRADE EISA 2019-2020” i  IsoTek SMART Delta z tytułem „AKCESORIA AV EISA 2019-2020”.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

 1. NAD T 758 V3

  T758 V3

  NAD
  Amplitunery AV
  6 499 zł
 2. Bestseller
  Bowers & Wilkins 603

  603

  Bowers & Wilkins
  Głośniki podłogowe
  Już od 3 599 zł
 3. Bestseller
  M10

  M10

  NAD
  Odtwarzacze sieciowe
  12 999 zł
 4. A11

  A11

  Rotel
  Wzmacniacze zintegrowane
  Już od 2 999 zł Normalna cena 3 199 zł
 5. IsoAcoustics Gaia I

  Gaia I

  IsoAcoustics
  Akcesoria Hi-Fi
  2 899 zł
 6. Supercena
  Gaia II

  Gaia II

  IsoAcoustics
  Akcesoria Hi-Fi
  Cena promocyjna 999 zł Normalna cena 1 349 zł
 7. Bestseller
  Gaia III

  Gaia III

  IsoAcoustics
  Akcesoria Hi-Fi
  Cena promocyjna 799 zł Normalna cena 949 zł
 8. H390

  H390

  Hegel
  Wzmacniacze zintegrowane
  26 999 zł

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: