Poprzedni
Następny

NAD zaprezentowało nowy amplituner kina domowego T 758 V3i

NAD Electronics przedstawiło najnowszy amplituner kina domowego T 758 V3i – następcę wielokrotnie nagradzanego modelu T 758. Nowa konstrukcja jest kompatybilna z Dolby Atmos, DTS Master Audio, systemem high-res multiroom BluOS, Dirac Live, wideo 4K UHD oraz Apple AirPlay 2, a w salonach Top Hi-Fi & Video Design będzie dostępna już na przełomie sierpnia i września br.

NAD T

Inżynierowie NAD, wiodącego producenta domowych urządzeń audio-wideo klasy premium, po raz kolejny przy projektowaniu wyszli z założenia, że „proste jest lepsze”. Ta praktyczna filozofia ułatwia użytkowanie i przede wszystkim pozwala zwiększyć wydajność wszędzie tam, gdzie ma to znaczenie. Najnowszy amplituner AV T 758 V3i gwarantuje legendarną jakość dźwięku i pełną kompatybilność z najnowszymi funkcjami oraz formatami, zapewniając dzięki temu niezwykle realistyczne brzmienie muzyki i ogromną przyjemność z oglądania filmów lub seriali.

Wielu producentów amplitunerów AV obecnie skupia się na aspektach obrazu i dźwięku przestrzennego, niejako na dalszy plan spychając obwody audio. NAD wyszło temu naprzeciw, wierząc w to, że wciąż wielu ludzi na pierwszym miejscu stawia muzykę. Dlatego też oczywistym było, że T 758 V3i będzie musiał spełnić oczekiwania zarówno audiofilów, jak i entuzjastów kina domowego.

„NAD starannie ocenia, w jaki sposób klienci używają naszych produktów i udostępnia wyłącznie te rozwiązania, które są kluczowe do uzyskania wspaniałej jakości dźwięku i obrazu”, wyjaśnił Joe de Jesus, menadżer produktu NAD AV i instalacji specjalnych. „Ponadto nasza modułowa konstrukcja MDC, która została wykorzystana w debiutującym amplitunerze AV T 758 V3i, przynosi realne korzyści w postaci możliwości dodawania nowych rozwiązań w chwili, gdy zostaną one udostępnione, znacząco zwiększając wartość urządzenia. Dlatego, w odniesieniu do T 758 V3i, cieszymy się, że dodajemy AirPlay 2, dopełniający inne kluczowe technologie, takie jak Dolby Atmos, Dirac Live, wideo 4K UHD i strumieniowanie muzyki BluOS”.

Modułowa konstrukcja MDC

Muzyczni entuzjaści nastawieni na wydajność cenią sobie możliwość korzystania z nieustannie zmieniającego się świata technologii AV bez rujnowania swojej pierwotnej inwestycji. W tym celu NAD opracowało najważniejszą innowację dekady: modułową konstrukcję MDC (Modular Design Construction), będącą odpowiedzią na starzenie się produktu. Cyfrowe układy dźwięku i obrazu znajdują się na wymienionych modułach. MDC sprawia, że ulepszenie T 758 V3i o przyszłe formaty cyfrowe będzie niezwykle proste.

NAD T 758 V3i

Wspaniałe wrażenia dźwiękowe

Najnowszej generacji wielordzeniowy układ DSP o wysokiej szybkości odpowiada za dekodowanie najpopularniejszych formatów dźwięku przestrzennego, w tym HD Dolby Atmos i DTS Master Audio. Natomiast materiał ze źródła stereo może zostać przekonwertowany na dźwięk przestrzenny przy użyciu autorskiego, całkowicie unikatowego trybu przestrzennego EARS, wyróżniającego się swoją naturalną jakością dźwięku. Wszechstronność modelu T 758 V3i zwiększa wsparcie dla formatów High Res Audio, takich jak MQA (Master Quality Authenticated). Elementem wyróżniającym jest także niesamowity wzmacniacz NAD PowerDrive, który wyróżnia się wysokim prądem połączonym z wysoką mocą dynamiczną, co pozwala wydobyć pełnię możliwości dowolnych kolumn głośników. Zastosowane rozwiązania sprawiły, że T 758 V3i pokazuje swoją moc z niesamowitą głębią, czystością i niesamowitym naciskiem na detal – tyczy się to zarówno muzyki, jak i filmów.

Wysoka rozdzielczość

T 758 V3i może poszczycić się wyjątkową wydajnością, co jest zasługą najnowszej cyfrowej technologii wideo, obejmującej ultra wideo w rozdzielczości do 3840 X 2160 pikseli przy 60 klatkach na sekundę z gamą kolorów 4:4:4 i wsparcie dla HDR (High Dynamic Range). Najnowszy model obsługuje popularne złącze HDMI, kanał zwrotny audio ARC (Audio Return Channel) i funkcję CEC (Consumer Electronic Control). Analogowe źródła wideo mogą być obsługiwane także za pośrednictwem HDMI, w ten sposób umożliwiając łatwe podłączenie do telewizora lub projektora poprzez jeden przewodu. NAD dołożyło wszelkich starań, aby pozostawić przetwarzanie wideo wszędzie tam, gdzie powinno się ono odbywać, tj. w urządzeniu wyświetlającym. Dzięki temu wyeliminowano wielokrotną konwersję formatu, co okazuje się częstym błędem w przypadku mniej zaawansowanych amplitunerów AV.

NAD T 758 V3i

Intuicyjna obsługa

Projektantom udało się stworzyć bardzo prosty – a przy okazji elastyczny i łatwy w użyciu – interfejs użytkownika. Każde urządzenie źródłowe – zaraz po uruchomieniu przez użytkownika – za każdym razem zachowuje takie same indywidualne ustawienia. Tym samym nie pojawiają się „puste wejścia”, które mogłyby komplikować lub utrudniać obsługę. Z kolei za pomocą praktycznych przycisków szybkiego wyboru (AV Presets) można stworzyć indywidualną konfigurację dla różnych typów programów (teatr, akcja, musical, itd.) pod kątem oczekiwań użytkownika. Istnieje też możliwość nadawania własnych nazw poszczególnym wejściom, aby dopasować je do podłączonych urządzeń.

Na większą elastyczność T 758 V3i wpłynął także wbudowany AirPlay 2, który ułatwia integrację z ekosystemem Apple.

Technologia bezprzewodowego strumieniowania BluOS

Najnowszy amplituner NAD wykorzystuje wbudowaną technologię bezprzewodowego strumieniowania BluOS. Technologia ta pozwala przesyłać bezstratną muzykę wprost do twojego systemu kina domowego wprost z lokalnych bibliotek, radia internetowego lub popularnych strumieniowych serwisów muzycznych. Odtwarzaniem muzyki można sterować z dowolnego miejsca w domu, korzystając z intuicyjnej aplikacji BluOS Controller na smartfony, tablety i komputery. BluOS umożliwia również połączenie amplitunera w grupę z innymi urządzeniami kompatybilnymi z BluOS, np. NAD i Bluesound, dzięki czemu użytkownik może stworzyć domowy ekosystem muzyczny.

NAD Speaker IQ

Dołączony mikrofon i zdalne sterowanie NAD sprawia, że zautomatyzowana konfiguracja głośników przestrzennych, NAD Speaker IQ, jest zarazem precyzyjna, jak i łatwa w użyciu. Obsługiwana jest również niezależna druga strefa, która może być zasilana przez wewnętrzne wzmacniacze tylnych kanałów. Ponadto za pomocą kompletnego zestawu złączy do automatyki domowej bez trudu można podłączyć także zaawansowane systemy multiroom.

Realistyczne brzmienie z udoskonaloną sceną dźwiękową

Konstruktorzy sięgnęli po oprogramowanie korekcji akustyki pokoju Dirac Live Room Correction, które ma za zadanie zoptymalizować jakość dźwięku systemu kina domowego. Wbudowane oprogramowanie Dirac Live mierzy parametry akustyczne systemu w pomieszczeniu odsłuchowym, optymalizując jakość odtwarzanego dźwięku. Rezultatem jest najbardziej przejrzyste odwzorowanie muzyki. Proces konfiguracji jest zautomatyzowany i niezwykle prosty, dzięki czemu użytkownik zyskuje kontrolę, jakiej potrzebuje, aby dokładnie dostroić system w celu uzyskania najlepszych efektów. Z Dirac Live użytkownik ma okazję stworzyć perfekcyjne środowisko odsłuchowe, które koryguje synchronizację oraz zabarwienie dźwięku, w czym pomagają dołączony mikrofon i imponujące możliwości oprogramowania.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: