Poprzedni
Następny

NAD przedstawiło nowy 2-kanałowy wzmacniacz mocy C 298

NAD zaprezentowało najnowszy wzmacniacz mocy C 298 z amplifikacją Purifi Eigentakt. Ten potężny 2-kanałowy model na nowo definiuje standardy dla wysoko wydajnych urządzeń audio i już w październiku będzie dostępny w salonach Top Hi-Fi & Video Design.

C 298 to najnowsza konstrukcja NAD Electronics, wiodącego producenta urządzeń audio i wideo klasy premium. Najnowszy 2-kanałowy wzmacniacz mocy z serii Classic jest idealnym partnerem dla zaawansowanych przedwzmacniaczy lub dowolnych systemów, w których wymagane są dodatkowe kanały audiofilskiej amplifikacji. Model ten może pochwalić się mocą 185 W na kanał przy 8 omach i może być zmostkowany. Tym samym w trybie potężnego monobloku jest w stanie generować 620 W x 1 przy 8 omach.

Wszystkie urządzenia NAD łączą wydajność, funkcje oraz technologie nieporównywalne z innymi wzmacniaczami w tej klasie i podobnie jest w przypadku C 298. Nowa konstrukcja stanowi fantastyczne usprawnienie dla praktycznie dowolnego systemu hi-fi, a połączenie dużej mocy z możliwością rozbudowy pozwoli napędzić najbardziej wyrafinowane kolumny głośnikowe.

Wydajne zasilanie

NAD zrezygnowało ze staromodnych i bardzo energochłonnych liniowych zasilaczy i stopni wyjściowych w klasie AB, które tracą połowę zużywanej energii, przez co wytwarzają raczej ciepło niż dźwięk. Zamiennikiem stały się lepiej działające obwody bazujące na zasilaczach impulsowych i stopniach wyjściowych w klasie D. Te, dzięki wzmożonej pracy NAD, stały się jednymi z najlepiej działających wzmacniaczy, niezależnie od rodzaju porównywanej amplifikacji, pomimo tego, że niegdyś były uważane za ustępujące tradycyjnym topologiom. Nowe konstrukcje są bardzo liniowe w szerokim zakresie pasma przenoszenia. Jednocześnie gwarantują stałą wydajność przy obciążeniach dowolnych kolumn głośnikowych, oferując radykalny postęp w odniesieniu do poprzednich modeli.

Przewymiarowany zasilacz bez trudu zapewnia 340 W ciągłej mocy przy 4 omach. W przypadku krótkotrwałych impulsów muzycznych moc chwilowa sięga nawet 570 W. Precyzyjne odwzorowanie muzycznych impulsów bez zniekształceń lub kompresji jest zasługą innowacyjnego układu Asymmetrical PowerDrive, który w pełni wykorzystuje każdy dostępny wat mocy ze swoimi ogromnymi dostępnymi rezerwami mocy dynamicznej. To niebywale efektywne zasilanie oferuje również bliską doskonałości regulację napięcia w szerokim zakresie warunków, stanowiąc solidną, bezszumową podstawę dla stopni wzmacniacza.

Amplifikacja Purifi „Eigentakt”

Purifi to duńska firma technologiczna, która skupia kilku czołowych inżynierów z branży audio i wyróżnia się tym, że stosuje zaawansowane modelowanie matematyczne do rozwiązania ostatnich istniejących ograniczeń wzmacniaczy audio. Wprawdzie obecnie na rynku dostępnych jest wiele dobrze brzmiących wzmacniaczy, to Purifi po raz kolejny zdecydowało przyjrzeć się każdemu aspektowi wpływającemu na wydajność układu wzmocnienia. W ten sposób odkryto wiele pozornie małych nieliniowości, które po skorygowaniu mają znaczący wpływ na jakość dźwięku. Powrót do fundamentów pozwolił na nowo, w prosty sposób, spojrzeć na niezwykle złożone problemy.

NAD produkuje moduły Eigentakt na licencji Purifi, dzięki czemu NAD może odpowiednio je zoptymalizować w połączeniu ze specjalnie zaprojektowanym zasilaniem i stopniami wejściowymi C 298.

Aby zapewnić C 298 jak najszerszą funkcjonalność, inżynierowie NAD starannie przemyśleli wszystkie typowe możliwości jego wykorzystania. Model ten, dzięki wybieralnym wejściom zbalansowanym, jest naturalnym wyborem dla studiów nagraniowych. Doskonale sprawdzi się także w połączeniu z high-endowymi przedwzmacniaczami lub procesorami. Wspominane wejścia obejmują dokładną regulację parametrów pomocną przy dopasowywaniu do innych komponentów.

Z kolei wyjście liniowe otwiera możliwość zwiększenia mocy w tym samym kanale dla dodatkowych głośników czy subwooferów. Do automatyzacji złożonych systemów lub ukrycia wzmacniacza poza zasięgiem wzroku, np. w szafce, idealnym rozwiązaniem jest automatyczne wykrywanie z możliwością wyboru progu. Projektanci dodali nawet gniado uziemienia – bardzo przydane do eliminowania pętli uziemienia i szumu w złożonych, składających się z wielu elementów, systemach. Całości dopełnia przełącznik mostkowy, który zamienia C 298 w potężny monoblok. Aby ulepszyć możliwości głośników użytkownik może do jednego C 298 dodać drugi egzemplarz tego modelu.

„Po niedawnym debiucie nagradzanego już modelu Masters M33 i wprowadzonego wkrótce potem M28 wiedzieliśmy, że czysto dwukanałowy wzmacniacz wykorzystujący technologię Purifi Eigentakt spotka się z wielkim entuzjazmem", wyjaśnił Cas Oostvogel, menadżer produktu w NAD. „C 298 znajdzie wiele zastosowań wszędzie tam, gdzie pożądany jest najnowocześniejszy, dwukanałowy wzmacniacz lub monoblok o dużej mocy. W gamie produktowej NAD, C 298 jest idealnym dopełnieniem cenionego modelu C 658 lub jako dodatkowy dwukanałowy wzmacniacz do referencyjnych systemów kina domowego".

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: