Poprzedni
Następny

NAD wprowadza na rynek nowy wzmacniacz hybrydowy – model C 399

NAD Electronics, ceniony producent wysokiej klasy komponentów audio-wideo, przenosi wydajność swoich wzmacniaczy zintegrowanych z serii Classic na zupełnie nowy poziom. Zaprezentowany przez NAD-a nowy hybrydowy wzmacniacz zintegrowany z wbudowanym przetwornikiem cyfrowo-analogowym – model C 399 – jest wyrazem zaangażowania firmy w dążenie do doskonałości pod względem jakości brzmienia i nieprzemijającej wartości.

NAD C399

W należącym do linii Classic modelu C 399 zastosowano układ wzmocnienia HybridDigital nCore, który do tej pory dostępny był we wzmacniaczach z serii Masters. Sekcja cyfrowa wzmacniacza C 399 zbudowana jest w oparciu o 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy ESS Sabre, który może pracować z częstotliwością próbkowania do 384 kHz. Jest to moduł stosowany również w cenionych wzmacniaczach NAD M10 i M33 z serii Masters.

C 399 jest również pierwszym wzmacniaczem, w którym zastosowano najnowszą generację technologii MDC (Modular Design Construction) firmy NAD. Nowa wersja, czyli MDC2 pozwala na wzbogacanie kompatybilnych urządzeń o nowe, opcjonalne moduły, które dodają takie funkcje jak strumieniowanie muzyki z wykorzystaniem platformy multiroom BluOS, korekcję akustyki pomieszczenia Dirac Live i wiele innych.

NAD C 399

Jak w przypadku każdego wzmacniacza NAD, C 399 wykorzystuje podstawowe rozwiązania: precyzyjną regulację głośności z dokładnym balansem kanałów, niskoszumowe obwody oraz odpowiednie wartości impedancji wejściowej i wyjściowej. C 399 ze swoim stopniem wyjściowym HybridDigital nCore i wysokiej rozdzielczości przetwornikiem cyfrowo-analogowym ESS Sabre może odtworzyć wszystkie Twoje cyfrowe i analogowe źródła dźwięku na poziomie emocji i wyrafinowania, który jest niespotykany w swojej klasie – mówi Cas Oostvogel, product manager w NAD Electronics. – Od czasu wprowadzenia na rynek legendarnego wzmacniacza zintegrowanego 3020 w 1978 roku, marka NAD jest synonimem wartości i wydajności. Model C 399 przenosi tę renomę na zupełnie nowy poziom. Dzięki innowacyjnej, nowej architekturze MDC2 firmy NAD, C 399 może stanowić centrum światowej klasy systemu muzycznego dziś i przez wiele kolejnych lat – dodaje Cas Oostvogel.

Czysta moc

Wywodzący się z serii Masters firmy NAD, układ HybridDigital nCore w C 399 jest wysoce wydajny i zapewnia dużą moc. Może on dostarczyć 180 W mocy ciągłej na kanał i 250 W mocy chwilowej na kanał, pozwalając C 399 bez wysiłku wysterować praktycznie dowolne kolumny głośnikowe. Konstrukcja HybridDigital nCore jest znana z szerokiego pasma przenoszenia, płaskiej charakterystyki częstotliwościowej, odpowiedniego przetwarzania przy obcinaniu wierzchołków sygnału z natychmiastowym odzyskiwaniem, dużej wydajności prądowej i stabilności, nawet przy wymagających głośnikach o niskiej impedancji. Szumy i zniekształcenia są znikome praktycznie w każdych warunkach pracy. Zniekształcenia harmoniczne są zdominowane przez mające łagodny wpływ brzmienie drugą i trzecią harmoniczną. Te udoskonalenia umożliwiają C 399 wytwarzanie neutralnego, pozbawionego zniekształceń dźwięku, nawet przy bardzo dużych poziomach głośności, z zachowaniem porywającej dynamiki, znakomitej szczegółowości i wspaniałego odwzorowania przestrzeni dźwiękowej.

NAD C 399

Przetwornik cyfrowo-analogowy wysokiej rozdzielczości ESS Sabre ES9028, to konstrukcja odznaczająca się szerokim zakresem dynamiki, bardzo niskim poziomem szumów oraz praktycznie zerowym poziomem zniekształceń typu jitter. Ten wysokiej klasy DAC zapewnia wzmacniaczowi NAD C 399 możliwość przetwarzania wszystkich źródeł cyfrowych z niesamowitą muzykalnością, precyzyjną sceną dźwiękową i oszałamiającą czystością.

Doskonała przyszłość – architektura MDC2

W 2006 roku firma NAD wprowadziła rozwiązanie Modular Design Construction (MDC), innowacyjną architekturę umożliwiającą dodawanie nowych funkcji do istniejących komponentów. Wiele produktów NAD wyposażonych jest w gniazda dla modułów MDC, które znajdują się na tylnym panelu i realizują np. przetwarzanie obrazu w rozdzielczości Ultra HD, obsługę HDMI, strumieniowanie muzyki w systemie multiroom BluOS, przetwarzanie Dolby Atmos i inne funkcje.

Jednocześnie wzmacniacz hybrydowy C 399 jest pierwszym produktem, w którym zastosowano nową architekturę MDC2 firmy NAD. Umożliwiając dwukierunkową komunikację pomiędzy modułem a komponentem hosta, MDC2 pozwala na dodanie funkcji pożądanych przez użytkownika.

NAD MDC2 BluOS

Wyposażony w moduł Wi-Fi i złącze Ethernet opcjonalny moduł MDC2 BluOS-D pozwala słuchaczom odtwarzać muzykę z ich ulubionych serwisów streamingowych za pośrednictwem wzmacniacza C 399. Wystarczy użyć do tego aplikacji BluOS Controller, która dostępna jest bezpłatnie dla urządzeń z systemami Android, iOS, macOS i Windows. Podobnie jak wszystkie produkty kompatybilne z BluOS, również moduł MDC2 BluOS-D ma wbudowaną obsługę kilkudziesięciu serwisów streamingowych. Obsługuje m.in. Apple AirPlay 2, Spotify Connect i Tidal Connect. Dwukierunkowa komunikacja umożliwia również MDC2 BluOS-D strumieniowanie muzyki z lokalnych źródeł dźwięku podłączonych do wzmacniacza NAD C 399 do innych komponentów kompatybilnych z BluOS.

Funkcja Dirac Live, obsługiwana przez MDC2 BluOS-D, pozwala użytkownikom zmierzyć parametry związane z akustyką pomieszczenia za pomocą dołączonego mikrofonu i intuicyjnej w obsłudze aplikacji, a następnie przesłać krzywe korekcyjne do modułu MDC2 BluOS-D. Poprzez kompensację anomalii akustycznych w środowisku odsłuchowym, rozwiązanie Dirac Live znacząco poprawia czystość basu, obrazowanie i precyzję barwy dźwięku przetwarzanego przez wzmacniacz NAD C 399.

C 399 – wzmacniacz dobrze wyposażony

Model C 399 wyposażono w dwa optyczne i dwa koaksjalne wejścia cyfrowe oraz port HDMI z obsługą eARC (ulepszonego zwrotnego kanału audio) do odtwarzania dźwięku z podłączonego telewizora, przy jednoczesnej możliwości sterowania wyjściem wzmacniacza za pomocą pilota do telewizora. Miłośnicy analogu mają do dyspozycji dwie pary wejść liniowych RCA oraz wejście gramofonowe z ultraprecyzyjną korekcją RIAA, wyjątkowo niskim poziomem szumów i dużym marginesem przeciążeniowym. Wejście Phono umożliwia wykorzystanie gramofonu z wkładką typu MM. Przedwzmacniacz gramofonowy wyposażono w innowacyjny układ tłumiący szumy infradźwiękowe, bez uszczerbku dla przenoszenia basu. Wejścia liniowe wyposażono w niskoszumowe wzmacniacze buforowe, aby zapobiec degradacji brzmienia.

NAD C 399

Oprócz dwóch zestawów terminali głośnikowych, C 399 ma gniazda wyjściowe przedwzmacniacza i dwa wyjścia subwooferowe. Dwukierunkowy Bluetooth z obsługą kodeka aptX HD pozwala na 24-bitowy streaming audio z urządzeń mobilnych, a także przesyłanie wysokiej jakości sygnału np. do słuchawek obsługujących ten standard komunikacji bezprzewodowej. NAD C 399 ma również wbudowany wzmacniacz słuchawkowy o niskiej impedancji wyjściowej i dużym napięciu wyjściowym, co umożliwia napędzanie nawet wymagających, wysokoimpedancyjnych słuchawek studyjnych.

Główne cechy wzmacniacza NAD C 399:

 • Amplifikacja HybridDigital nCore
 • Moc ciągła: 180 W na kanał przy 8/4 omach
 • Moc chwilowa: 250 W na kanał
 • Niskie zniekształcenia harmoniczne i intermodulacyjne
 • Dwa gniazda MDC2 do rozszerzania funkcjonalności sprzętu
 • Opcjonalny moduł MDC2 BluOS-D dodający obsługę multiroom BluOS i korekcję akustyki pomieszczenia Dirac Live
 • Pozbawiony jittera przetwornik C/A ESS Sabre 32 bity/384 kHz
 • Ultraniskoszumowy stopień gramofonowy MM z układem filtracji infradźwiękowej
 • Dwa optyczne i dwa koaksjalne wejścia cyfrowe
 • Wejście HDMI z eARC
 • Dwie pary wejść analogowych z niskoszumowymi wzmacniaczami buforowymi
 • Dwie pary terminali głośnikowych (Speakers A + Speakers B)
 • Dwukierunkowy Bluetooth z aptX HD
 • Dwa wyjścia subwooferowe
 • Zintegrowany wzmacniacz słuchawkowy
 • Pilot na podczerwień
 • Wejście/wyjście wyzwalacza 12V (Trigger)
 • Wejście/wyjście podczerwieni (IR)
 • Port szeregowy RS-232 do integracji sterowania z systemami automatyki domowej
 • Bezproblemowa integracja z systemami sterowania Control4, Crestron, RTI, URC, Lutron, iPort, Elan, Push i KNX


Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: