Poprzedni
Następny

Maxwell – nowe słuchawki Audeze stworzone dla graczy

Średnia ocen: 5
(1 ocena) 1 komentarz

Audeze, wiodący producent słuchawek klasy premium, zaprezentował nowe bezprzewodowe słuchawki gamingowe Maxwell. Model ten wykorzystuje wiele zaawansowanych technicznie rozwiązań i zapewnia niezwykłe wrażenia dźwiękowe. Słuchawki pojawią się w ofercie w dwóch wersjach – dla PlayStation i Xboxa. Oprócz kompatybilności z daną konsolą do gier, różnią się one wykorzystywaną techniką dźwięku przestrzennego.

Audeze MaxwellPodstawowym elementem konstrukcyjnym zamkniętego wokółusznego modelu Maxwell są 90-milimetrowe przetworniki planarne, gwarantujące potężne, a przy tym precyzyjne brzmienie i szerokie pasmo przenoszenia – od 10 Hz do 50 kHz. Amerykański producent w nowych słuchawkach gamingowych zastosował cenione, opatentowane rozwiązania techniczne, wykorzystywane dotąd także w innych cenionych modelach Audeze. Mamy tu na myśli m.in. cewki Uniforce, falowody Fazor czy magnesy Fluxor. Słuchawki wyróżniają się długim czasem pracy na baterii. Może on wynieść nawet ponad 80 godzin na jednym, pełnym naładowaniu.

Odłączany mikrofon

Znajdujący się na odłączanym i elastycznym pałąku mikrofon ma precyzyjną, hiperkardioidalną charakterystykę kierunkową. Został opracowany przy współpracy z firmą Shure. Na uwagę zasługuje ponadto funkcja redukcji szumów mikrofonu FILTER, wykorzystująca procesor A.I. Dzięki niej szumy tła są szybko eliminowane, co znacznie poprawia jakość dźwięku podczas rozmów z wykorzystaniem słuchawek. Regulacja głośności mikrofonu znajduje się na lewym nauszniku.

Audeze Maxwell

Transmisja bezprzewodowa wysokiej jakości

Nowy gamingowy model Audeze zapewnia niezwykle niskie opóźnienia podczas bezprzewodowego przesyłania sygnału, co użytkownicy z pewnością docenią podczas rozgrywek online. Zasięg transmisji w wypadku modelu Maxwell jest 3-krotnie większy niż w konwencjonalnych rozwiązaniach opartych na paśmie 2,4 GHz. Zastosowana w słuchawkach Audeze Maxwell technika bezprzewodowa, wykorzystująca dołączony do zestawu kompaktowy moduł USB-C, jest kompatybilna ze standardem LE Audio (Low Energy Audio) oraz kodekami AAC, LDAC i LC3Plus (Low Complexity Communication Codec). To wszystko pozwala cieszyć się komfortowym odtwarzaniem dźwięku w bezstratnej jakości – z rozdzielczością do 24 bitów i częstotliwością próbkowania do 96 kHz.

Audeze Maxwell

Dwie wersje – dla PlayStation i Xbox

Słuchawki Audeze Maxwell, podobnie jak miało to miejsce w wypadku gamingowego modelu Penrose, dostępne są w dwóch wersjach. Jedna została stworzona głównie z myślą o posiadaczach konsol Xbox, a druga to konstrukcja opracowana specjalnie dla miłośników PlayStation. Główna różnica między nimi objawia się we wspieranym systemie wirtualnego dźwięku przestrzennego. Wersja kompatybilna z konsolami Microsoft Xbox obsługuje licencjonowany system Dolby Atmos, natomiast model przeznaczony do konsol firmy Sony wspiera technikę Tempest 3D.

Audeze Maxwell

Obie wersje nowych słuchawek Audeze są kompatybilne ze standardem Bluetooth 5.3, a ponadto obsługują przewodowe odtwarzanie dźwięku za pośrednictwem znajdującego się w zestawie okablowania.

Słuchawki Audeze Maxwell będą dostępne na tophifi.pl i w salonach stacjonarnych Top Hi-Fi & Video już w styczniu 2023 roku.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: