Poprzedni
Następny

NAD przestawiło najnowszy moduł MDC – MDC USB DSD

NAD wzbogaciło swoją ofertę o najnowszy moduł MDC – MDC USB DSD. Dzięki nowemu modelowi użytkownik zyskuje możliwość odtwarzania z komputera plików muzycznych high-res PCM i DSD oraz strumieniowania ich za pomocą cenionych wzmacniaczy NAD.

NAD Electronics, wiodący producent domowych urządzeń audio-wideo klasy premium, zaprezentował nową kartę z platformy MDC (Modular Design Construction), model MDC USB DSD. Dodanie USB Audio 2 pozwala odtwarzać pliki PCM i DSD sześciu najpopularniejszym (przed-)wzmacniaczom NAD: M33, M32, M12, C 388, C 368 i C 658*.

Stworzona przez NAD modułowa konstrukcja MDC sprawia, że wprowadzenie przełomowej technologii może okazać się równie proste jak aktualizacja oprogramowania i dodanie nowego modułu sprzętowego do wzmacniacza stereofonicznego. Wraz z modułem MDC USB DSD słuchacz zyskuje wygodę odtwarzania muzyki z komputera i strumieniowania w wysokiej rozdzielczości do aż 192 kHz/24 bity PCM oraz DSD do aż DSD256 – a to wszystko w połączeniu ze wspaniałą jakością dźwięku dostarczaną przez system hi-fi NAD.

Projektanci w module MDC USB DSD zastosowali asynchroniczne połączenia USB, co pozwoliło wyeliminować wpływ komputera na jakość dźwięku, a muzyka jest strumieniowana bez jakichkolwiek zakłóceń. Ponadto moduł omija niskiej jakości układy w komputerze, tj. przetwornik c/a, zegary taktujące i inne powiązane z nimi obwody, kierując sygnał do zaawansowanego układu DAC w wybranym wzmacniaczu NAD. Tym samym użytkownik może cieszyć się pełnią detali i dynamiką oryginalnego nagrania, nie zważając na szum i zniekształcenia typowe dla przeciętnych komputerowych scen audio.

Dostęp do treści muzycznych high-res 192 kHz/24 bity, które można pobierać lub odtwarzać strumieniowo, jeszcze nigdy nie był tak łatwy. Słuchacze mogą cieszyć się muzyką w takiej postaci, w jakiej została oryginalnie nagrana w studio lub podczas koncertu, ulubione utwory strumieniując z lokalnego dysku twardego lub przesyłając je z popularnych serwisów online, takich jak Spotify, Tidal lub Qobuz.

*W modelu C 658 wprowadzenie obsługi zaplanowano na kwiecień 2021.

Najważniejsze cechy modułu NAD MDC USB DSD:

  • Asynchroniczne połączenie USB
  • Rozdzielczość dźwięku do aż 192 kHz/24 bitów
  • USB Audio 2
  • DSD do aż DSD256 (DSD konwertowane jest do 192 kHz/24 bity PCM)
Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: